Karolina Sawka,  Adam Fidusiewicz
Fot. ARTUR PAWLOWSKI/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Zagrała Nel w ekranizacji W pustyni i w puszczy. Jak dziś wygląda życie Karoliny Sawki?

Swoją przyszłość związała z aktorstwem

Redakcja VIVA! 21 sierpnia 2022 08:51
Karolina Sawka,  Adam Fidusiewicz
Fot. ARTUR PAWLOWSKI/REPORTER

Karolina Sawka miała zaledwie dziesięć lat, kiedy wcieliła się w postać Nel w ekranizacji W pustyni i w puszczy. Po małej, słodkiej dziewczynce nie ma śladu. Chociaż na lata zniknęła z życia publicznego, to swoją przyszłość postanowiła związać z aktorstwem, a jej kariera nabiera tempa! Jak dziś wygląda jej życie?

Karolina Sawka: kariera filmowa, rola w "W pustyni i w puszczy" i zniknięcie z mediów

„Sztuka otaczała mnie od dziecka”, mówiła w jednym z wywiadów dla naTemat. Nic dziwnego, bo Karolina jest córką rysownika i satyryka, Henryka Sawki. Urodziła się 15 grudnia 1991 roku. W tym roku skończy będzie świętowała 31 urodziny. 

Widzowie kojarzą ją z roli Nel Rawlison w ekranizacji W pustyni i w puszczy z 2001 roku. Miała wówczas 10 lat. Zdobyła ogromną popularność i sympatię widzów. Karolina Sawka zagrała u boku Andrzeja Strzeleckiego, Adama Fidusiewicza i Artura Żmijewskiego. To było dla niej ogromne przeżycie. Po latach w rozmowie z naTemat.pl zdradziła, że mimo wszystko udział w produkcji nie miał wielkiego wpływu na jej dorastanie. Nie miała też świadomości skali przedsięwzięcia, w którym przyszło jej wziąć udział.

„Wszystko traktowałam jako przygodę, świetną zabawę. Dopiero w późniejszym czasie zaczęłam rozumieć, jak dużym przedsięwzięciem był ten film. Jednak wszystko zaczęło szybko wracać do normalności”, mówiła w wywiadzie dla naTemat.pl.

Na horyzoncie pojawiło się wiele propozycji, ale rodzice Karoliny Sawki chcieli, by ich córka skupiła się na nauce. Pragnęli zapewnić jej normalne dzieciństwo. Młoda aktorka miała dopiero po latach zadecydować sama, czy chciałaby kontynuować tę artystyczną drogę. I tak zniknęła z życia publicznego.

Czytaj także: Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek nie ochrzczą syna. Dadzą mu pewien wybór...

Karolina Sawka: życie po W pustyni i w puszczy. Najważniejsze role

Karolina Sawka skończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Potem wybrała się na studia aktorskie do Łodzi. Na swoim koncie ma już wiele kreacji. Możemy ją podziwiać także w kinie (film Soyer) i telewizji. Karolina Sawka pojawiła się w takich serialach jak: M jak miłość czy Pierwsza miłość.

„W roku 2015 zadebiutowałam na deskach teatralnych w sztuce „Wywiad” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, dyrektora teatru Jaracza w Łodzi. Dziś gram dużo – w Warszawie są to spektakle Artura Barcisia, u boku Zdzisława Wardejna, Jowity Budnik, Katarzyny Herman i Rafała Królikowskiego. Do tego można zobaczyć mnie w Łodzi i w Szczecinie u Anny Augustynowicz, w „Pijanych” Iwana Wyrypajewa i wielu miastach Polski”, mówiła w wywiadzie dla naTemat.pl.

Dziś Karolina Sawka żyje na walizkach. Często wraca do rodzinnego Szczecina, ale uwielbia uciekać do jednego miejsca – Beskidu Niskiego. Tam czuje się naprawdę wolna. Pasją aktorki jest jazda konna i ceramika. „Od tego czasu jest to moja pasja i sposób na wyciszenie. Również na artystyczny freestyle”, wyznała w rozmowie dla naTemat.pl. Prowadzi również profil na Instagramie, który obserwuje ponad 31 tysięcy osób. Głośno było o jej spotkaniu z Adamem Fidusiewiczem, czyli odtwórcą tytułowej roli Stasia z filmu „W pustyni i w puszczy”. Aktorzy zrobili sobie pamiątkową fotografię, którą następnie zamieścili na swoich profilach na Instagramie. „Król Stanisław i królowa Saba”, podpisała zdjęcie z filmowym bratem Karolina Sawka. 

Życzymy aktorce kolejnych sukcesów i znakomitych ról! Zobacz, jak obecnie wygląda Nel z filmu „W pustyni i w puszczy”. 

Czytaj także: Gabriela Raczyńska grała małą Basię w „M jak miłość”. Jej długie blond włosy to już przeszłość!

Karolina Sawka
Fot. instagram @sawkowska

Karolina Sawka, 22.01.2022 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.