Maciej Berbeka
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Powstanie film o tragedii na Broad Peak! Maja Ostaszewska zagra żonę Macieja Berbeki

Poznajcie szczegóły produkcji!

Damian Duda 4 maja 2018 17:00
Maciej Berbeka
Fot. East News

Tragiczna śmierć Macieja Berbeki wstrząsnęła Polską. Wyprawa na szczyt Broad Peak zakończyła się śmiercią dwóch uczestników. Jak ustalił dziennik Fakt, powstanie film o tym tragicznym wydarzeniu, a jedną z głównych zagra Maja Ostaszewska

Broad Peak – film 

W rolę zmarłego himalaisty ma wcielić się aktor, znany m.in. z filmu Pokłosie, Ireneusz Czop. Natomiast jego żonę, zmarłą w niedzielę 29 kwietnia, Ewę Dyakowską-Berbekę zagra Maja Ostaszewska. Jak kilka dni temu informował dziennik, aktorka już zapoznała się z pierwowzorem postaci filmowej. I, jak mówią osoby z jej otoczenia, denerwuje się nowym wyzwaniem. 

„Opowiadanie prawdziwej historii jest trudne. Z kolei temat himalaizmu w ostatnim czasie zelektryzował Polaków. Maja czuje ogromną presję, ale ma nadzieję, że podoła’’, zdradził informator dziennika.

Twórcy filmu już zapowiadają „trzymającą w napięciu opowieść o pięknej i niszczycielskiej pasji oraz determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi oddzielającej życie i śmierć”. Reżyserem Broad Peak jest Leszek Dawid, twórca nagrodzonego filmu Jesteś Bogiem. Zdjęcia mają ruszyć latem, a data premiery nie została jeszcze podana.

5 marca 2013 roku zapisał się na stałe na kartach światowego himalaizmu. Polska wyprawa dokonała pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak. Dwóch Polaków — Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski — zginęli podczas zejścia. Natomiast pozostałym uczestnikom, czyli Adamowi Bieleckiemu i Arturowi Małkowi zarzucono złamanie etyki alpinistycznej. 

„Wiem jedno: tata nie chciał wchodzić na szczyt za wszelką cenę. Odwiozłem go na lotnisko, po drodze załatwiał sprawy związane z przyszłym wyjazdem do Peru, wyznaczył mi kila zadań. Chciałem dać mu jakąś książkę, gdyby trzeba było siedzieć w bazie i czekać na dobrą pogodę, ale usłyszałem, że jak pogoda będzie zła, to on nie czeka, tylko wraca do Polski’’, powiedział syn Macieja Berbeki, Krzysztof, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dla Dziennika Gazety Prawnej  w lutym tego roku.

Jesteście ciekawi nowej produkcji? 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.