Marta Burdynowicz, kim jest, Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Mówią o niej: polska Adele... Marta Burdynowicz wygrała Voice of Poland! Co o niej wiemy?

Laureatka show zdradziła, na co przeznaczy wygraną

Rafał Kowalski 5 grudnia 2021 09:57
Marta Burdynowicz, kim jest, Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News

Podczas castingów przykuła uwagę wszystkich jurorów i tak zostało aż do finałowego odcinka The Voice of Poland. Magnetyzujący głos Marty Burdynowicz pomógł jej wczoraj wygrać dwunastą edycję programu TVP2. To kolejny sukces na koncie podopiecznej Justyny Steczkowskiej.

Marta Burdynowicz – studia, kariera, wygrana Voice of Poland

Pochodzi z Elbląga, ma 28 lat i przez większość dorosłego życia jest związana z Trójmiastem. Marta Burdynowicz ukończyła studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktorstwo musicalowe do dziś jest jej pasją. Jej głos możemy usłyszeć między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Syrena, Teatrze Rampa, czy Teatrach Muzycznych w Poznaniu i Łodzi. Co ciekawe na studiach wokalistka uczyła się wspólnie z Ralphem Kamińskim. Wokaliści mają ze sobą kontakt. Marta wystąpiła nawet w jednym z teledysków Ralpha – mowa o utworze 2009.

Poza udziałem w musicalach laureatka The Voice of Poland zajmuje się też dubbingiem. My little pony, Dumbo czy Muppety na tropie to tylko niektóre w bajek, w których można usłyszeć głos Marty.

Z kolei w muzycznym hicie Dwójki wokalistka zaprezentowała się w kilku odsłonach. Podczas castingów odwróciła fotele wszystkich jurorów dzięki utworowi Szklanka wody z repertuaru zespołu Bajm. Następnie w Bitwach Marta razem z Wiktorem Kowalskim zaśpiewali przebój My Heart Will Go On. Z kolei udział w odcinkach na żywo zapewniło 28-letniej piosenkarce perfekcyjne wykonanie I'll Never Love Again Lady Gagi i Bradleya Coopera.

Podczas półfinału po raz pierwszy usłyszeliśmy z kolei autorski singiel Marty Burdynowicz. Żaden wstyd to piosenka, w której zwyciężczyni show pokazuje wiele kolorów swojego głosu.

Czytaj takżeLaureatka Voice of Poland Ola Nizio mocno o wytwórni płytowej. Kazano jej schudnąć!

Marta Burdynowicz singiel
Fot. TVP materiał prasowy

Plany Marty Burdynowicz

W rozmowie z portalem Trojmiasto.pl artystka wyjawiła, jak będzie wyglądać jej życie po The Voice of Poland. Planów jest wiele! „Pojawiło się trochę propozycji współpracy. Będę występować m.in. podczas tegorocznej gali "Bitwa Tenorów na Róże", zaczynam pracę w Warszawskiej Operze Kameralnej nad musicalem "Company", wezmę udział w koncercie z Justyną Steczkowską. […] Poza tym na pewno zapraszam do teatrów muzycznych w: Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Gdyni. Będę np. w obsadzie koncertu sylwestrowego, w spektaklu "Mistrz i Małgorzata" i dodatkowo w "Hairspray" jako Maybelle. Jeżeli chodzi o dubbing, to odsyłam do Netfliksa. Niedługo pojawi się mikrorola głosowa w dużym serialu, znanym na cały świat, którego nazwy nie mogę zdradzić. W planach mam jeszcze dużo koncertów, o których będę informowała, gdy już się wszystko wyklaruje”, czytamy w wywiadzie.

Marta Burdynowicz, wiek, Voice of Poland
Fot. TRICOLORS/East News

Z kolei w setce nagranej przez JastrząbPost Marta Burdynowicz powiedziała nieco więcej na temat tego, na co przeznaczy wygraną pieniężną. „Myślałam, żeby może w końcu zrobić prawo jazdy i kupić być może jakiś samochód. Zobaczę jeszcze”, usłyszeliśmy zaraz po tym, jak ulubienica widzów skomentowała fakt, że jest porównywana do Adele…

Czy jej to przeszkadza? „Jest to przewspaniała artystka. Uwielbiam ją. Jest wspaniałą kobietą, więc te porównania absolutnie nie bolą. Natomiast myślę, że jestem sobą. Martą po prostu”, dodała z uśmiechem.

Serdecznie gratulujemy wygranej! 

ZOBACZEdyta Górniak znika z „The Voice of Poland”. Gwiazda wydała oświadczenie: „To była dla mnie wewnętrzna batalia...”

Marta Burdynowicz, kim jest, Voice of Poland
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.