Andrzej Sołtysik, Anna Kalczyńska
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

„To nie była moja decyzja”. Wymowne reakcje dziennikarzy, którzy muszą pożegnać się z DD TVN

Emocjonalne słowa padły m.in. z ust Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika

Rafał Kowalski 23 czerwca 2023 11:40
Andrzej Sołtysik, Anna Kalczyńska
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Ogłoszenia, które pojawiły się w mediach wczoraj wieczorem, zaskoczyły tysiące widzów Dzień Dobry TVN. Z programem żegna się aż piątka prowadzących. W sieci pojawiły się już pierwsze wpisy i komentarze większości z nich. Nie brakowało słów pełnych emocji.

Tak stacja TVN pożegnała się z gwiazdami DD TVN

Po tym, jak oficjalny profil programu poinformował o nadchodzących zmianach widzów, do sieci przedostał się jeszcze jeden ważny komunikat. To mail, jaki dyrektor programowa Lidia Kazen miała wysłać do zwolnionych pracowników. „Chcę, byście wiedzieli, że pisanie wiadomości takich jak ta, jest dla mnie bardzo trudne. Mam też świadomość, że nie będzie Wam łatwo czytać tego, co mam do przekazania. Wszystko, co napisałabym o tym, jak duży wkład miała każda z tych osób w tworzenie DDTVN byłoby frazesem”, miała napisać według Plotka.

„Aniu, Gosiu, Małgosiu, Agnieszko, Andrzeju, jestem ogromnie wdzięczna za to, że mogłam spotkać Was na swojej zawodowej drodze, czerpać z Waszego doświadczenia i wiedzy, obserwować profesjonalizm, zaangażowanie i pasję, z jaką każdego dnia podchodziliście do pracy w redakcji. W imieniu całego zespołu chcę Wam za to BARDZO, BARDZO PODZIĘKOWAĆ! Będziemy pamiętać wszystkie wspólnie spędzone chwile, każdą rozmowę, szalony pomysł, który razem zrealizowaliśmy. Wiem, że "Dzień Dobry TVN" było dla Was czymś znacznie więcej niż tylko miejscem pracy, dlatego chcę zapewnić, że już zawsze pozostaniecie rodziną DDTVN”, dodała dalej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wie, że będzie im trudno w życiu, chroni je przed jednym. Paulina Krupińska o relacji z dziećmi

Gosia Rozenek, DD TVN
Fot. Mateusz Grochowski/Dzien Dobry TVN/East News

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik o końcu pracy w Dzień Dobry TVN

Na pierwsze reakcje dziennikarzy nie trzeba było długo czekać. Anna Kalczyńska tak skomentowała dla Plotka całą sytuację. „Mogę na razie powiedzieć tylko, że jestem zaskoczona. To nie była moja decyzja. Na razie zaczynam wakacje. Mam jutro zakończenie roku szkolnego dziecka, tak że tak...”, czytamy.

Z kolei jednej z fanek, która napisała, że będzie tęsknić, Anna Kalczyńska odpisała tak: „Dziękuję. To dla mnie ważne słowa. Telewizja jest efemeryczna. Łatwo zapomnieć, co się dla niej robi, nawet ludzie telewizji łatwo zapominają. Trzeba patrzeć do przodu!”.

Nie mniej emocji proces zmian kosztuje Andrzeja Sołtysika. Na jego profilu wiadomość do fanów zamieściła w imieniu dziennikarza, żona. „Andrzej prosił, aby przekazać wszystkim, że choć nie powie już dzień dobry, to zdecydowanie nie mówi do widzenia”, napisano na czarno-białym zdjęciu. „Dzisiejszy dzień miał wyglądać zupełnie inaczej. Ale przede wszystkim jest to Dzień Ojca i to się nie zmieni”, dodała Patrycja Sołtysik-Czop.

Co dalej z Gosią Ohme, Małgorzata Rozenek-Majdan i Agnieszką Woźniak-Starak?

Jak przekazała stacja TVN w oficjalnym oświadczeniu zarówno Małgorzata Rozenek-Majdan i Agnieszką Woźniak-Starak będą miały w telewizji inne obowiązki. Dla obu pań szykowane są nowe programy, w których będą miały okazję się sprawdzić.

Z kolei Małgorzata Ohme mocno jest w trudnym czasie wspierana przez Filipa Chajzera. To on wyjawił, jakie koleżanka z programu ma najbliższe plany… „Gosia jest wspaniałym i dobrym człowiekiem, na którego zawsze mogłem i dalej mogę liczyć. Wiem, jakie ma plany zawodowe i są one trafione w dziesiątkę. Problemy zdrowia psychicznego to nasza codzienność. Żyjemy w stresie, napięciu, pod presją. Gosia jest psychologiem i wybitnym specjalistą. Ukierunkowanie się w stronę swojej specjalizacji to doskonały wybór. Trzymam kciuki i dziękuje za ten czas w moim życiu”, podsumował.

zwolnienia w DD TVN
Fot. Wojciech Olkusnik/Dzien Dobry TVN/East News

Jak będzie wyglądać jesienią Dzień Dobry TVN? Plany stacji

Jak udało się nam dowiedzieć, studio Dzień Dobry TVN ma przejść generalny remont. Dyrekcji zależy, by scenografia była jeszcze bardziej ciepła, przyjazna, ale i nowoczesna. Być może od jesieni zmieni się też nieco formuła programu.

Z kolei plotki o tym, że Filip Chajzer nie wróci na ekran, gdy pokona swoje problemy zdrowotne, wydają się przesadzone. Pracownik TVN wyjawił w rozmowie z VIVA.pl, że osoby decyzyjne w telewizji bardzo chcą dalej współpracować z dziennikarzem i nie przewidują żegnać się z nim. Jego obecność Dzień Dobry TVN od września jest pewna, o ile on sam nie postanowi inaczej.

Na razie nie znamy wszystkich par, które powitają widzów po wakacjach. Jedynymi duetami, które zostały przedstawione widzom, są Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz – nowy duet – Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński.

Zobacz także: Dla niego zakończyła wieloletni związek. Pierwsza i jedyna żona Jarosława Kreta po trzech latach wróciła do byłego

Dodajmy jeszcze, że podczas dzisiejszego programu Damian Michałowski i Krzysztof Skórzyński tak pożegnali swoich kolegów: „Z tego miejsca z całego serca, proszę nam wierzyć, chcielibyśmy podziękować Ani Kalczyńskiej, Agnieszce Woźniak-Starak, Gosi Ohme, Gosi Rozenek-Majdan i Andrzejowi Sołtysikowi za ich ogromny, gigantyczny wkład w rozwój "Dzień dobry TVN". Słowa są zbyt ciasne i w sumie nie ma takich słów, żeby opisać, jak bardzo włożyliście swoje cegiełki w to, że "Dzień dobry TVN" jest w tym miejscu, w którym jest. Że jest to najlepsza telewizja śniadaniowa w tym kraju. Bardzo wam dziękujemy za wasz profesjonalizm”, mówił pierwszy z dziennikarzy.

„Jesteście z nami i w naszych sercach. Cały czas jesteście naszymi koleżankami, kolegami. Dziękujemy wam z całego serca”, dodał Krzysztof Skórzyński. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.