Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, książę Harry
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kolejny rozłam w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Książę Harry odrzucił pomoc ojca

Jego słowa „głęboko zaniepokoiły” starszego brata

Ksenia Krasko 22 października 2019 19:26
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, książę Harry
Fot. East News

Film dokumentalny Harry & Meghan: An African Journey, w którym książę Harry i Meghan Markle otwarcie opowiedzieli o życiu pod presją ze strony mediów, wywołał burzę, nie tylko wśród fanów młodego małżeństwa Sussex. Jak ujawnia źródło Pałacu Kensington, rodzina królewska jest „wstrząśnięta” zbyt szczerym wyznaniem o relacjach rodzinnych, panujących na brytyjskim dworze. Chodzi przede wszystkim o wypowiedź księcia Harry'ego, który po raz pierwszy skomentował pogłoski o konflikcie ze swoim starszym bratem, księciem Williamem.

Rodzina królewska komentuje film dokumentalny o Harrym i Meghan

Jak donoszą brytyjskie media, szczery wywiad księcia Harry’ego i Meghan Markle nie wywołał zachwytu innych członków rodziny królewskiej. „Można śmiało powiedzieć, że rodzina królewska jest głęboko zaniepokojona kierunkiem, w którym to wszystko zmierza”, ujawnia informator prasy.

Książę William jest bardzo zmartwiony tym, co zobaczył i usłyszał. Wyraził nadzieję, że w życiu młodszego brata i jego małżonki nie dzieje się nic złego. Według licznych domysłów, przyczyną konfliktu Harry’ego i Williama była właśnie księżna Meghan. Książę Sussex liczył na wsparcie starszego brata, ale stało się inaczej – rzekomo odradzał mu nie tylko szybki ślub, ale i związek z amerykańską aktorką.

Ostatnio książę Harry wypowiedział wojnę mediom, i wraz z Meghan Markle złożył pozew przeciwko brytyjskim tabloidom. W tym przypadku również nie może liczyć na poparcie krewnych, ponieważ książę William uważa, że jest to duży błąd. Pomimo kilku trudnych momentów, gdy prasa opublikowała zdjęcia Kate Middleton topless, starał się zachowywać „mądrzej”. „Zawsze działał bardzo rozważnie i ostrożnie, nie robił z tego dramatu”, mówi źródło.

Członkowie rodziny królewskiej starali się zrobić wszystko, co mogli, aby Meghan Markle jak najszybciej dostosowała się do nowego statusu. Cała sytuacja szczególnie martwi księcia Karola, ale książę Harry konsekwentnie odrzuca pomoc ojca. Nie chce, aby ktokolwiek ingerował w jego życie.

Magazyn People ujawnił, że William i Harry „znajdują się w bardzo różnych sytuacjach życiowych”. Książę Sussex, który od zawsze kieruje się instynktem, uważa, że jego starszy brat jest całkowicie obezwładniony protokołem i zbyt poważnie traktuje fakt, że jest przyszłym monarchą. 

Książę Karol, dzieci księcia Karola, synowie księcia Karola, książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Harry, książę William, księżna Meghan Markle
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…