WOŚP, Jurek Owsiak, oświadczenie WOŚP
Fot. Mat. prasowe WOŚP
O TYM JEST GŁOŚNO

Fundacja WOŚP wydała ważny komunikat po rezygnacji Jurka Owsiaka! 

„Mamy do Was wielką prośbę”

Gabriela Czernecka 16 stycznia 2019 16:45
WOŚP, Jurek Owsiak, oświadczenie WOŚP
Fot. Mat. prasowe WOŚP

Fundacja WOŚP wydała ważny komunikat po rezygnacji Jurka Owsiaka! W poniedziałek po smutnej wiadomości o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od tamtej pory w internecie trwa akcja #MuremZaOwsiakiem, mająca na celu namówienie Jurka Owsiaka do powrotu. Teraz Fundacja WOŚP wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie. 

Ważny komunikat WOŚP. Fundacja ma do Polaków prośbę po śmierci Adamowicza

„Jesteśmy, wszyscy w Fundacji, a przede wszystkim Jurek, wzruszeni, poruszeni i wdzięczni za Wasze przeogromne wsparcie dla nas i dla Jurka”, czytamy w oficjalnym komunikacie WOŚP na Facebooku. Fundacja po dwóch dniach od ogłoszenia przez Jurka Owsiaka rezygnacji ze swojego stanowiska w WOŚP.

„Składam rezygnację z funkcji prezesa zarządu fundacji WOŚP. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią”, oświadczył Jurek Owsiak po usłyszeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza. 

Decyzja Owsiaka wstrząsnęła internautami i wszystkimi tymi, którzy rok w rok uczestniczą i biorą udział w organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  „Apeluję do Jurka, by nie poddał się, bo teraz musimy być jeszcze bardziej silni. Taki cios nie może nas zabić. Rozumiem jego pierwszą reakcję, ale namawiam Cię Jurku, nie możemy się poddać, musimy być razem i trwać przy tym, co robimy, choćby nie wiem jak nam grożono. Jurek bardzo Cię wszyscy kochamy, jesteś dobrem Polski. Wierzę, że cofniesz swoje zdanie i zagrasz z Orkiestrą jeszcze wiele, wiele razy”, powiedziała Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wtórują jej miliony internautów, którzy nie zgadzają się z decyzją Jurka Owsiaka i stają #MuremZaOwsiakiem. Bo jak dodają: „mieliśmy grać do końca świata i jeden dzień dłużej”. Dziś Fundacja WOŚP wydała ważny komunikat, w którym odnosi się do tysięcy wiadomości, jakie otrzymała w ciągu ostatnich dni:

„Bardzo chcielibyśmy każdemu z Was odpowiedzieć i osobiście podziękować za każdą wiadomość, za każdy komentarz, za każdy mail, za każdy sms, czy też za każdy wyraz wsparcia umieszczony na ogrodzeniu naszej Fundacji. Wszystkie te sygnały w przeogromnej ilości i sile skierowaliście w naszą stronę, każdy ma w sobie ogromną moc emocji, przyjaźni i bardzo wzmacnia naszego ducha.Jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie każdemu z Was podziękować indywidualnie. Wiedzcie jednak, że każdy jeden gest Waszej solidarności z Orkiestra i Jurkiem jest niesamowicie ważny”, czytamy.

To jednak nie wszystko. Fundacja WOŚP ma do wszystkich ogromną prośbę: „Słyszymy o wiecach, manifestacjach, akcjach skierowanych w naszą stronę. Jesteśmy Wam w sposób nieograniczony wdzięczni. Jednak w tej chwili to nie my i nie Jurek najbardziej Was potrzebujemy”, piszą.

„Największą tragedię przeżywają teraz bliscy ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza, jego rodzina, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy Gdańska. W tej chwili to oni najbardziej potrzebują wsparcia i to oni muszą poczuć, że w obliczu tego koszmaru nie są osamotnieni. My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku. Pozostańmy więc do momentu pożegnania ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracą na rzecz lepszej przyszłości”, podają w komunikacie.

Orkiestra zapowiedziała, że będzie wspierać rodzinę Pawła Adamowicza i będzie uczestniczyć w uroczystościach w Gdańsku. Te rozpoczną się już w piątek - pochód żałobny o godzinie 17.00 odprowadzi ciało prezydenta do Bazyliki, gdzie wieczorem odbędzie się msza święta. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Tam również zostanie pochowany Paweł Adamowicz. 

Jurek Owsiak
Fot. Mat. prasowe WOŚP

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.