Marta Burdynowicz, kim jest, Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Wygrała The Voice of Poland, okrzyknięto ją polską AdeleTak dziś wygląda Marta Burdynowicz

Artystka została laureatką 12. edycji muzycznego show

Rafał Kowalski 20 listopada 2022 18:19
Marta Burdynowicz, kim jest, Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News

Podczas castingów przykuła uwagę wszystkich jurorów i tak zostało aż do finałowego odcinka 12. edycji The Voice of Poland. Magnetyzujący głos Marty Burdynowicz pomógł jej zdobyć główną nagrodę programu TVP2. Wczorajszego wieczoru 29-latka była gościnią finału tegorocznej edycji "The Voice of Poland". Jak zmieniło się życie Marty od czasów zeszłorocznej przygody z programem? 

Kim jest Marta Burdynowicz – rok temu wygrała The Voice of Poland

Pochodzi z Elbląga, ma 29 lat i przez większość dorosłego życia jest związana z Trójmiastem. Marta Burdynowicz ukończyła studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktorstwo musicalowe do dziś jest jej pasją. Jej głos możemy usłyszeć między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Syrena, Teatrze Roma, Teatrze Rampa, czy Teatrach Muzycznych w Poznaniu i Łodzi. Co ciekawe na studiach wokalistka uczyła się wspólnie z Ralphem Kamińskim. Wokaliści mają ze sobą kontakt. Marta wystąpiła nawet w jednym z teledysków Ralpha – mowa o utworze 2009.

Poza udziałem w musicalach laureatka zeszłorocznej edycji The Voice of Poland zajmuje się też dubbingiem. My little pony, Dumbo czy Muppety na tropie to tylko niektóre z bajek, w których można usłyszeć głos Marty.

Z kolei w muzycznym hicie Dwójki wokalistka zaprezentowała się w kilku odsłonach. Podczas castingów odwróciła fotele wszystkich jurorów dzięki utworowi Szklanka wody z repertuaru zespołu Bajm. Następnie w Bitwach Marta razem z Wiktorem Kowalskim zaśpiewali przebój My Heart Will Go On. Z kolei udział w odcinkach na żywo zapewniło 28-letniej piosenkarce perfekcyjne wykonanie I'll Never Love Again Lady Gagi. 

Podczas półfinału po raz pierwszy usłyszeliśmy z kolei autorski singiel Marty Burdynowicz. Żaden wstyd to piosenka, w której zwyciężczyni show pokazuje wiele kolorów swojego głosu.

Czytaj także Dominik Dudek wygrał 13. edycję "The Voice of Poland". Co o nim wiemy?

Marta Burdynowicz singiel
Fot. TVP materiał prasowy

Jak wygląda życie Marty Burdynowicz po "The Voice of Poland"?

Tuż po wygranej w rozmowie z portalem Trojmiasto.pl artystka wyjawiła, jak będzie wyglądać jej życie po The Voice of Poland. Planów jest wiele! „Pojawiło się trochę propozycji współpracy. Będę występować m.in. podczas tegorocznej gali "Bitwa Tenorów na Róże", zaczynam pracę w Warszawskiej Operze Kameralnej nad musicalem "Company", wezmę udział w koncercie z Justyną Steczkowską. […] Poza tym na pewno zapraszam do teatrów muzycznych w: Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Gdyni. Będę np. w obsadzie koncertu sylwestrowego, w spektaklu "Mistrz i Małgorzata" i dodatkowo w "Hairspray" jako Maybelle. Jeżeli chodzi o dubbing, to odsyłam do Netfliksa. Niedługo pojawi się mikrorola głosowa w dużym serialu, znanym na cały świat, którego nazwy nie mogę zdradzić. W planach mam jeszcze dużo koncertów, o których będę informowała, gdy już się wszystko wyklaruje”, mówiła w wywiadzie.

Zobacz też: Z „Big Brothera” do „The Voice of Poland 12”. Jak po 21 latach zmienił się Piotr Lato?

Marta Burdynowicz, wiek, Voice of Poland
Fot. TRICOLORS/East News

Śpiew jest jej pasją i pracą. Choć nagranie płyty jeszcze przed nią, Marta każdego dnia realizuje się robiąc, to co kocha. Jej ostatnim muzycznym przedsięwzięciem był udział w koncercie poświęconym pamięci Krzysztofa Krawczyka. Artystka wystąpiła podczas wydarzenia pt. "Krzysztof Krawczyk: Jak Przeżyć Wszystko Jeszcze Raz" 5.11 w Zielonej Górze. Nie lada wydarzeniem dla fanów programu "The Voice of Poland" i występów Marty w tymże programie, było na pewno jej gościnne wystąpienie podczas finału 13. edycji. Artystka zaprezentowała się na scenie muzycznego show ze swoim najnowszym singlem "Dawno powinnam". 

Jak dziś wygląda Marta Burdynowicz? Artystka nie ma za sobą wielkich metamorfoz. Widać, że najlepiej czuje się w swoich pięknych, długich blond włosach, a w oczach ma ten sam błysk i pasję, jaką widzieliśmy u niej rok temu. Życzymy Marcie wszystkiego, co najlepsze!  

Marta Burdynowicz, kim jest, Voice of Poland
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.