Rose Hanbury, 29.03.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
Królewskie życie

Rose Hanbury była posądzana o romans z Williamem. Kate nie darowała tego byłej przyjaciółce

Dziś obie panie nie utrzymują kontaktu

Maria Elas 23 września 2022 18:37
Rose Hanbury, 29.03.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

W 2019 roku książę William został oskarżony o zdradę swojej żony, Kate Middleton, z jej bliską przyjaciółką i markizą Cholmondeley, Rose Hanbury. Według plotek ich romans zakończył się nawet narodzinami nieślubnego dziecka... Teraz była przyjaciółka książęcej pary jest ponownie w centrum uwagi po tym, jak uczestniczyła w pogrzebie królowej Elżbiety II.

Książę William zdradził księżną Kate?

Tabloidy zaczęły donosić, że książę William zdradził swoją żonę, gdy ta była w ciąży z trzecim dzieckiem w 2019 roku. Obiektem zdrady miała być właśnie Rose Hanbury, mało znana markiza Cholmondeley. Po raz pierwszy znalazła się w centrum uwagi w 2009 roku, kiedy poślubiła starszego od siebie o 24 lata Davida Cholmondeley, siódmego markiza Cholmondeley. Była modelka wraz z mężem zamieszkali w Norfolk. Tam również znajduje się posiadłość Anmer Hall, w której osiedlili się książę i księżna Walii. To właśnie wtedy obie pary zaczęły się widywać, aż udało im się zaprzyjaźnić. Wtedy ponoć również między Rose a Williamem pojawiło się coś więcej niż zwykła sąsiedzka przyjaźń.

Czytaj też: Wielka Brytania. Na co choruje król Karol III? Lekarze zdradzają prawdę o stanie zdrowia monarchy

Rose Hanbury, 2.10.2018, Londyn
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Chris Levine

Rose Hanbury, 2.10.2018, Londyn

Księżna Kate zemściła się na przyjaciółce

Gdy księżna Kate dowiedziała się o rzekomej zdradzie, od razu zerwała znajomość z przyjaciółką. „Dobrze wiadomo, że Kate i Rose strasznie się pokłóciły. Kiedyś były blisko, ale już tak nie jest”, twierdził informator. Lecz samo zerwanie kontaktu nie było dla niej wystarczające. Żona księcia Williama dopilnowała, by Rose znalazła się na „czarnej liście” na ważniejszych uroczystościach. Sprawiło to, że markiza Cholmondeley nie pojawiała się publicznie na żadnych wydarzeniach, chyba że była zaproszona jako osoba towarzysząca swojego męża, który pełnił stanowisko Lorda Wielkiego Szambelana.

Wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II mąż Rose stracił jednak swój tytuł. Według brytyjskiego prawa jest on nadawany przez urzędującego monarchę i wygasa wraz z jego śmiercią. Oczywiście tytuł mógł zostać przedłużony przez nowego króla, Karola III, jednakże mianował on na to stanowisko swojego równolatka i przyjaciela, 73-letniego Lorda Carringtona. Wraz z utratą ważnej roli, małżeństwo markizów Cholmondeley najprawdopodobniej będzie jeszcze rzadziej pokazywało się publicznie, co tylko pomoże zemście księżnej Kate.

Jak na razie jednak oboje pojawili się na mszy pogrzebowej królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim. Rose ubrana była w czarny płaszcz, a jej mąż założył marynarkę ozdobioną medalami za swoje zasługi dla monarchii. Ubrana na czarno i przygnębiona Rose nie wyróżniała się z tłumu, ale jej obecność na uroczystej ceremonii z rodziną królewską sprawiła, że jej relacja z Williamem ponownie pojawiła się na ustach internautów...  

Zobacz także: Wielka Brytania. Prawda o relacjach rodziny królewskiej na pogrzebie. Zgoda była tylko na pokaz?

Książę William i księżna Kate, Platynowy Jubileusz, 3.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

Książę William i księżna Kate, Platynowy Jubileusz, 3.06.2022

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?