Kadr z filmu „Sami swoi”,  Władysław Hańcza, Wacław Kowalki, 1967 rok
Fot. archiwum Filmu / Forum
o tym jest głośno

Mamy pierwsze zdjęcia z planu kontynuacji filmu Sami swoi. Anna Dymna wprost zachwyca w swojej roli!

Pieczę nad produkcją sprawuje Artur Żmijewski

Marcjanna Maryszewska 30 maja 2023 11:55
Kadr z filmu „Sami swoi”,  Władysław Hańcza, Wacław Kowalki, 1967 rok
Fot. archiwum Filmu / Forum

Jedna z najbardziej kultowych komedii w historii polskiej kinematografii wkrótce powróci na ekrany w zupełnie nowej odsłonie. Nagrania do Samych swoich trwają od jakiegoś czasu, a najlepszym dowodem na to są zdjęcia, które właśnie trafiły do sieci!

Sami swoi wracają na ekrany

Film Sami swoi w oryginalnej reżyserii Sylwestra Chęcińskiego zadebiutował na ekranach w 1967 roku. Opowieść o dwóch zwaśnionych rodzinach bardzo szybko podbiła serca Polaków i zyskała miano kultowej — losy Kargulów i Pawlaków od niemal sześciu dekad bawią kolejne pokolenia, a powtórki regularnie puszczane są w telewizji. Produkcja doczekała się w późniejszych latach kontynuacji: Nie ma mocnych (1974) oraz Kochaj albo rzuć (1977).

CZYTAJ TAKŻE: Alicja Majewska w ostrych słowach o młodych artystach: „To jest niemoralne”

Nie tak dawno fanów kultowej serii zelektryzowały doniesienia Super Expressu o pracach nad prequelem Samych swoich, w których poznamy wcześniejszą historię Kargulów i Pawlaków. Jak informował wówczas portal, w Kazimierza Pawlaka ma wcielić się Zbigniew Zamachowski, zaś we Władysława Kargula Mirosław Baka. Reżyserii podjął się Artur Żmijewski. Planowo film trafi do kin już w przyszłym roku!

Jerzy Janeczek, Ilona Kuśmierska, kadr z filmu "Sami swoi", 30.11.1966 rok

Jerzy Janeczek, Ilona Kuśmierska, kadr z filmu
Fot. EAST NEWS/POLFILM

Sami swoi — pierwsze zdjęcia z planu

Część obsady ma już za sobą pierwsze zdjęcia. Trwały one w Parku Etnograficznym w Tokarni koło Kielc, a efekty pracy twórców pojawiły się już w sieci. Na opublikowanych ujęciach widzimy m.in. Annę Dymną, Janusza Chabiora oraz Artura Żmijewskiego w akcji. Trzeba przyznać, że nadchodzący prequel kultowej produkcji zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: To on miał zagrać rolę Stanisława Anioła w serialu "Alternatywy 4". Ludwik Pak miał szansę na wielką karierę, zaprzepaścił ją nałóg

Wiele emocji wzbudził widok Karola Dziuby i Adama Bobika, którzy wcielą się w młode wersje Kargula i Pawlaka. Sporo mówi się również o Annie Dymnej — jak podoba się Wam aktorka w zupełnie nowym wydaniu?  

Karol Dziuba i Adam Bobik na planie filmu "Sami Swoi"

Fot. Podlewski / AKPA

Fot. Podlewski / AKPA

Anna Dymna i Janusz Chabior na planie filmu "Sami Swoi"

Fot. Podlewski / AKPA

Anna Dymna i Artur Żmijewski na planie filmu "Sami Swoi"

Fot. Podlewski / AKPA

Anna Dymna na planie filmu "Sami Swoi"

Fot. Podlewski / AKPA
Mirosław Baka na planie filmu "Sami Swoi"

Fot. Podlewski / AKPA

Artur Żmijewski na planie filmu "Sami Swoi"

Fot. Podlewski / AKPA

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?