księżna Diana, Magdalena Korpas
O TYM SIĘ MÓWI

Polka zagra księżną Dianę! Kim jest Magdalena Korpas?

Damian Duda 29 września 2017 09:30
księżna Diana, Magdalena Korpas

Młoda Polka zagra księżną Dianę!’’ — głoszą nagłówki serwisów internetowych. Kim jest kobieta, która zagra jedną z najbardziej intrygujących postaci w historii? Poznajcie Magdalenę Korpas

Przeczytaj też: Kim był tajemniczy mężczyzna, do którego zadzwoniła księżna Diana w ostatnich godzinach życia?

Polka zagra księżną Dianę

Jej historia brzmi jak sen. Aktorki czekają na taki telefon przez całe życie. Polka, która próbuje zrobić karierę w Wielkiej Brytanii, dostaje propozycję zagrania znanej na całym świecie księżnej Diany. Kiedy Magdalena Korpas odebrała telefon od producentów Chanel 5, nie mogła uwierzyć, że to dzieje się naprawdę. 

Prosili, bym natychmiast podesłała im kilka swoich zdjęć. Następnego dnia odebrałam telefon — dostałam ofertę zagrania młodej księżnej Diany. Zadzwoniłam do mojej manager, a ona zajęła się resztą. Później okazało się, że wyłowiono moje portfolio w internecie. Nie było nawet castingu. Od razy zaczęłam przygotowania do roli’’, mówi Korpas w rozmowie z Magdaleną Drozdek dla WP. 

Jaka według Korpas była księżna Diana? „Niepewna, wstydliwa, inteligentna, dosyć dramatyczna, ciekawa. Spragniona życia i miłości. Zakochana, ale gotowa odejść, gdy trzeba. Interpretuję jej pierwsze spotkania z przyszłym mężem i pierwsze lata małżeństwa. Do momentu, gdy odkrywa, że osoba, za którą wyszła za maż, nie jest już tą, o której marzyła – opowiada. I dodaje, że choć wcześniej nie interesowała się tak Dianą, jej historia pochłonęła ją na tyle, że zostanie z nią na dłużej’’, kontynuuje aktorka.

Kim jest Magdalena Korpas? 

Urodziła się w Gdańsku. Życie w jednym miejscu? To nie dla niej. „Każdą wolniejszą chwilę rodzice urozmaicali mi podróżami po całym świecie. Dom był tam, gdzie najlepiej się czułam. W miejscach, które najbardziej mnie uszczęśliwiały. Gdzie czułam się zainspirowana’’, twierdzi aktorka. Nie miała żadnych problemów z odnalezieniem się w nowym miejscu. Francja, Stany Zjednoczone... — to zaledwie niewielka część biografii młodej aktorki. Kiedy ktoś pyta ją, skąd pochodzi, odpowiada wprost: „Z Europy’’. Film, który wystawiła na festiwalu w Cannes, przetarł jej szlaki zawodowe. Wtedy kariera Polki nabrała tempa. W 2011 roku zdecydowała, że będzie sama produkować swoje filmy. I jest konsekwentna. Jak zapewnia, pracuje obecnie nad pełnometrażową produkcją, którą będzie kręcić do końca przyszłego roku. 

Film „Queens: Diana - Balmoral’’ Brytyjczycy będą mogą oglądać od 29 sierpnia na kanale Chanel 5.

Zobacz też: Ostatnie chwile przed śmiercią księżnej Diany! Czy musiała zginać? EKSKLUZYWNE VIDEO!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.