Sebastian Fabijański z dzieckiem
Fot. Instagram @maffashion_official
z życia gwiazd

Sebastian Fabijański o neutralności płciowej: „Być może ma to pobudki szlachetne…”

Czy chciałby w tym duchu wychować swojego syna?

Marcjanna Maryszewska 29 czerwca 2022 13:06
Sebastian Fabijański z dzieckiem
Fot. Instagram @maffashion_official

Neutralność płciowa staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Kolejni celebryci decydują się wychowywać w tym duchu swoje dzieci. To oznacza, że nie narzucają pociechom cech i zachowań określonych płciowo. Sebastian Fabijański wyjawił w najnowszej rozmowie, czy byłby w stanie spróbować tego sposobu wychowania na swoim niespełna dwuletnim synku. Co odpowiedział aktor?

Jakim ojcem jest Sebastian Fabijański?

Sebastian Fabijański od dawna związany jest z blogerką modową Maffashion, jednak oficjalnie swój związek potwierdzili na początku 2020 roku. W połowie tego samego roku para ogłosiła, że spodziewają się dziecka, a już 10 września na świat przyszedł ich ukochany syn, Bastian Jan. Wbrew licznym komentarzom krytykującym ich związek i wytykających „pochodzenie z dwóch różnych światów” przez które mieli do siebie nie pasować, Sebastianowi Fabijańskiemu i Julii Kuczyńskiej (bo tak naprawdę nazywa się blogerka) udało się stworzyć kochającą rodzinę.

Maffashion, Julia Kuczyńska ,VIVA! 17/2021

Maffashion, Julia Kuczyńska, Maffashion, VIVA! 17/2021
Fot. Mateusz Stankiewcz/SameSame

Jakim ojcem jest aktor? Maffashion wyjawiła w VIVIE!, że „bardzo zakochanym! Ciągle tylko powtarza, jaki Bastek jest podobny do jego taty. I mówi też: „To ma po mnie, to ja taki jestem”. Synek znanej pary stał się momentalnie oczkiem w głowie obojga rodziców. Obecność dziecka bardzo pozytywnie wpłynęła na ich relację. „Ja jestem trudnym partnerem, mam tego świadomość i pracuję nad tym, syn mnie dużo uczy. Fajnie by było, gdyby się udało być łatwiejszym partnerem, ale nie obiecuję”, przyznał gwiazdor w wywiadzie Bartoszowi Boruciakowi.

Natomiast w najnowszej rozmowie Sebastian Fabijański zdradził, co sądzi o wychowywaniu syna w duchu neutralności płciowej. Czy kiedykolwiek rozważał taką możliwość?

Czytaj także: Połączyła ich młodzieńcza miłość. Oto historia Agnieszki i Dariusza Cegielskich

Sebastian Fabijański o neutralności płciowej: „ Nie boję się powiedzieć…”

Aktor w rozmowie z Pudelkiem został zapytany o tzw. gender neutral. Wychowanie dzieci w ten sposób polega na nienarzucaniu określonych płcią cech. Przykładowo kupowanie ubranek czy zabawek pokierowane jest wyłącznie upodobaniem najmłodszych. Sebastian Fabijański przyznał, że póki co nie jest z tematem zaznajomiony. 

Ja trochę nie kumam, o co tam dokładnie chodzi. Musiałbym ten temat zgłębić”, mówił, po czym dodał, że „być może ma to pobudki szlachetne, być może jest to coś wartościowego, czemu warto się przyjrzeć…” Opowiedział także szczerze o swoich obawach. „Mam jednocześnie wrażenie, że świat, w którym żyjemy, troszkę zmierza w jakieś rejony, których ja nie czuję i których się trochę boję”.

Sebastian Fabijański, premiera filmu „Psy 3", 14.01.2020

Sebastian fabijanski choroba psychiczna
Fot. TRICOLORS/East News

Partner Maffashion opowiedział również o swoich doświadczeniach. W przeszłości wcielił się w serialu w osobę transpłciową, i aby dobrze odegrać swoją rolę przeprowadził wiele rozmów z ludźmi, którzy dokonali korekty swojej płci. „Rozmawiałem z osobami transseksualnymi i to jest bardzo trudna sytuacja. Płeć mózgu, płeć biologiczna... Ja to absolutnie rozumiem i współczuję takich problemów”, mówił. 

Aktor stwierdził, że sam nie jest pewien, co powinien sądzić o wychowywaniu w neutralności płciowej. „Natomiast nie boję się w tym przypadku powiedzieć: "nie wiem". Nie wiem, co mam o tym myśleć. Nie wiem, gdzie to zmierza, czy to dobrze, czy źle. Nie wiem, po prostu nie wiem…”

Dodał jednak, iż wierzy, że pod swoim dachem wychowuje syna. „Trudno o nim myśleć jako o kimś neutralnym płciowo…”. Rozmowę podsumował bardzo szczerym i niespodziewanym wyznaniem: „Muszę Ci powiedzieć coś istotnego i w tajemnicy: Mój syn ma siurka”.  

Sprawdź również: Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke czekają na córeczkę! Oto ich niezwykła historia miłości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.