Bitwa Scrabble
Fot. Mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Tego jeszcze nie było. Pojedynek Marcina Gortata z... Czarkiem Jóźwikiem!

Nietypowe spotkanie na ringu bokserskim

REDAKCJA VIVA! 7 listopada 2019 16:10
Bitwa Scrabble
Fot. Mat. prasowe

Tego jeszcze nie było! Nietypowy pojedynek Marcina Gortata z Czarkiem Jóźwikiem. To była ekscytująca gra, której losy ważyły się do samego końca! Emocje sięgały zenitu, ale na szczęście obyło się bez rozlewu krwi. Poznajcie szczegóły! 

Pojedynek Marcina Gortata z Czarkiem Jóźwikiem

Drużyna Gortata z drużyną Czarka Jóźwika stoczyła bardzo ekscytującą i zaciętą bitwę na słowa, której losy ważyły się do samego końca. Co ich połączyło? Nietypowy pojedynek na ringu bokserskim! To było emocjonujące starcie! W drużynie Gortata znaleźli się: Adam Bielecki – taternik, alpinista i himalaista, który ostatnio zasłynął ze spektakularnej akcji ratowniczej na Nanga Parbat; Andrzej Wrona – jeden z czołowych siatkarzy reprezentacji narodowej Do zespółu Jóźwika dołączyli jego koledzy z kanału Abstrachuje.tv; Robert Pasut i Rafał Masny.

Rozgrywka zaczęła się dosyć spokojnie, ale z każdą minutą emocje rosły, by w finale sięgnąć zenitu. Na początku rozgrywki wszyscy zgodnie stwierdzili, że 60 sekund to wystarczający czas na ułożenie słowa. Jednak już w pierwszej rundzie okazało się, że czas szybko mija. Marcin Gortat, któremu oddanie celnego rzutu zajmuje zaledwie kilka sekund, stwierdził, że w tym przypadku minuta to całkiem mało. I to właśnie czas głównie potęgował emocje podczas gry.

Coraz głośniejsze stawały się okrzyki: „Mam, mam!”, „Dawaj, jedziesz!”. Ekscytacja towarzyszyła dosłownie wszystkiemu – od losowania płytek z literami począwszy, przez zliczanie punktów, na kwestiach dotyczących istnienia i znaczenia pojawiających się na planszy wyrazów kończąc. Na szczęście konsultacja językoznawcy nie była konieczna. Obyło się też bez interwencji medycznej, bo panowie, mimo że bitwa bez wątpienia podniosła im ciśnienie, skończyli ją w dobrej kondycji i z uśmiechami na twarzach. Sportowcy dwukrotnie zapisali na swoim koncie po 24 punkty za ułożone słowo, co dawało im prowadzenie przez większość gry.

Bitwa Scrabble
Fot. Mat. prasowe

Drużyna Abstrachuje potrzebowała ciut więcej czasu na „rozgrzanie silników”. Dystans skracała między innymi dzięki premiom słownym. Oba zespoły przez całą rozgrywkę szły łeb w łeb. O jej ostatecznym wyniku zadecydowała dopiero ostatnia, ósma runda. Kto okazał się zwycięzcą? Można to sprawdzić  tutaj>>

„Cenię Marcina za upór i niesamowitą karierę. Nie spodziewałem się, że poznamy się grając w Scrabble. I to w Scrabble w wersji XXL, rywalizując w dwóch przeciwnych zespołach - Marcin razem z Andrzejem Wroną i Adamem Bieleckim w drużynie sportowców, przeciwko nam, czyli Abstrachuje. Wielka „Bitwa Scrabble” przyniosła sporo emocji, bo pojedynek był wyrównany do końca. Teraz czekam, aż Marcin zaprosi nas na wspólny mecz w kosza. Może uda się coś rzucić zza połowy”, powiedział Czarek Jóźwik, współtwórca Abstrachuje.tv.

Ten ekscytujący pojedynek jest pierwszym z cyklu „Bitwa SCRABBLE”. W kolejnych (poza topowymi twórcami You Tuba i sportowcami) udział zapowiedziały gwiazdy świata muzyki, telewizji oraz filmu. 

Bitwa Scrabble
Fot. Mat. prasowe

Bitwa Scrabble
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.