Karolina Sawka,  Adam Fidusiewicz
Fot. ARTUR PAWLOWSKI/REPORTER
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Zagrała Nel w ekranizacji W pustyni i w puszczy. Jak dziś wygląda życie Karoliny Sawki?

Swoją przyszłość związała z aktorstwem

Redakcja VIVA! 7 listopada 2020 09:50
Karolina Sawka,  Adam Fidusiewicz
Fot. ARTUR PAWLOWSKI/REPORTER

Karolina Sawka miała zaledwie dziesięć lat, kiedy wcieliła się w postać Nel w ekranizacji W pustyni i w puszczy. Po małej, słodkiej dziewczynce nie ma śladu. Chociaż na lata zniknęła z życia publicznego, to swoją przyszłość postanowiła związać z aktorstwem, a jej kariera nabiera tempa! Jak dziś wygląda jej życie?

Karolina Sawka: co dziś robi?

„Sztuka otaczała mnie od dziecka”, mówiła kilka miesięcy temu w wywiadzie dla naTemat. Nic dziwnego, bo Karolina jest córką rysownika i satyryka, Henryka Sawki. 

Widzowie kojarzą ją z roli Nel Rawlison w ekranizacji W pustyni i w puszczy z 2001 roku. Zdobyła ogromną popularność i sympatię widzów. Karolina Sawka zagrała u boku Andrzeja Strzeleckiego, Adama Fidusiewicza i Artura Żmijewskiego. To było dla niej ogromne przeżycie. Po latach w rozmowie z naTemat.pl zdradziła, że mimo wszystko udział w produkcji nie miał wielkiego wpływu na jej dorastanie. Nie miała też świadomości skali przedsięwzięcia, w którym przyszło jej wziąć udział.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

moja buzia w kwiecie 🌸 ______ 📸 @norbert.serafin #girl #flower #spring #innefrazesy

Post udostępniony przez Karolina Sawka (@sawkowska)

„Wszystko traktowałam jako przygodę, świetną zabawę. Dopiero w późniejszym czasie zaczęłam rozumieć, jak dużym przedsięwzięciem był ten film. Jednak wszystko zaczęło szybko wracać do normalności”, mówiła 28-latka dla naTemat.pl.

Na horyzoncie pojawiło się wiele propozycji, ale rodzice Karoliny Sawki chcieli, by ich córka skupiła się na nauce. Chcieli jej także zapewnić normalne dzieciństwo. Młoda aktorka miała dopiero po latach zadecydować sama, czy chciałaby kontynuować tę artystyczną drogę. I tak zniknęła z życia publicznego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💛

Post udostępniony przez Karolina Sawka (@sawkowska)

Karolina Sawka skończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Potem wybrała się na studia aktorskie do Łodzi. Na swoim koncie ma już wiele kreacji. Możemy ją podziwiać także w kinie (film Soyer) i telewizji. Karolina Sawka pojawiła się w serialu M jak miłość czy Pierwsza miłość.

„W roku 2015 zadebiutowałam na deskach teatralnych w sztuce "Wywiad" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, dyrektora teatru Jaracza w Łodzi. Dziś gram dużo – w Warszawie są to spektakle Artura Barcisia, u boku Zdzisława Wardejna, Jowity Budnik, Katarzyny Herman i Rafała Królikowskiego. Do tego można zobaczyć mnie w Łodzi i w Szczecinie u Anny Augustynowicz, w "Pijanych” Iwana Wyrypajewa i wielu miastach Polski”, mówiła w wywiadzie dla naTemat.pl.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

📸@po8nt_of_view

Post udostępniony przez Karolina Sawka (@sawkowska)

 

Dziś Karolina Sawka żyje na walizkach. Często wraca do rodzinnego Szczecina, ale uwielbia uciekać do jednego miejsca – Beskidu Niskiego. Tam czuje się naprawdę wolna. Pasją aktorki jest jazda konna i ceramika. „Od tego czasu jest to moja pasja i sposób na wyciszenie. Również na artystyczny freestyle”, wyznała w rozmowie dla naTemat.pl.

A my życzymy kolejnych sukcesów!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.