Młody YouTuber, Ryan ToysReview
Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Najlepiej zarabiający YouTuber na świecie ma zaledwie... osiem lat! 

Na co dzień Ryan recenzuje zabawki. Jakie ma wynagrodzenie?

Rafał Kowalski 5 grudnia 2018 19:00
Młody YouTuber, Ryan ToysReview
Fot. Instagram

Nie jest tajemnicą, że YouTube stał się dla twórców internetowych nową kopalnią dochodów. Nie dziwi też, że najlepsi vlogerzy potrafią zarobić na swoich filmikach ogromne sumy liczone w milionach. Ale, że największe pieniądze z tego biznesu wpływają na konto ośmiolatka, to już duże zaskoczenie!

Kim jest Ryan z kanału Ryan ToyRiview?

Magazyn Forbes przygotował listę najlepiej zarabiających YouTuberów biorąc pod uwagę ich zarobki szacowane na podstawie okresu od 1 czerwca 2017 do 1 czerwca 2018 roku. Okazało się, że pierwsze miejsce zajął ośmioletni Ryan, który na co dzień zajmuje się na swoim kanale testowaniem zabawek.

Ryan i jego rodzice rozpoczęli przygodę z YouTube 3 lata temu. Przez kilka pierwszych miesięcy kanał nie był zbyt popularny, ale jeden filmik sprawił, że usłyszało o nim ogromne grono internautów. Mowa o wideo, w którym chłopiec prezentuje samochodziki znane z bajki Auta. Dziś ten film ma prawie miliard wyświetleń.

Gdy dziennikarze zachwyceni sukcesem Ryana zapytali go, jak sądzi, dlaczego widzowie uwielbiają oglądać jego filmy, chłopiec odpowiedział, że to dlatego, że jest zabawny. Nie da się ukryć, że to na pewno jakaś składowa sukcesu 8-latka. Trzeba też jednak wspomnieć o profesjonalizmie, z jakim rodzice dziecka pochodzą do tego biznesu. Mianowicie, od początku postanowili oni, że będą publikować kolejne filmy bardzo regularnie. Dodatkowo, by każdy z nich wyglądał najlepiej, jak się da, mama Ryana zrezygnowała z pracy i zaczęła zajmować się tylko przygotowywaniem wideo.

Ile zarobił ośmioletni Ryan?

Przez ostatni rok rodzina zarobiła dzięki wyświetleniom na YouTube aż 22 miliony dolarów! 15 procent z tego trafia na konto chłopca, który w dniu osiągnięcia pełnoletności będzie mógł samodzielnie zarządzać fortuną. Mamy nadzieję, że nie zwariuje od nadmiaru gotówki!  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ryan's Family Review (@ryansfamilyreview)

 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.