Siostry księżnej Diany: Lady Jane Fellowes, Sarah Spencer
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Starsze siostry Diany namówiły ją, by nie odwoływała ślubu z księciem. Kim są Lady Jane i Sarah?

Jedna z sióstr Diany umawiała się z Karolem, a druga...

Gabriela Czernecka 21 lipca 2021 12:47
Siostry księżnej Diany: Lady Jane Fellowes, Sarah Spencer
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Księżna Diana była najmłodszą córką hrabiego Edwarda Spencera. Jej relacje z dwoma starszymi siostrami nie zawsze były dobre. Diana wspominała, że jej starsze o sześć i cztery lata siostry były bardzo niezależne i nie miała z nimi w dzieciństwie zbytniego kontaktu : „Widywałam je tylko podczas wakacji. Nie pamiętam, żeby ten dystans był dla mnie czymś ważnym”, mówiła w rozmowie z Andrew Mortonem. Po śmierci Diany wycofały się z życia publicznego, ale wciąż są obecne w życiu synów królowej ludzkich serc. Jak dziś wyglądają i czym zajmują się Sarah McCorquodale i Jane Fellowes? 

Siostry księżnej Diany - kim jest Sarah McCorquodale?

Sarah Spencer urodziła się w 1955 roku, a Cynthia Jane, zwana po prostu Jane, w 1957 roku. Wszystkie trzy siostry Spencer dorastały blisko królewskiego dworu. Każda ukończyła także szkołę West Heath w Kent. Lady Sarah jako pierwsza zaczęła spotykać się z księciem Karolem. W tamtym czasie podobnie jak Diana zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Z księciem Walii Sarah Spencer spotykała się przez około dwa lata. Ich związek skończył się gdy Sarah otwarcie powiedziała mediom, że nigdy na poważnie nie myślała o księciu. „Nie poślubię Charlesa, nieważne czy byłby śmieciarzem, czy angielskim królem”, powiedziała w romzowie z The Mirror. Przyznała też, że zmaga się z zaburzeniami odżywiania, co również naraziło ją na krytykę mediów i rodziny królewskiego.

Zobacz: Zanim książę Karol poznał Dianę, miał romans... z jej siostrą!

Siostry księżnej Diany: Lady Jane Fellowes, Sarah Spencer
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Z dnia na dzień związek Sarah z księciem rozpadł się, a Karolowi przedstawiono Dianę, ale warto dodać, że nie był pierwszym byłym chłopakiem siostry, z którym się spotykała. Księżna Diana otwarcie mówiła, że miała wiele młodzieńczych sympatii, ale najczęściej byli to byli mężczyźni jej sióstr: „Bo kiedy byli przez nie porzucani, startowałam ja. Było mi przykro, że zostali odrzuceni, a przecież byli bardzo sympatyczni. Właśnie dlatego. W każdym razie wszystko to były poronione pomysły”, przyznawała. W 1980 roku Sarah Spencer poślubiła Neila Edmuda McCorquodale. Ma z nim trojkę dzieci: Emilię, George’ i Celię. 

Siostry księżnej Diany - kim jest Jane Fellowes?

Z kolei Jane Fellowes, druga z sióstr Diany, była nieco bardziej skryta. Do niej Diana czuła respekt, ale najstarszą siostrę darzyła po prostu uwielbieniem. „Kiedy Sarah powracała do domu z West Heath School, Diana stawała się jej wierną służącą, która rozpakowywała walizki, przygotowywała kąpiel i sprzątała pokój siostry”, ujawnia Andrew Morton. A tak Diana sama wspominała swoje siostry: „Jane cudownie solidna. Kiedy telefonujesz do niej z jakimś dramatem, mówi: „O, rety, Księżniczko, to okropne, po prostu okropne”, i zaczyna się gniewać. Za to moja siostra Sarah klnie: „Biedna Księżniczka, co za cholerna sprawa!”.

Zobacz również: Podróż poślubna Diany i Karola miała być wyprawą życia, a stała się koszmarem!

Jane Spencer wyszła za mąż za Roberta Fellowesa, który pracował dla rodziny królewskiej. Był asystentem osobistego sekretarza królowej. Obie siostry spędzały z Dianą czas przed ślubem. Gdy zastanawiała się nad odwołaniem uroczystości, Jane i Sarah miały powiedzieć jej: „Cóż, Księżniczko [przydomek Diany z dzieciństwa], masz pecha, bo twoja twarz już jest na serwetkach do popołudniowej herbaty, i za późno, żeby tchórzyć!”. W ten sposób obróciłyśmy całą sprawę w żart”, wspominała Diana na słynnych taśmach.

Siostry księżnej Diany: Lady Jane Fellowes, Sarah Spencer
Fot. Fiona Hanson - PA Images/PA Images via Getty Images)

Jak wyglądały relacje księżnej Diany z siostrami?

Relacje sióstr z Dianą pogorszyły się po rozwodzie księżnej z Karolem. Mąż starszej siostry Diany pracował dla królowej, więc jego poparcie wobec Diany mocno wpłynęłoby na jego zawodowe życie. Według medialnych doniesień przez konflikt interesów Jane i Diana nie kontaktowały się wtedy przez 18 miesięcy.

Po śmierci księżnej Diany obie z sióstr zniknęły z życia publicznego. O tragicznym wypadku jako pierwsza dowiedziała się Jane, która poinformowała rodzeństwo o śmierci najmłodszej siostry. Od tamtej pory Jane nie zamieniła słowa z prasą, stara się trzymać z daleka od mediów. Dziś Jane Fellowes współpracuje z organizacją charytatywną Only Connect, która zajmuje się zmniejszaniem przestępczości wśród młodzieży. Dla fundacji działa również książę Harry. Starsza siostra Diany tylko w 2013 roku zrobiła wyjątek i opowiedziała o relacji z siostrą w ramach wydarzenia związanego z fundacją. Podczas ślubu Harry’ego z Meghan Markle odczytała jedno z czytań.

Sarah po śmierci Diany zwróciła się do reporterów mówiąc, że są bezwzględni i że to właśnie oni przyczynili się do śmierci Diany. Obie siostry pojawiły się na chrzcie Archiego, najstarszego syna Meghan i Harry’ego.  

Siostry księżnej Diany: Lady Jane Fellowes, Sarah Spencer
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Siostry księżnej Diany: Lady Jane Fellowes, Sarah Spencer
Fot. Scott Barbour/Getty Images)

Siostry księżnej Diany: Lady Jane Fellowes, Sarah Spencer
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.