Film Joker, Joaquin Phoenix
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Już niedługo w kinach zobaczymy kolejną część Jokera?!

Wiemy, jaka jest prawda!

Sabina Zięba 22 listopada 2019 21:00
Film Joker, Joaquin Phoenix
Fot. Materiały prasowe

Najnowszy film Todda Phillipsa momentalnie okazał się hitem kasowym - do tej pory zarobił już miliard dolarów w światowym box-office, choć jego premiera przypadała na ostatni dzień sierpnia. Początkowo twórcy zarzekali się, że Joker to pojedyncza produkcja i nie ma co liczyć na sequel, jednak ostatnio zachodnie media podały, iż szykują się do realizacji kolejnej części. Jaka jest prawda?

Czy powstaje Joker 2?

Kilka dni temu The Hollywood Reporter podał informację, że Todd Phillips spotkał się z szefem wytwórni Warner Bros, Tobym Emmerichem w celu podpisania kontraktu na kolejną część przygód Jokera. Podobno Joaquin Phoenix miał powrócić w roli głównej, a równocześnie reżyser miał prowadzić wstępne prace nad genezami jeszcze przynajmniej jednego bohatera ze świata DC. Magazyn doniósł również, iż ze względu na powstający film Matta Reevesa, sequel nie będzie koncentrował się na postaci Batmana.

Teraz, ku niezadowoleniu wszystkich fanów, okazało się to kłamstwem: „To całkowicie zmyślona historia - żaden z twórców nie został jeszcze zaproszony na rozmowy, o kontynuacji projektu. Spotkanie, które według The Hollywood Reporter miało odbyć się 7 września, nie miało miejsca. Jedyne, o czym Phillips rozmawiał do tej pory z prezesem to inni bohaterowie uniwersum DC, którzy według reżysera mogliby stać się centralnymi postaciami nowych produkcji”, poinformowały na łamach amerykańskiego magazynu Deadline źródła związane z filmem.

Todd Phillips o kolejnej części przygód Jokera

Sam Todd Phillips wyjawił w ostatnim wywiadzie dla Los Angeles Times: „Wydaje mi się, że jeśli otrzymałbym propozycję zrealizowania sequela, to nie mógłby to już być dzika i zwariowana opowieść o Księciu Zbrodni w przebraniu klauna. (...) Kolejna moja produkcja, podobnie zresztą jak Joker musiałaby mieć pewien rezonans tematyczny. Myślę, że to właśnie dzięki temu, co dzieje się za kulisami film odniósł tak olbrzymi sukces. W historii kina widzieliśmy już masę filmów o przysłowiowej iskrze, ale nie wiele z nich tłumaczy, co doprowadziło do jej powstania. Na tym skupiłbym się w kolejnej historii o komiksowym bohaterze”.

Czekacie na jego kolejną produkcję?  

kadr z filmu „Joker”

Film Joker, Joaquin Phoenix
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.