Konrad Szczęsny 29 czerwca 2017 20:45
1/7
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Junior, Real Madryt
Copyright @East News
1/7

Dwójka dzieci Cristiano Ronaldo przyszła na świat prawdopodobnie 8 czerwca. Portugalskie media donoszą, że urodziła je surogatka, mimo że piłkarz od kilku miesięcy spotyka się z modelką Georginą Rodriguez. To chłopiec i dziewczynka, którym napastnik Realu Madryt zdecydował się nadać imiona Eva i Mateo. Jednak piłkarz po raz pierwszy został ojcem 7 lat temu, w czerwcu 2010 r., gdy na świat przyszedł jego syn Cristiano Ronaldo Junior. Do dziś nie jest znana tożsamość jego matki, wiadomo tylko, że była Amerykanką (lub Portugalką na stałe mieszkającą w USA). Co wiemy o Cristiano Ronaldo Juniorze? Jak wychowuje go napastnik Realu Madryt? I jak traktuje go matka piłkarza, Dolores dos Santos?

 

Polecamy też: Narzeczona Cristiano Ronaldo jest w ciąży? Te zdjęcia modelki wywołały burzliwą dyskusję w mediach

 

Polecamy też: Cristiano Ronaldo wydał fortunę na surogatkę! Dlaczego piłkarz skorzystał z jej usług?

 

Polecamy też: Cristiano Ronaldo ponownie został ojcem! Piłkarz pochwalił się zdjęciem dzieci

 

Polecamy też: Narodziny dzieci Cristiano Ronaldo wywołały falę plotek na temat orientacji seksualnej piłkarza. Czy słusznie?

 

Przeczytaj też: Cristiano Ronaldo oszustem podatkowym? Tak twierdzi niemiecka i hiszpańska prasa​

 

Syn Cristiano Ronaldo

Choć wokół życia Cristiano Ronaldo nie brakuje kontrowersji, związanych m.in. z jego potencjalnymi partnerkami, rodzina jest zdecydowanie najważniejszą wartością w jego życiu. Dużo mówi się m.in. o przywiązaniu napastnika Realu Madryt do matki Dolores. To właśnie ona w czerwcu 2010 r. miała polecieć na Florydę i przywieźć Cristiano Ronaldo Juniora do Madrytu (sportowiec przebywał wówczas na mistrzostwach w RPA). Mówi się zresztą, że z uwagi na nieznane personalia matki (w autoryzowanej biografii matki Cristiano Ronaldo pada jedynie enigmatyczne stwierdzenie, że była „dyskretną Amerykanką”) to ona odgrywa w procesie jego wychowywania najważniejszą rolę. Jest matką i babcią w jednej osobie.

 

Polecamy też: Wychowuje jego dzieci, pilnie strzeże rodzinnych tajemnic. Co wiemy o Dolores dos Santos, matce Cristiano Ronaldo?

 

Polecamy też: Wychowuje syna Cristiano Ronaldo, wybiera mu dziewczyny. Kim jest jego matka, Dolores dos Santos?

 

Polecamy też: „Tak, jestem pedałem”. Czyżby Cristiano Ronaldo potwierdził swoje homoseksualne skłonności?

 

Co syn mówi o sławnym tacie? Czy dziecko jest spełnieniem marzeń Cristiano Ronaldo o posiadaniu syna-brata? Sprawdźcie!

 

2/7
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Junior, Real Madryt
Copyright @Getty Images
2/7

W biografii Cristiano Ronaldo autorstwa Guillema Balagué'a ujawnionych zostało sporo faktów dotyczących życia rodzinnego sportowca. Trudno mówić o jego synu bez wzięcia pod uwagę relacji dziecka z babcią.

 

„Ronaldo, którego wielu uważa za aroganckiego i narcystycznego typa, w czerwcu 2010 roku doczekał się syna. Cóż, jego zachowanie nie jest sprzeczne z ojcostwem, ale rzeczywiście trudno było sobie wyobrazić, aby Cristiano miał się kimś zajmować i opiekować. Ostatecznie okazało się, że ojcostwo go zmieniło, ale tak już jest z większością mężczyzn.

Ronaldo od dawna wyobrażał sobie, że będzie miał syna, który zostanie jego przyjacielem i towarzyszem, będzie oglądał występy ojca na boisku – najlepiej ciągle jeszcze w szczytowym okresie kariery – a najlepiej, gdyby sam chciał zostać kiedyś piłkarzem. Gdy podzielił się tym marzeniem ze swoimi bliskimi, zaczął z nimi często na ten temat rozmawiać. Dokładnie wiedział, kto zajmowałby się jego dzieckiem – jego matka, Dolores. W ten sposób jego syn zostałby również jego bratem, a matka i babcia w jednym opiekowałaby się nimi oboma” - przekonuje autor biografii.

