Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete
Z ŻYCIA GWIAZD

Chciał wesprzeć kobiety. Internauci zablokowali dostęp do jego strony...

Maciej Musiał padł ofiarą hejterów

Rafał Kowalski 14 marca 2019 10:00
Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete

Maciej Musiał znów udowodnił, że ma wielkie serce i otwarty umysł. Aktor, który szybko z dziecięcej gwiazdy serialu Rodzinka.pl wdarł się do grona europejskich aktorów młodego pokolenia, wpadł na świetny, naszym zdaniem, pomysł. 24-latek otworzył z okazji Dnia Kobiet sklep internetowy, w którym sprzedaje koszulki z ważnym przekazem. Dochód miałby pomóc paniom, które walczą o swoje prawa. Niestety, nie wszystkim internautom spodobała się ta idea…

Sklep Macieja Musiała z koszulkami – opinie internautów

W trakcie podróży pociągiem aktor nagrał krótki film, w którym opowiedział o koszulkach z hasłem kobiety są mądrzejsze. Gwiazdor zapowiedział, że można je kupić w specjalnie stworzonym sklepie internetowym, a zysk zostanie przekazany na cele charytatywne. „Postanowiłem je wyprodukować, założyć sklep, a cały dochód przeznaczyć na wsparcie kobiet, a dokładnie na Centrum Praw Kobiet. Żeby nie było, że coś kręcę. Jest 10 zł zysku z jednej koszulki”, mówił w wideo.

Maciej Musiał dodał adres do sklepu internetowego na swoim Instagramie. Niestety, pojawiły się osoby, którym nie spodobała się inicjatywa gwiazdora. Prawdopodobnie zgłaszały one link do sklepu tak często, że Instagram zablokował go automatycznie, aż do czasu przyjrzenia się sprawie. Aktor nie krył oburzenia i rozczarowania. Sam sklep jednak wciąż działa, więc kolejne chętne do zakupów osoby mogą wciąż dokonywać transakcji.

Jeden z internautów przyznał się, że nie podoba mu się idea stworzona przez Maćka. Uważał on, że w Polsce nie istnieje problem nierównego traktowania kobiet i mężczyzn. Jego zdaniem panie nie mają na co narzekać. Gwiazdor odpowiedział. „Proces legislacyjny jest bardzo skomplikowany i czasami małe zmiany w ustawach są ważne. Oprócz tego pod wspieraniem praw, kryje się również wsparcie konkretnych przypadków kobiet, które doświadczają przemocy od swoich partnerów - tworzenie im zaplecza pomocy min. Psychologicznej. […] Mówisz, że te problemy są nierealne. Być może dla ciebie takie są. Ale nie możesz powiedzieć, że nie istnieją dla innych. Dlatego daj tym innym przestrzeń i możliwość wsparcia”, odpisał kulturalnie znany 24-latek.

Większość obserwujących Macieja Musiała stanęła za nim murem. „To jest po prostu dramat... że cudowna inicjatywa, która łączy w sobie poczucie humor z bardzo ważną sprawą, jest tak okropnie krytykowana... A najbardziej boli mnie fakt jak niektóre kobiety nie potrafią w ogóle zrozumieć idei całej akcji. Żadna z nas nie wie, czy kiedyś taka organizacja nie będzie nam potrzebna”, "Chłopak chce zrobić coś dobrego, ale dewoty z wypranym mózgiem i krzywymi ideami powiedzą, że i tak robi źle”, to tylko niektóre z komentarzy broniących postawy aktora.

Internetowy sklep Kobiety są mądrzejsze wciąż działa i mamy nadzieję, że Maciej podzieli się niedługo skalą dobra, które udało się przekazać dla Centrum Praw Kobiet. Trzymamy kciuki! 

Maciej Musiał, koszulka Kobiety są mądrzejsze
Fot. Instagram

Screen z Instagrama Macieja Musiała
Fot. Instagram

Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.