Fot. Prończyk / AKPA / MARCIN KEMPSKI
historie miłosne

Dla niego zakończyła wieloletni związek. Pierwsza i jedyna żona Jarosława Kreta po trzech latach wróciła do byłego

"Gdy znów pojawił się na horyzoncie, powiedziała: do widzenia"

Marcjanna Maryszewska 22 czerwca 2023 19:49
Fot. Prończyk / AKPA / MARCIN KEMPSKI

Kojarzony jest nie tylko z prognozami pogody, ale przede wszystkim licznymi romansami i burzliwym życiem osobistym. Jarosław Kret ma na koncie wiele związków z największymi gwiazdami telewizji! Choć nie stroni od towarzystwa pięknych kobiet, na ślubnym kobiercu stanął zaledwie raz. Kim jest kobieta, która trzy dekady temu urzekła słynnego pogodynka? Istnieje kilka wersji ich rozstania...

Jedyne małżeństwo Jarosława Kreta. Kim była jego pierwsza żona?

Jarosław Kret rozpoczął swoją dziennikarską karierę w 1992 roku. Praca pochłonęła go bez reszty, lecz otoczony pięknymi koleżankami z branży zdołał znaleźć czas na randkowanie. To nie pierwszy taki przypadek w dziennikarskiej branży — znany był chociażby związek Moniki Olejnik i Grzegorza Wasowskiego, czy też romans Niny Terentiew z jej mentorem Tadeuszem Kraśką. Jednak w przeciwieństwie do nich, o pierwszym — i jak do tej pory jedynym — małżeństwie Jarosława Kreta z Edytą Mikołajczyk wiadomo naprawdę niewiele.

CZYTAJ TAKŻE: Zostawił ją dwa dni przed porodem, wrócił po dwóch tygodniach. Mówił, że ich związek to fikcja

Poznali się ponoć w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym na początku lat 90. Nie sposób znaleźć informacji o tym okresie w życiu pogodynka, a i sami zainteresowani nigdy nie pokazywali się razem ani nie udzielali wywiadów. Tajemnicza dziennikarka o imieniu Edyta była jedyną spośród wielu wybranek Jarosława Kreta, z którą ten postanowił stanąć na ślubnym kobiercu. Uroczystość miała odbyć się w 1993 roku, lecz para nie wytrwała razem zbyt długo. Trzy lata później wzięli rozwód i rozeszli się w swoich kierunkach.

Edyta Mikołajczyk, 18.11.2005

Fot. Prończyk / AKPA

Jarosław Kret, wernisaż Tomasza Tomaszewskiego, marzec 2003 roku

Jarosław Kret, wernisaż Tomasza Tomaszewskiego, marzec 2003 roku
Fot. Prończyk/AKPA

Dlaczego małżeństwo Jarosława Kreta nie przetrwało?

Zaskakujące natomiast są okoliczności zawarcia, a także zakończenia małżeństwa. Dziś może się zdawać, że żadne z nich nie traktowało tej relacji nazbyt poważnie. Jarosław Kret przyznał, że była to pochopna decyzja, a zarazem zemsta na... ojcu Edyty. "To dowcipna sprawa. Zerwała z chłopakiem, z którym była od liceum. Ojciec naciskał, żeby wróciła. Na złość jej rodzicom powiedzieliśmy sobie: "Chodź, weźmiemy ślub". Miałem 26 lat, może 28 lat. Ale mentalnie raptem 18. Następnego dnia już się zastanawiała, czy dobrze zrobiła. A i ja nie myślałem poważnie o związku" — opowiadał w wywiadzie dla VIVY!.

W dalszej części rozmowy wyznał, że małżonka zdecydowała się wrócić do poprzedniego chłopaka. Ponoć on sam namawiał ją do ponownego kontaktu z Francuzem podczas wspólnego wyjazdu do Francji, lecz nie ma oficjalnego potwierdzenia dla tych informacji. Kret nie spodziewał się natomiast, że Edyta naprawdę porzuci go dla byłego chłopaka. "Ona w głębi serca miała swojego Francuza, z którym się rozstała przed ślubem ze mną. Gdy znów pojawił się na horyzoncie, powiedziała "do widzenia". I wbrew temu, co się o mnie mówi, to nie ja, a ona mnie zostawiła. I tyle", podsumował. 

ZOBACZ TAKŻE: Przed laty oddał serce Małgorzacie Kożuchowskiej, pustkę po niej wypełniła Monika Sudół. Co skrywa Marcin Dorociński?

Według niepotwierdzonej wersji zdarzeń to on miał zranić małżonkę tak, że nawet jego własna mama i brat bliźniak mieli do niego straszny żal. Z kolei osoby z bliskiego otoczenia małżonków potwierdzały, że to Edyta postanowiła zakończyć małżeństwo. "Ale w zgodzie się rozstali, zrobili nawet wspólną balangę porozwodową — miała mówić w przeszłości jej znajoma. — Edyta wyszła za tamtego, jednak z Jarkiem ma kontakt, nawet na Wigilii go gościli".

Jarosław Kret, VIVA! luty 2018

Jarosław Kret, VIVA! luty 2018
Fot. Olga Majrowska

Jarosław Kret negatywnie o ślubach

Jedno jest jednak pewne — od czasów pierwszego małżeństwa Jarosław Kret jak ognia unikał ślubu i wszelkich tematów powiązanych. "Problem polega na tym, że my już żyjemy w świecie, w którym zmierzamy do bardzo dużego równouprawnienia, gdzie kobieta jest na równej pozycji z mężczyzną. W związku z tym zawieranie ślubów jest bez sensu" — powiedział w VIVIE! podczas wspólnego wywiadu z Beatą Tadlą. Para także poznała się podczas pracy w TVP. Ona prowadziła główne wydanie Wiadomości, on zajmował się prognozami pogody. Byli jedną z bardziej lubianych par, lecz i ta miłość nie przeszła próby czasu.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Syn Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego bardzo przeżył rozwód rodziców. Dziś kroczy własną ścieżką

Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kret ma na koncie wiele związków z lubianymi gwiazdami telewizji. Sporo mówiło się o jego relacji z Agatą Młynarską, a następnie burzliwym romansie z Małgorzatą Kosturkiewicz, z którą ma nastoletniego syna. Tymczasem w ostatnich tygodniach aż huczy o związku prezentra z ekspertką Pytania na śniadanie — Elizą Gwiazdą 

Beata Tadla, Jarosław Kret, VIVA! 2018

Beata Tadla, Jarosław Kret, VIVA! 2018
Fot. Olga Majrowska

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.