 

Polecamy też: Cristiano Ronaldo drżał, by ta książka nie powstała. Czy nowa biografia potwierdzi plotki o jego homoseksualizmie?

 

Fragmenty pochodzą z książki Guillema Balagué „Cristiano Ronaldo. Biografia”. Premiera odbyła się 23 listopada nakładem Wydawnictwa SQN.

3/7
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Junior, Real Madryt
Copyright @Getty Images
3/7

Matka Cristiano Ronaldo udała się na Florydę tuż przed narodzinami wnuka, które wyznaczono na 17 czerwca 2010 r. Dziecko w momencie narodzin ważyło 4,3 kilograma. Ronaldo przebywał akurat na mundialu w RPA. Kilka dni później, zarejestrowawszy dziecko w portugalskim konsulacie na terenie Stanów Zjednoczonych, Dolores wróciła z nim do Madrytu.

Mniej więcej w tym samym czasie urodził się Dinis, syn Katii i Zé. Rodzina Aveiro nie chce mówić o historii narodzin chłopca. Najczęściej mówi się o tym, że Cristiano zaliczył jednonocną przygodę z tajemniczą kobietą, a ta zaszła w ciążę. Oboje podpisali później umowę, w której w zamian za zachowanie jej personaliów w tajemnicy ona zrzekła się na rzecz piłkarza całości praw rodzicielskich, rzekomo inkasując również 11 milionów euro.

 

Przeczytaj też: Paris Hilton, Irina Shayk... Czy byłe dziewczyny Cristiano Ronaldo ukrywały jego orientację?

4/7
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Junior, Real Madryt
Copyright @East News
4/7

„Cristiano Jr niejednokrotnie pytał już, kim jest jego matka. Cristiano Ronaldo ma na to gotową odpowiedź: „To nieistotne. Twoja mama podróżuje po świecie. Najważniejsze jest to, że tata cię kocha”.

Pewnego razu Katia powiedziała chłopcu, że jego matka nie żyje. Cristiano poprosił, by nigdy więcej tego nie robiła. Tak czy owak, ta kobieta jest kompletnie nieobecna w świecie piłkarza, więc równie dobrze mogłaby nie żyć”.

 

Jakim ojcem jest Cristiano Ronaldo?

 

Polecamy też: Gortat, Lewandowski, Radwańska. Polscy sportowcy zarabiają miliony. Kto najwięcej?

5/7
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Junior, Real Madryt
Copyright @East News
5/7

„Cristiano jest ojcem o niezwykle matczynym charakterze. Zawsze zwraca uwagę na syna, nieustannie się z nim bawi, trenuje z nim w domu. Dużo czasu z chłopcem spędza również Dolores, zarówno w Portugalii, jak i w jej domu w Madrycie, tuż obok posiadłości Cristiano. Pewnego razu zapytano małego Cristiano, kim jest jego tata. Odparł z emfazą: „Jest najlepszy na świecie”.

 

Polecamy też: „Tak, jestem pedałem”. Czyżby Cristiano Ronaldo potwierdził swoje homoseksualne skłonności?

6/7
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Junior, Real Madryt
Copyright @Getty Images
6/7

Cristiano Ronaldo chętnie pozuje do zdjęć z synem przy okazji różnych uroczystości, mniej lub bardziej oficjalnych. Okazuje mu czułość i chwali się Juniorem na swoich profilach na portalach społecznościowych. Często towarzyszy im zresztą matka piłkarza Dolores. Wydaje się, że tworzą wyjątkowo zgraną i kochającą się rodzinę.

 

Polecamy też: Cristiano Ronaldo drżał, by ta książka nie powstała. Czy nowa biografia potwierdzi plotki o jego homoseksualizmie?

7/7
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Junior, Real Madryt
Copyright @Getty Images
7/7

Syn był dla Cristiano Ronaldo spełnieniem marzeń o posiadaniu brata i potomka w jednej osobie. Scala ich właśnie osoba matki piłkarza, Dolores, która odpowiada za wychowywanie Juniora (napastnik Realu Madryt z uwagi na liczne zobowiązania zawodowe często nie ma aż tyle czasu, ile by chciał, by spędzać go z synem).

 

Czy 6-latek pójdzie w ślady sławnego ojca i również zostanie piłkarzem? Czy przebije popularnością dzieci Davida i Victorii Beckhamów? Przekonamy się zapewne za jakiś czas.

 

Przeczytaj też: Paris Hilton, Irina Shayk... Czy byłe dziewczyny Cristiano Ronaldo ukrywały jego orientację?

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.