„Potrafi mnie pożegnać, mówi też: tata gol”

Gabriela Czernecka 18 lutego 2019 13:49

Córka Roberta Lewandowskiego z dnia na dzień stała się najpopularniejszą dziewczynką w Polsce. Choć Anna i Robert Lewandowscy jako rodzice Klary za wszelką cenę starają się chronić jej wizerunek, to od czasu do czasu zdarza się im zdradzić kilka szczegółów na jej temat. Piłkarz w najnowszym wywiadzie dla programu Fakty po Faktach ujawnił, jak wyglądają jego relacje z córką, czy angażuje się w jej wychowanie i jak bardzo pojawienie się jej na świecie zmieniło go jako człowieka. 

Robert Lewandowski o córce Klarze

Robert Lewandowski to jeden z najsłynniejszych polskich piłkarzy, który zyskał miliony fanów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Nic dziwnego, że jego życie prywatne interesuje ich równie mocno, co życie zawodowe. W najnowszym wywiadzie udzielonym przez Anitę Werner dla Faktów po Faktach ujawnił rąbka tajemnicy na temat tego, jak sprawdza się w roli ojca.

Pojawienie się córki odmieniło go przede wszystkim jako człowieka. Niebawem Klara Lewandowska skończy dwa lata, a ten czas był dla Roberta wyjątkowy. Musiał odnaleźć się w nowej sytuacji, co z pewnością nie było łatwe. „Jak coś nowego się dzieje, staram się działać, wykonywać, pokazywać, że dam radę. W tym przypadku jakaś niepewność jednak była. Ciąża Ani to nie był dla mnie czas przygotowań, bo do tego w 100% przygotować się nie da, ale czas większej świadomości. Wiedziałem, że nasze życie się zmieni, nie wiedziałem jak”, mówił niedawno w wywiadzie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz.

„Nastawiłem się na to, że Klara może np. nie spać w nocy, ale dopiero jak to przeżywałem, rozumiałem, o co chodzi. Często rozmawiałem ze znajomymi ojcami, którzy opowiadali mi, jak to jest mieć dziecko. Cieszyłem się ich szczęściem, gratulowałem, czułem, że są szczęśliwi. Jednak dopóki ja tego nie doświadczyłem, to tak naprawdę nie wiedziałam, o czym mówili. Jak Klara pojawiła się na świecie, mogłem śmiało powiedzieć: już wiem, wreszcie wiem”, mówił w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz dla bloga Baby by Ann.

Jak zmieniło się życie Lewandowskiego po narodzinach Klary?

Dziś po dwóch latach od narodzin córki, Robert Lewandowski ujawnia, jak zmieniło się nie tylko jego życie, ale przede wszystkim on sam: „Klara otworzyła mnie jako człowieka. Byłem bardzo zamkniętym człowiekiem, niechętnym do otwierania się przed osobami, które poznałem. To też pewnie wynikało z tego, że napotkałem w swoim życiu wiele osób, które sprawiły mi przykrość i rozczarowały mnie poprzez swoje decyzje albo zachowanie. Takie doświadczenia spowodowały, że podświadomie się zamykałem”, mówi.

„Jak taty nie ma w domu, to Klarą zajmuje się mama, a jak nie ma mamy, to jedna babcia, druga babcia, albo opiekunka. Córka powoli rozumie, co robię w życiu. Wie, że idę na trening, potrafi mnie pożegnać, mówi też: tata gol”, wyjawił Lewy. 

To dzięki córce Robert Lewandowski zaczął inaczej postrzegać otaczający go świat. Jak wyznał w rozmowie z Anitą Werner: „Klara spowodowała, że jestem osobą, która zaczęła się więcej uśmiechać, być bardziej pozytywna, otwarta na świat, która też jest bardziej emocjonalna”. Wygląda na to, że pojawienie się córki na świecie sprawiło, że Robert Lewandowski przeszedł ogromną przemianę.

Czy para niebawem zdecyduje się na kolejne dziecko? Jak mówił niedawno w wywiadzie: „Mam nadzieję, że Klara będzie miała rodzeństwo. Nie wiem, kiedy, bo zaplanować tego się nie da i zdajemy sobie z tego sprawę. Czas pokaże. Od kiedy mam córeczkę, nie ma to większego znaczenia. Kiedyś bardzo chciałem mieć chłopca, marzyłem o synu, juniorze. Ale mając taką kochaną córeczkę, zdaję sobie sprawę, że to, co wcześniej myślałem, blaknie w obliczu tego, co mam teraz. Jestem szczęśliwy. Jeśli będziemy mieć drugą córeczkę, będę jeszcze szczęśliwszy i dumny. Zobaczymy, co będzie”.  

1/6
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska
Copyright @Instagram/@_rl9
1/6

Córka Roberta Lewandowskiego z dnia na dzień stała się najpopularniejszą dziewczynką w Polsce.

2/6
Lewandowscy w Dubaju, Klara, Anna i Robert
Copyright @Instagram
2/6

Choć Anna i Robert Lewandowscy jako rodzice Klary za wszelką cenę starają się chronić jej wizerunek, to od czasu do czasu zdarza się im zdradzić kilka szczegółów na jej temat.

3/6
Klara Lewandowska - efekt Klary / Instagram
Copyright @Instagram
3/6

Para chętnie dzieli się zdjęciami z córeczką, ale zakochani nigdy nie pokazują jej twarzy. W ten sposób chcą chronić wizerunek Klary.

4/6
Klara Lewandowska - efekt Klary / Instagram
Copyright @Instagram
4/6

„Klara spowodowała, że jestem osobą, która zaczęła się więcej uśmiechać, być bardziej pozytywna, otwarta na świat, która też jest bardziej emocjonalna”, zdradza Robert Lewandowski.

5/6
Klara Lewandowska - efekt Klary / Instagram
Copyright @Instagram
5/6

„Mam nadzieję, że Klara będzie miała rodzeństwo. Nie wiem, kiedy, bo zaplanować tego się nie da i zdajemy sobie z tego sprawę. Czas pokaże”.

6/6
Klara Lewandowska - efekt Klary / Instagram
Copyright @Instagram
6/6

„Od kiedy mam córeczkę, nie ma to większego znaczenia. Kiedyś bardzo chciałem mieć chłopca, marzyłem o synu, juniorze. Ale mając taką kochaną córeczkę, zdaję sobie sprawę, że to, co wcześniej myślałem, blaknie w obliczu tego, co mam teraz. Jestem szczęśliwy”.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.