Adam Fidusiewicz, Karolina Sawka, W pustyni i w puszczy, 01.06.2000 rok
Fot. Jacek Szymczak / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Staś i Nel z W pustyni i w puszczy po latach! Tak dziś wyglądają Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz

Od filmu minęły ponad 2 dekady

Damian Brillowski 23 lipca 2022 07:50
Adam Fidusiewicz, Karolina Sawka, W pustyni i w puszczy, 01.06.2000 rok
Fot. Jacek Szymczak / Forum

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz 21 lat temu zagrali Stasia i Nel w filmie „W pustyni i w puszczy”. Dzieło zostało nakręcone na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Film odniósł gigantyczny sukces, przynosząc młodym gwiazdom ogromną rozpoznawalność. Pierwszoplanowi aktorzy mieli okazję ponownie się spotkać po ponad dwóch dekadach od premiery. Zobacz, jak dziś - w 2022 roku - wyglądają bohaterowie uwielbianego filmu.

Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka jako Staś i Nel w „W pustyni i w puszczy”

W 2001 roku na ekranach kin pojawiła się nowa wersja filmu „W pustyni i w puszczy”. W główne role wcielili się 16-letni wówczas Adam Fidusiewicz jako Stanisław Tarkowski i 9-letnia wówczas Karolina Sawka jako Nel Rawlinson. Ponadto na ekranie mogliśmy podziwiać Artura Żmijewskiego, Krzysztofa Kowalewskiego, Andrzeja Strzeleckiego czy Krzysztofa Kolbergera. Reżyserii filmu podjął się Gavin Hood. 

O ile Adam Fidusiewicz miał za sobą pewne epizody przed kamerą, o tyle dla Karoliny Sawki był to filmowy debiut. Aktor w jednym z wywiadów przyznał, że film był dla niego lekcją życia, po której poczuł się naprawdę dorosły. "Spędziliśmy cztery miesiące w egzotycznych plenerach RPA, Namibii i Tunezji. Właśnie w Tunezji, w Tauzar były ostatnie zdjęcia. (...) Nie chciałbym, żeby to brzmiało zbyt poważnie, ale tam nauczyłem się zawodu i życia. Reżyser Gavin Hood świetnie z nami pracował. Zachęcał mnie do poznawania natury ludzkiej. Po tym filmie poczułem się naprawdę dorosły", wspominał po latach w rozmowie z tygodnikiem "Życie na gorąco".

Zarówno Adam Fidusiewicz, jak i Karolina Sawka związali swoją przyszłość z aktorstwem. Mężczyzna od lat gra w serialu „Na Wspólnej”, brał też udział w programach „Taniec z gwiazdami” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Z kolei młoda aktorka zagrała w takich serialach jak „M jak miłość” czy „Pierwsza miłość”.  

Czytaj także: Zagrała Nel w ekranizacji W pustyni i w puszczy. Jak dziś wygląda życie Karoliny Sawki?

Adam Fidusiewicz, Karolina Sawka, W pustyni i w puszczy, 01.06.2000 rok
Fot. Jacek Szymczak / Forum

Adam Fidusiewicz, Karolina Sawka, W pustyni i w puszczy, 01.06.2000 rok

Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka spotkali się po 20 latach

Ten dzień musiał nadejść. Rok temu po 20 latach od premiery filmu „W pustyni i w puszczy” Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka ponownie się spotkali. Przy okazji zrobili sobie wspólne zdjęcie, które następnie zamieścili w swoich mediach społecznościowych. Filmowy Staś pod swoim zdjęciem napisał: „Miałem zaszczyt spotkać moją ulubioną aktorkę, z którą kiedyś grałem w filmie”. Z kolei podpis pod fotografią filmowej Nel brzmiał: „Król Stanisław i królowa Saba”. Na co szybko odpowiedział aktor: „Z nikim tak dobrze mi się nie pracuje, jak z tobą. Chyba cię kocham”, napisał Adam Fidusiewicz. 

Fani nie kryli zachwytu, gdy ponownie zobaczyli razem swoich ulubionych bohaterów z dziecięcych lat. Pod zdjęciami zostawili mnóstwo komplementów i życzyli im więcej wspólnych duetów. 

"Oooo 😍 jak miło Was razem widzieć", "No Stasiek Ale Ci Ta Nel Urosła", "W tych kostiumach wyglądacie jak Tristan i Izolda", "Cudnie", "Jaka ładna para", "O jaki wzrusz 😍Ulubiony film z dzieciństwa", "Więcej wspólnych duetów Wam życzę", "Staś i Nel ❤️", pisali zachwyceni fani. 

Jedna z fanek zacytowała nawet dialog z filmu: "Nel, ty płaczesz? Nie, Stasiu, tylko mi się oczy pocą 😂❤️", napisała internautka. 

Zobacz, jak obecnie wyglądają Stasio i Nel z filmu „W pustyni i w puszczy”.  

Czytaj także: Karolina Sawka grająca Nel w "W Pustyni i w Puszczy" już tak nie wygląda!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.