Katarzyna Piątkowska 10 maja 2017 07:00
1/14
Pary - starsza ona młodszy on
Copyright @East News
1/14

Na fali wyborów we Francji… Nikt nie zastanawia się jakim prezydentem będzie Emmanuel Macron, który wkrótce obejmie urząd. Zdecydowanie więcej emocji wzbudza jego żona Brigitte, która jest od niego starsza 24 lata.

Starsza pani z młodszym mężczyzną

Gdy w związku dużo starszy jest mężczyzna nikogo to nie dziwi. Gdy jest odwrotnie opinia publiczna szaleje. O Brigitte Macron media piszą najłagodniej „pierwsza babcia” i zastanawiają się co taki przystojny mężczyzna w niej widzi. I nikomu nie przychodzi do głowy, że być może po prostu ją kocha. I jak pisała Maria Dąbrowska: „Ani różnica poglądów, ani różnica wieku, nic w ogóle nie może być powodem zerwania wielkiej miłości. Nic, prócz jej braku”.

Zobacz też: Francja ma nową pierwszą damę, która jest starsza od męża o 24 lata. Kim jest Brigitte Macron?

Czy związek młodszego mężczyzny i starszej kobiety ma szansę przetrwać?

Sprawdziliśmy jak się mają związki, w których kobieta jest młodsza od mężczyzny. Na przykład Madonna trzy razy związana była z młodszymi o 30 lat mężczyznami. Pobiła ją nasza polska gwiazda Agnieszka Fitkau–Perepeczko, która po śmierci męża Marka Perepeczko najpierw mówiła, że już z nikim się nie zwiąże, a później spotykała się z mężczyznami młodszymi o 40 lat. Demi Moore i Ashtona Kutchera dzieliło jedynie 12 lat, ale ich małżeństwo podobnie jak związki Madonny i Perepeczko nie przetrwały. Czy to była kwestia różnicy wieku? Wiedzą tylko oni.

Ci, którym się udało

Ale mamy też przykłady par, które mimo różnicy wieku mają się całkiem dobrze. Małgorzata Kożuchowska i Bartłomiej Wróblewski, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, Reni Jusis i Tomasz Makowiecki udowadniają, że to ile lat ich dzieli nie ma dla nich większego znaczenia.

2/14
Agnieszka Fitkau–Perepeczko i Michał Olejnik
Copyright @East News
2/14

Agnieszka Fitkau–Perepeczko po śmierci męża Marka Perepeczko związała się z Michałem Olejnikiem. Napisali razem książkę "Romantyczna kolacyjka". Podobno gwiazda tak osaczyła młodszego o 40 lat partnera, że ich związek nie przetrwał.

3/14
Joan Collins i Percy Gibson
Copyright @East News
3/14

Joan Collins i Percy Gibson są szczęśliwi choć dzielą ich 33 lata.

4/14
Madonna i Brahim Zaibat
Copyright @East News
4/14

Madonna lubi młodszych mężczyzn. Związek z młodszym o 30 lat Brahimem Zaibatem (na zdjęciu) rozpadł się, a Madonna związała się z Timorem Steffensem. Też młodszym od niej 30 lat.

5/14
Sharon Stone i Martin Mica
Copyright @East News
5/14

Związek Sharon Stone i 30 lat młodszego modela Martina Miki niestety nie przetrwał próby czasu.

6/14
Vivienne Westwood i Andreas Kronthaler
Copyright @East News
6/14

"Vivienne jest moją wielką miłością. Nauczyła mnie nawet lubić angielską pogodę. Zawsze, gdy wstawała rano, mówiła: jaki piękny dzień. A ponieważ lało, myślałem sobie: wariatka. Teraz deszcz już nie psuje mi humoru" mówi o żonie, brytyjskiej królowej mody, Vivienne Westwood jej młodszy o 25 lat mąż Andreas Kronthaler.

7/14
Jennifer Lopez i Casper Smart
Copyright @e
7/14

Związek Jennifer Lopez i Caspera Smarta był bardzo burzliwy. Dzieliło ich 18 lat. Kilka razy się rozstawali i do siebie wracali. Na gali MET 2017 Jennifer Lopez pojawiła się z nowym mężczyzną u boku.

8/14
Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski
Copyright @East News
8/14

Dziennikarka Monika Olejnik i jej partner Tomasz Ziółkowski od wielu lat są nierozłączni. Nic sobie nie robią z dzielących ich 15 lat.

9/14
Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz
Copyright @East News
9/14

Reżyserka Małgorzata Szumowska i aktor Mateusz Kościukiewicz są razem mimo dzielących ich 13 lat.

10/14
Demi Moore i Ashton Kutcher
Copyright @East News
10/14

Demi Moore i Ashton Kutcher przez wiele lat byli bardzo szczęśliwi. Jednak ich drogi rozeszły się po ośmiu latach. Demi Moore wciąż nie pozbierała się po rozstaniu z 12 lat młodszym facetem. Ashton Kutcher założył nową rodzinę i wraz z Milą Kunis doczekali się dwójki dzieci.

11/14
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski
Copyright @East News
11/14

Katarzynę Warnke i Piotra Stramowskiego dzieli 10 lat.

12/14
Mariah Carey i Nick Cannon
Copyright @East News
12/14

Mariah Carey i Nick Cannon byli parą sześć lat. To on wniósł o rozwód z 10 lat starszą partnerką. Okazuje się, że Mariah pięknie śpiewa o miłości, ale prywatnie z miłością jest na bakier.

13/14
Reni Jusis i Tomasz Makowiecki
Copyright @East News
13/14

Tomasz Makowiecki jest młodszy od żony o 9 lat. Choć krążyły plotki o kryzysie w ich związku, muzycy wciąż są razem.

14/14
Małgorzata Kożuchowska i Bartosz Wróblewski
Copyright @East News
14/14

Małgorzata Kożuchowska i Bartłomiej Wróblewski są parą od 2008 roku. Cztery lata później aktorka i jej 9 lat młodszy mąż doczekali się syna.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.