Wypadła lepiej niż pierwsza dama Niemiec?

Rafał Kowalski 24 października 2018 10:58

Od wtorku polska para prezydencka odbywa kolejną zagraniczną podróż. Tym razem Andrzej i Agata Dudowie wybrali się do Niemiec, gdzie spotkali się między innymi z prezydentem naszych sąsiadów Frankiem-Walterem Steinmeierem i jego żoną Elke Büdenbender. Politycy rozmawiali na istotne dla obu państw tematy, a nasza pierwsza dama zachwyciła kreacją.

Szczegóły wizyty Andrzeja i Agaty Dudów w Berlinie

Poza prywatną rozmową Andrzeja Dudy i prezydenta Niemiec, był także czas na pytania od dziennikarzy. Podczas tego spotkania głowa naszego państwa musiała tłumaczyć się między innymi ze swojej decyzji dotyczącej przymusowego przechodzenia w stan spoczynku niektórych sędziów Sądu Najwyższego. Kilka dni temu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podważył bowiem tę decyzję i poprosił o zawieszenie uchwalonych przepisów. „Mam poczucie, że my w ramach UE mamy niedosyt demokracji. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego UE zabrania tego, zabrania tamtego. Dlaczego na przykład w sklepie nie można w tej chwili kupić już zwykłej żarówki, można kupić tylko żarówkę energooszczędną? Nie wolno kupić, bo UE zakazała. To są problemy, nad którymi zastanawiają się ludzie. Nie wiem, czy to przypadkiem nie jest jedna z przyczyn brexitu”, powiedział Andrzej Duda.

W odpowiedzi prezydent Niemiec zaapelował o zmianę nastawienia. „Mówiąc o UE, musimy wybrać trochę inne podejście. Nie możemy działać tak, jakby UE uzurpowała sobie władzę nad nami bez naszego wpływu, wbrew naszej woli", miał mówić Steinmeier, jak podaje Radio Zet.

Stylizacja Agaty Dudy podczas wizyty w Niemczech

Część osób zwróciła też uwagę na kreację, w której zaprezentowała się Agata Duda. Nasza pierwsza dama wysiadła bowiem z auta w długim białym płaszczu i mięsistym szalu o tym samym kolorze. Największe zaskoczenie dopiero jednak przed nami. Gdy Duda zdjęcia z siebie okrycie wierzchnie, okazało się, że pod spodem ma kostium w intensywnym liliowym kolorze. W oczy rzucały się także równie barwne szpilki.

Trzeba przyznać, że pierwsza dama Niemiec wypadła przy niebojącej się kolorów Agacie Dudzie dość blado.  To kolejny raz, kiedy żona Andrzeja Dudy udowodniła, że dobrze czuje się w widocznych z daleka strojach. Efekt? Według nas bardzo dobry. Jesteście podobnego zdania? Wszystkie zdjęcia z Berlina znajdziecie w naszej galerii.  

1/5
Agata Duda, Andrzej Duda w Berlinie
Copyright @AA/ABACA/Abaca/East News
1/5

Andrzej i Agata Dudowie z wizytą w Berlinie

2/5
Agata Duda, Andrzej Duda w Berlinie
Copyright @AA/ABACA/Abaca/East News
2/5

Andrzej i Agata Dudowie z wizytą w Berlinie

3/5
Agata Duda, Andrzej Duda w Berlinie
Copyright @Krzysztof Sitkowski, KPRP
3/5

Andrzej i Agata Dudowie z wizytą w Berlinie

4/5
Agata Duda, Andrzej Duda w Berlinie
Copyright @AA/ABACA/Abaca/East News
4/5

Andrzej i Agata Dudowie z wizytą w Berlinie

5/5
Andrzej Duda w Berlinie
Copyright @Markus Heine/Imago Stock and People/East News
5/5

Andrzej Duda z wizytą w Berlinie

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.