Księżna Diana
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kim był tajemniczy mężczyzna, do którego zadzwoniła księżna Diana w ostatnich godzinach życia?

Damian Duda 31 sierpnia 2017 17:00
Księżna Diana
Fot. East News

 

Mija 20. rocznica śmierci księżnej Diany. Królowa ludzkich serc zmarła 31 sierpnia 1997 r. o godzinie czwartej nad ranem. Dziś wszyscy wracamy pamięcią do tej tragicznej nocy, a na jaw wychodzą kolejne szczegóły z ostatnich dni życia byłej żony księcia Karola. 

 

Zobacz też: Uwielbiana księżna Diana miała bardzo smutne życie. Poznaj ukrywaną prawdę. EKSKLUZYWNE WIDEO!

Polecamy też: „Celowali aparatami w jej twarz. Nawet wtedy, gdy konała w samochodzie”. Jak wyglądały ostatnie godziny życia księżnej Diany?

Ostatnia rozmowa księżnej Diany

Jak donosi „Daily Mail’’, w życiu księżnej Diany był obecny pewien tajemniczy mężczyzna. Brytyjski dziennikarz, Richard Kay, pełnił funkcję jej spowiednika. Widywali się od czasu do czasu, a miejsca ich spotkań musiały być bardzo dyskretne, dlatego często rozmawiali nawet w kościołach. „Diana lubiła punktualność. Zawsze była o czasie, bo nie lubiła, by inni na nią czekali’’, twierdzi Kay. Jednak to telefon był ich główną formą komunikacji. Według lorda Stevensa, byłego szefa policji, który badał przyczyny śmierci Diany, ostatnią rozmowę telefoniczną, którą przeprowadziła księżna, była konwersacja z brytyjskim dziennikarzem.

 

Richard Kay zyskał sympatię księżnej Diany, kiedy był korespondentem prasowym. W tym czasie opisywał kryzys w związku syna królowej Elżbiety. Wówczas zbliżyli się do siebie, a zwykła znajomość przerodziła się w przyjaźń. Mimo że nie rozumiała, dlaczego prasa tak bardzo wymyśla historię na jej temat, nadal mu ufała. Czasami miała dosyć krytyki pod swoim adresem. Kay przypomina rozmowę, w której miała powiedzieć, że chce zakończyć pracę z Czerwonym Krzyżem. Szukała czegoś nowego. „Powiedziała mi, że ojciec Dodiego Al-Fayeda, urodzony w Egipcie, Mohamed Fayed, ówczesny właściciel Harrods, zamierzał zainwestować w organizację charytatywną (...). Zgodził się również, aby finansować hospicja dla dzieci w biedniejszych częściach świata’’, pisze Kay. 

Księżna Diana planowała kolejny ślub? 

Kiedy została zapytana, czy planuje kolejne małżeństwo, miała stwierdzić: „Właśnie wyszłam z jednego małżeństwa i potrzebuję kolejnego jak dziury w głowie’’ — powiedziała roześmiana. 

 

Osobą, którą najbardziej przeszkadzała jej w otoczeniu byłego męża, była Camilla Parker Bowles. Pozycja kochanki księcia Karola stawała się coraz silniejsza. Diana poczuła się wówczas zakłopotana. „Jak mam z tym poradzić?’’, pytała. Relacjonuje Kay, który zapytał Dianę o to, co się stanie, jeśli się pobiorą? Po chwili zastanowienia miała dodać: „Ona naprawdę nie jest miłą kobietą’’. 

 

Księżna Diana i Camilla Parker Bowles
Fot. East News

 

Każdego roku, kiedy przypada rocznica śmierci Diany, moje myśli wracają do naszej ostatniej rozmowy. Zazwyczaj byłem słuchaczem, ale czy mógłbym, czy powinienem, mówił więcej? A jeśli tak, to co? Jedną z rzeczy, o której powinienem był jej doradzić to ignorowanie krytyki mediów (...). Była globalną postacią, na samym szczycie. Międzynarodowej sławy’’, pisze Brytyjczyk. 

 

Kiedy przyjaciel księżnej Diany patrzy wstecz, zdaje sobie sprawę, że ich ostatnia rozmowa dowodziła, że Diana pragnęła nowego życia. „Miała plany i ambicje’’, twierdzi dziennikarz. 

 

Zobacz też: Zdradzamy sekrety stylu księżnej Diany! Zobaczcie nasze EKSKLUZYWNE WIDEO!

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.