Nawet królowa Elżbieta II ma na koncie udział w okładkowej sesji zdjęciowej!

Gabriela Czernecka 22 września 2021 08:18

O tej okładce od kilku dni mówią wszyscy. Książę Harry i księżna Meghan zostali uznani przez magazyn Time za dwoje spośród stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Magazyn opublikował okładkę w dniu urodzin księcia Harry’ego, co było wyjątkowym ukłonem w stronę wnuka królowej. Ale nie tylko Harry i Meghan jako członkowie rodziny królewskiej (bo choć nie pełnią królewskich funkcji, wciąż do rodziny należą) pojawili się na okładce znanego magazynu. Na okładkach najsłynniejszych magazynów na świecie gościli także księżna Kate, książę William czy książę Karol. W sesji zdjęciowej miała także okazję brać udział sama królowa Elżbieta II. Ale na okładkach gościli też członkowie innych rodzin królewskich. Oto najsłynniejsze okładki, na których gościli z członkowie rodzin królewskich, a które zapisały się w historii.  

1/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: Meghan i Time
Copyright @Mat. prasowe
1/14

Księżna Meghan i książę Harry na okładce magazynu Time. Para została umieszczona w rankingu stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Autorem zdjęć jest uznany fotograf Pari Dukovic. Małżeństwo opowiedziało o tym, jak wygląda dziś ich życie po odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej. 

2/14
księżna Meghan Vanity Fair
Copyright @Mat. prasowe
2/14

Meghan miała już okazję gościć na okładce znanego magazynu sama tuż przed ogłoszeniem zaręczyn z księciem Harrym. Potwierdziła wówczas doniesienia mediów o tym, że spotyka się z księciem, ale jak mówiła „związek mnie nie zmienił, wciąż pozostaję tą samą osobą, którą byłam dotychczas”. 

3/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: księżna DIana
Copyright @Mat. prasowe
3/14

Na okładce Vanity Fair miała okazję pozować także Diana. Zdjęcia wykonał słynny fotograf Mario Testino. Były to jedne  z ostatnich profesjonalnie wykonanych zdjęć księżnej wykonane zaledwie miesiąć przed śmiercią księżnej.

4/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: Charlotte Casiraghi
Copyright @Mat. prasowe
4/14

Dla Vanity Fair pozowała także przedstawicielka monakijskiej rodziny królewskiej. Charlotte Casiraghi pozowała dla francuskiego wydania magazynu w 2016 roku. Fotografie wykonał Paul Wetherell.

5/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: księżniczka Beatrice
Copyright @Mat. prasowe
5/14

Księżniczka Beatrice, wnuczka królowej Elżbiety II, na okładce magazynu Tatler w 2005 roku. 17-letnia księżniczka opowiedziała wówczas o tym, jak wygląda życie „współczesnej księżniczki”

6/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: Amelia WIndsor
Copyright @Mat. prasowe
6/14

Amalia Windsor uznawana jest od kilku lat jako jedna z najpiękniejszych przedstawicielek rodziny Windsorów. Tu na okładce magazynu Tatler w 2016 w obiektywie Karen Collins.

7/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: księżniczka Olimpia z Grecji
Copyright @Mat. prasowe
7/14

Grecka księżniczka Olympia miała okazję pozować do zdjęcia z wnuczką Keitha Richardsa i córką Sylwestra Stallone we wrześniu 2016 roku. Dziewczyny zapozowały Terry’emu Richardsonowi dla Town & Country.

8/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: Vanity Fair
Copyright @Mat. prasowe
8/14

Królowa Elżbieta II również pozowała do zdjęć - dla Vanity Fair. Za obiektywem stanęła genialna Annie Leibovitz, a okładka pochodzi z 2016 roku i powstała z okazji 90. urodzin królowej.

9/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: księżniczka Anna
Copyright @Mat. prasowe
9/14

Księżniczka Anna na okładce magazynu Vogue w 1973 roku. Fotografię wykonał Norman Parkinson. Sesja pojawiła się z okazji ślubu księżniczki z Markiem Philipsem.

10/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: Księżna Kate
Copyright @Mat. prasowe
10/14

Księżna Kate pojawiła się na okładce brytyjskiego wydania magazynu Vogue w 2016 roku. Okazja? Setne wydanie magazynu. Fotografie wykonał Josh Olins.

11/14
Członkowie rodziny królewskiej na okładkach znanych magazynów: Diana
Copyright @Mat. prasowe
11/14

Diana miała okazję gościć łącznie na trzech wydaniach magazynu Vogue - na zdjęciu numer z października 1997 roku podsumowujący życie księżnej, ale zdjęcie wykonano w 1994 przez Patricka Demarcheliera.

12/14
królowa Elżbieta II Time
Copyright @Mat. prasowe
12/14

Jedna z wielu okładek królowej dla magazynu Time. Ta powstała z okazji diamentowego jubileuszu królowej w 2012 roku.

13/14
książę Karol na okładce magazynu
Copyright @Mat. prasowe
13/14

Książę Karol na okładce magazynu The Tehegraph Magazine w maju 2019 roku. Następca brytyjskiego tronu udzielił też wywiadu na temat ochrony środowiska i swoich zjawiskowych ogrodów.

14/14
książę William Attitude
Copyright @Mat. prasowe
14/14

Książę William zapisał się w historii jako pierwszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej, który zapozował dla czasopisma poświęconego tematyce LGBT.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.