Co kryje szafa Beaty Kozidrak?

Olga Figaszewska 5 listopada 2018 08:55

Zespół Bajm kończy 40 lat! Z tej okazji Beata Kozidrak odwiedziła Dzień Dobry TVN! Nie zabrakło wspomnień. Wokalistka opowiedziała także o swoich muzycznych planach. Jednak każdy, kto choć raz był na koncercie Bajmu, wie, że oprócz muzyki, dla artystki ważny jest również wizerunek sceniczny. Przez lata Beata Kozidrak zachwycała i nadal zachwyca nas swoimi stylizacjami! Jak powstają jej kreacje? Co znajduje się w jej szafie? 

Szafa i styl Beaty Kozidrak

„Kiedy wychodzę na scenę, to kreuję. Poprzez ubrania podkreślam swoją osobowość, ale tez niejednokrotnie tekst piosenki”, zdradziła. Jej stroje odzwierciedlają przede wszystkim muzyczny  charakter. Od początku istnienia zespołu, Beatę Kozidrak na scenie kojarzono z drapieżnością.

Skóry, futra, frędzle, lateks, panterka, kozaki na szpilce, głęboko wycięte dekolty, mini czy... ubrania, które - jak przyznała - kupowała od prostytutek w czasach PRL, stały się jej znakiem rozpoznawczym. Z czasem dla wszystkich stało się jasne, że to jedna z tych artystek, które nie obawiają się wywoływania kontrowersji za sprawą wizerunku scenicznego. „Chciałam się odróżniać w tej siermiężnej Polsce. Gdy zobaczyłam jakiś ciuch kupowałam go i przerabiałam”, dodaje.

Z biegiem lat podejście do mody Beaty Kozidrak zaczęło się zmieniać. Zmieniała się również ona sama. „Poszukiwałam cały czas siebie, w modzie również”, dodaje. Wiele z jej kreacji ma misterne, ręczne zdobienia, niepowtarzalne tkaniny, spektakularne treny... Z każda wiąże się oddzielna historia. Do niektórych stylizacji artystka ma szczególny sentyment. Ogromne wrażenie na fanach gwiazdy zrobiła suknia z Sopotu, na której został wypisany tekst piosenki Ta sama chwila. Do innej kreacji użyto kamieni wielkości paznokcia sprowadzanych z Londynu!

Większość z jej kreacji jest tworzona specjalnie dla niej. Beata Kozidrak współpracuje na co dzień z projektantkami: Ewą Pieczykolan, Patrycją Kujawą i stylistką Klaudią Gołębiowską. To z nimi konsultuje wszystkie projekty.  

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w szafie gwiazdy królują jednak głównie… szpilki! Ma ich setki! „Kocham buty. A szpilki są bardzo kobiece!”, wyjaśnia.

Dla Beaty Kozidrak nie ma rzeczy niemożliwych. W oczach swoich fanów jest „Artysta musi być odważny, żeby iść dalej. Jeśli przestaje być odważny, to stoi w miejscu. W trzech pionach: tekst, wokal i ubranie – mogę sobie na to pozwolić”, zakończyła gwiazda.

Jak podoba Ci się styl Beaty Kozidrak?  

1/12
Białe skały, okładka płyty zespołu Bajm
Copyright @mat. prasowe
1/12

Do tej kreacji Beata Kozidrak ma szczególny sentyment 

2/12
Beata Kozidrak, Stylizacje, 2000 rok
Copyright @MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER
2/12

Beata Kozidrak, 2000 rok

3/12
Beata Kozidrak, Stylizacje, 2002 rok
Copyright @ADAM TUCHLINSKI/REPORTER
3/12

Beata Kozidrak, 2003 rok

4/12
Beata Kozidrak, Stylizacje, 1998 rok
Copyright @fot. Krzysztof Wojda/Reporter
4/12

Beata Kozidrak, 1998 rok

5/12
Beata Kozidrak, Stylizacje
Copyright @ADRIAN SLAZOK/REPORTER
5/12

Stylizacje Beaty Kozidrak

6/12
Sylwester w Warszawie z TVN: Beata Kozidrak
Copyright @East News
6/12

Stylizacje Beaty Kozidrak

7/12
Sylwestrowe kreacje gwiazd - Beata Kozidrak
Copyright @
7/12

Stylizacje Beaty Kozidrak

8/12
Beata Kozidrak, stylizacje
Copyright @Piotr Matusewicz/EAST NEWS
8/12

Stylizacje Beaty Kozidrak

9/12
Beata Kozidrak, stylizacje
Copyright @Krzysztof Radzki/East News
9/12

Stylizacje Beaty Kozidrak

10/12
Beata Kozidrak w czarnej sukience
Copyright @
10/12

Stylizacje Beaty Kozidrak

11/12
Beata Kozidrak, jubileusz Bajmu - screen TV - projekt sukni Patrycji Kujawy
Copyright @Instagram
11/12

Beata Kozidrak, jubileusz Bajmu, projekt sukni Patrycji Kujawy

12/12
Beata Kozidrak, jubileusz Bajmu - screen TV
Copyright @Instagram
12/12

Suknia zrobiła ogromne wrażenie na fanach gwiazdy!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.