Sean Connery
Fot. Uri Schanker/WireImage/GettyImages
POŻEGNANIE

Syn Seana Connery'ego zdradził szczegóły ostatnich chwil życia aktora... Co z pogrzebem?

Rodzina nieprędko zdecyduje się na ceremonię...

Rafał Kowalski 1 listopada 2020 08:56
Sean Connery
Fot. Uri Schanker/WireImage/GettyImages

Siedmiokrotnie wcielał się w postać Jamesa Bonda i właśnie dzięki tej filmowej postaci rozkochał w sobie cały świat. Jak podało wczoraj BBC legendarny aktor Sean Connery nie żyje. Gwiazdor od lat zmagał się z poważną chorobą. Według wielu mediów ulubieniec publiczności był w zaawansowanej fazie choroby Alzheimera. Jak wyglądały ostatnie chwile życia 90-latka?

Syn Seana Connery’ego o tacie. Agentka aktora o pogrzebie i koronawirusie

Asysta pielęgniarzy, poruszanie się o lasce, zapominanie twarzy i imion swoich bliskich. Tak wyglądały ostatnie lata życia Seana Connery’ego, który zmagał się z demencją i Alzheimerem. Pod koniec życia 90-letni gwiazdor przebywał w Nassau, stolicy Bahamów. Tam też zmarł…

O procesie żegnania się z tatą BBC opowiedział syn filmowego Jamesa Bonda.„Miał wokół siebie wielu członków rodziny, którzy mogli być przy nim na Bahamach. [...] Wszyscy staramy się zrozumieć to, czego doświadczyliśmy, bo stało się to tak nagle; tata czuł się źle od jakiegoś czasu”, mówił Jason Connery dla BBC. „To smutny dzień dla wszystkich, którzy osobiście znali i kochali mojego ojca, a także przykra strata dla wszystkich na świecie, którzy mieli tę przyjemność znać go jako aktora”, dodał 57-latek.

Z kolei agentka Seana Connery’ego dodała, że z uwagi na pandemię rodzina nie zdecyduje się szybko na pogrzeb. „Będzie prywatna ceremonia poprzedzona memoriałem, ale będziemy planować ją dopiero, gdy wirus odpuści”, przekazała Nancy Seltzer dziennikarzom.

Ciężko pogodzić się z tą stratą… 

Sean Connery, James Bond, Doktor No
Fot. UNITED ARTISTS / Album EAST NEWS

Sean Connery
Fot. Kevin Winter/Getty Images for AFI

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.