Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk
Fot. PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA
O TYM JEST GŁOŚNO!

Rekordowa darowizna dla potrzebujących! Przekazali ją Dominika i Sebastian Kulczykowie 

Kwota przyprawia o zawrót głowy!

Monika Katarzyna Krupska 9 listopada 2018 16:29
Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk
Fot. PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA

Dominika i Sebastian Kulczykowie pokazali swoje ogromne serca! Rodzeństwo przekazało wielką kwotę pieniędzy na walkę z biedą, głodem, wykluczeniem i bezdomnością w Polsce. Do tej pory jeszcze nikt w Polsce nie wpłacił jednorazowo tak dużo pieniędzy na akcje charytatywne. O jakiej kwocie mówimy?

Ogromne pieniądze od Kulczyków 

Jakiś czas temu z okazji 100-lecia niepodległości Dominika i Sebastian Kulczykowie postanowili przekazać ogromną darowiznę na walkę z ubóstwem. Rodzeństwo biorąc pod uwagę historyczny czas dla Polski zdecydowało o przekazaniu 100 mln złotych! Do tej pory tak wysokiej darowizny w kraju nie przekazała żadna z osób prywatnych. Kulczykowie są pierwsi! 

„Wzorem najbogatszych już dzisiaj rozpocznijmy szlachetną rywalizację, która zmierzy się z biedą, głodem, wykluczeniem i bezdomnością w Polsce. Wierzę, że ten apel nie pozostanie bez odzewu”, powiedziała Dominika Kulczyk podczas 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Przypomniała też słowa swojego ojca, który odszedł trzy lata temu, mianowicie, że „bycie silniejszym, bogatszym, bardziej wpływowym, oznacza tylko tyle, że wobec świata mamy więcej obowiązków. Dlatego pieniądze muszą być zobowiązaniem do zmiany rzeczywistości, którą powierzono nam jedynie na krótki moment naszego życia”. 

Rodzeństwo, które zarządza Kulczyk Foundation nie pierwzy raz przekazało pieniądze potrzebującym. W ciągu czterech ostatnich lat Kulczykowie wydawali ok. 20 mln rocznie na wyrównanie szans życiowych ludzi na całym świecie. W Polsce wspierają też akcje dożywiania dzieci „Żółty talerz”. Od 1026 roku ponad 2,7 mln dzieci otrzymało ciepły posiłek! 

Warto przypomnieć, że Dominika Kulczyk dwa miesiące temu otrzymała Order Uśmiechu. Dołączyła do 1024 wyróżnionych osób w ten sposób. Order Uśmiechu to jedyna nagroda, która przyznawana jest dorosłym wyłącznie przez dzieci. Gratulujemy!  

Dominika Kulczyk
Fot. Materiały prasowe

Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?