Cristiano Ronaldo, dzieci Cristiano Ronaldo, matka Cristiano Ronaldo z dziećmi, Dolores dos Santos
Fot. Instagram @doloresaveiroofficial/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Wychowuje jego dzieci, pilnie strzeże rodzinnych tajemnic. Co wiemy o Dolores dos Santos, matce Cristiano Ronaldo?

Konrad Szczęsny 12 lipca 2017 17:30
Cristiano Ronaldo, dzieci Cristiano Ronaldo, matka Cristiano Ronaldo z dziećmi, Dolores dos Santos
Fot. Instagram @doloresaveiroofficial/Getty Images

O Dolores dos Santos krążą wśród fanów Cristiano Ronaldo i sportowych dziennikarzy legendy. Matka piłkarza to bodaj jedyna osoba, która wie wszystko o życiu kapitana reprezentacji Portugalii, zna nawet te najbardziej intymne sekrety dotyczące jego życia osobistego. Nic dziwnego – napastnik Realu Madryt od zawsze podkreśla, jak istotna jest dla niego relacja z rodzicielką. Ostatnio znów zrobiło się o niej głośno, gdy na Instagramie zamieściła zdjęcie z nowo narodzonymi dziećmi Cristiano Ronaldo, Evą i Mateo. Kim jest Dolores dos Santos?

 

Polecamy też: Co wiemy o matce Cristiano Ronaldo, Dolores dos Santos?

 

Dolores dos Santos – matka i babcia dzieci Cristiano Ronaldo

 

Siedem lat temu to właśnie ona odebrała syna Cristiano Ronaldo z Florydy po tym, jak urodziła go surogatka i przewiozła noworodka do Madrytu, w którym mieszkają na co dzień. W tym czasie sportowiec przebywał na Mundialu w RPA. Według biografów najpopularniejszego piłkarza na świecie taki był plan: napastnik reprezentacji Portugalii od zawsze marzył o tym, by mieć syna-brata, którego wychowywałaby właśnie Dolores dos Santos. Tak też się stało i przez 7 lat Cristiano Ronaldo Junior rósł pod okiem zaborczej matki piłkarza. Nikogo zatem nie dziwi, że i teraz, gdy na świat przyszły bliźnięta, które ponownie urodziła surogatka, pierwsze skrzypce, jeśli chodzi o ich wychowywanie, gra właśnie matka sportowca. Jej zdjęcie z wnukami stało się hitem Internetu.

 

Cristiano Ronaldo, dzieci Cristiano Ronaldo, matka Cristiano Ronaldo z dziećmi, Dolores dos Santos
Fot. Instagram @doloresaveiroofficial

 

Polecamy też: Narodziny dzieci Cristiano Ronaldo wywołały falę plotek na temat orientacji seksualnej piłkarza. Czy słusznie?

 

Dolores dos Santos zatwierdza partnerki Cristiano Ronaldo

 

Osoby związane z piłkarzem nie mają wątpliwości, że to właśnie do Dolores dos Santos należy ostatnie słowo, jeśli chodzi o kobiety, z którymi chce się związać jej ukochany syn. Zazwyczaj jest dosyć zachowawcza i podejrzliwa, zapewne w trosce o wielomilionowy majątek Cristiano Ronaldo, jednak od czasu do czasu partnerce piłkarza udaje się pozyskać względy potencjalnej teściowej. Tak było m.in. w przypadku hiszpańskiej modelki Georginy Rodriguez, z którą CR7 spotyka się od listopada zeszłego roku i która w październiku 2017 r. ma urodzić dziecko piłkarza, podobno płci żeńskiej.

 

„Kilkoro jego przyjaciół twierdzi, że przez długi czas Cristiano przedstawiał swoje dziewczyny matce do akceptacji. Wydaje się, że Dolores była przeszkodą nie do przejścia dla kilku kandydatek. Jeśli wierzyć portugalskiej prasie, matka piłkarza wolałaby, aby jej syn umawiał się z Portugalką. Jak ujmuje to Katia, siostra Cristiano: „Moja mama jest bardzo opiekuńcza”. Dolores trzeba było przypomnieć, że jej zbliżający się do trzydziestki syn jest już wystraczająco dorosły, by samodzielnie podejmować decyzje”, zaznacza biograf piłkarza.

 

Przeczytaj też: Paris Hilton, Irina Shayk... Czy byłe dziewczyny Cristiano Ronaldo ukrywały jego orientację?

 

Biografowie o matce Cristiano Ronaldo

 

Guillem Balagué w książce „Cristiano Ronaldo. Biografia” wysnuł dosyć śmiałą tezę, że posiadanie potomka było jednym z marzeń napastnika Realu Madryt. Dążył do jego realizacji głównie dlatego, że od początku doskonale wiedział, kto będzie się opiekował dzieckiem. Chodziło oczywiście o jego matkę Dolores.

 

„Ronaldo od dawna wyobrażał sobie, że będzie miał syna, który zostanie jego przyjacielem i towarzyszem, będzie oglądał występy ojca na boisku – najlepiej ciągle jeszcze w szczytowym okresie kariery – a najlepiej, gdyby sam chciał zostać kiedyś piłkarzem. Gdy podzielił się tym marzeniem ze swoimi bliskimi, zaczął z nimi często na ten temat rozmawiać. Dokładnie wiedział, kto zajmowałby się jego dzieckiem – jego matka, Dolores. W ten sposób jego syn zostałby również jego bratem, a matka i babcia w jednym opiekowałaby się nimi oboma”.

 

Polecamy też: Już wiadomo, że lubi ostry seks. Bulwersujące fragmenty biografii Cristiano Ronaldo

 

Dzieci i mąż Dolores dos Santos, matki Cristiano Ronaldo

 

Dolores dos Santos do momentu śmierci męża 5 września 2005 r. była związana z José Dinisem Aveiro. Owocem ich związku jest czwórka dzieci: Cristiano Ronaldo (najmłodszy),  Liliana Katia Aveiro, Hugo Aveiro oraz Elma Aveiro.

 

Matka Cristiano Ronaldo na Instagramie

 

W sierpniu 2016 r. Dolores od Santos założyła konto na Instagramie. Zamieszcza na nim zdjęcia dokumentujące zawodowe sukcesy syna oraz te, na których pozuje z dziećmi oraz wnukami. Nie brakuje również fotografii z ociekających luksusem wakacji. Nic dziwnego, że w ciągu niecałego roku udało jej się zgromadzić prawie milion obserwujących!

 

Polecamy też: Narzeczona Cristiano Ronaldo jest w ciąży? Te zdjęcia modelki wywołały burzliwą dyskusję w mediach

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.