Radosław Majdan, mama Halina Majdan, Warszawa, 29.09.2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News
WSPOMNIENIE

Radosław Majdan uczcił pamięć zmarłej mamy. Pokazał archiwalne zdjęcia

„Tęsknimy, mamusiu”, napisał sportowiec

Konrad Szczęsny 1 listopada 2023 16:49
Radosław Majdan, mama Halina Majdan, Warszawa, 29.09.2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News

W lutym tego roku świat Radosława Majdana zmienił się bezpowrotnie. Wówczas były piłkarz pożegnał ukochaną mamę. Halina Majdan miała 72 lata, przeszła udar, który przyczynił się do jej śmierci. Teraz sportowiec uczcił pamięć ukochanej rodzicielki za pośrednictwem mediów społecznościowych. Opublikował archiwalne fotografie, które opatrzył wzruszającym podpisem...

Mama Radosława Majdana: ostatnie chwile Haliny Majdan

Halina Majdan odeszła 10 lutego 2023 roku. Jako pierwszy informację tę podał „Super express”. Jak się później okazało, mama byłego piłkarza zmagała się z chorobą Alzheimera oraz skarżyła się na liczne dolegliwości zdrowotne. Jej bliscy podjęli więc decyzję, że powinna trafić do prywatnego domu opieki. Wynikało to m.in. z tego, że jej mąż nie był w stanie jej doglądać, ponieważ sam jest już w podeszłym roku.

„Pani Halina nie była już niczego świadoma, a tata Radka również jest już starszą osobą. Rodzeństwo zgodnie uznało, że w tej sytuacji najlepiej będzie zapewnić mamie stałą opiekę w dobrym ośrodku”, relacjonował tabloid.

I mimo że wszyscy byli pełni nadziei, że mama Radosława Majdana wróci do względnej pełni sił, stało się inaczej... Kilka dni po tym, jak przeprowadziła się do placówki opiekuńczej, trafiła do szpitala. Okazało się, że przeszła udar. Jej organizm był bardzo słaby, lekarze nie byli w stanie jej pomóc. Odeszła w otoczeniu bliskich: gdy dramatyczne wieści dotarły do jej sławnego syna, wraz z małżonką udali się do Szczecina, by czuwać przy seniorce rodu. Mieli więc szansę się pożegnać...

Na pogrzebie mamy Radosław Majdan nie ukrywał targających nim silnych emocji. „Na śmierć matki nigdy nie jesteśmy gotowi. Mamusiu, dziękuję Ci za wszystko. Byłaś dla nas wspaniałą mamą. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci”, podkreślił.

Teraz były sportowiec uczcił pamięć mamy w wyjątkowo wzruszający sposób...

Czytaj także: Radosław Majdan pożegnał zmarłą mamę. „Dziękuję Ci za wszystko. Byłaś dla nas wspaniałą mamą”

Radosław Majdan, Halina Majdan, Eugeniusz Majdan, rodzice Radosława Majdana, Warszawa, plan „Tańca z gwiazdami”, 06.09.2009 rok
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Radosław Majdan, Halina Majdan, Eugeniusz Majdan, rodzice Radosława Majdana, Warszawa, plan „Tańca z gwiazdami”, 06.09.2009 rok

Radosław Majdan oddał hołd zmarłej mamie

Na swoim profilu na Instagramie Radosław Majdan opublikował serię zdjęć, na których widać wizerunek jego ukochanej mamy. Są tam ważne momenty z jego życia i kariery: udział w „Tańcu z gwiazdami”, czas po narodzinach synka Henryka oraz inne istotne, mniej lub bardziej medialne wydarzenia.

Były piłkarz opatrzył je bardzo prostym, ale chwytającym za serce podpisem... Nie ukrywa, że odejście mamy jest czymś, z czym nigdy się nie pogodzi. „Bardzo za tobą tęsknimy Mamusiu”, napisał Radosław Majdan.

Internauci w komentarzach kierują pod adresem mężczyzny wyrazy wsparcia. Podkreślają, że z pewnością ważnym momentem był dla niej związany z narodzinami wnuka.

„Piękne jest to, że dożyła narodzin wnuka. Szkoda ze ludzie tak wcześnie umierają. Moja mama tez umarła zbyt wcześnie (…) Mama na pewno bardzo was kochała. Tęsknota pozostanie, a miłość jest ponad wszystko (…) Zawsze piękną i elegancką kobietą była. Wspomnienia i pamięć zawsze w naszych sercach”, piszą poruszeni.  

Czytaj także: Radosława Majdana łączyła z mamą silna więź. „Zawsze mnie wspierała, nawet w najcięższych chwilach”

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.