Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News
POŻEGNANIE

Bliscy Piotra Woźniaka-Staraka pożegnali go ostatni raz. Pogrzeb odbył się na Mazurach

Ciało producenta złożono na terenie rodzinnej posiadłości

Rafał Kowalski 31 sierpnia 2019 08:41
Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Tuż po mszy żałobnej w intencji Piotra Woźniaka-Staraka, która odbyła się w Konstancinie-Jeziornie w czwartek, rodzina i bliscy filmowca pożegnali go jeszcze raz. W prywatnym gronie około 80 osób, wczoraj popołudniu odbył się pogrzeb męża Agnieszki Woźniak-Starak. Jego ciało złożono na terenie rodzinnej posiadłości w miejscowości Fuleda.


Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka na Mazurach

Przygotowania do uroczystości trwały kilka dni, ale zdecydowane zmiany na terenie mazurskiej posiadłości rodziny Staraków można była zauważyć gołym okiem od wczorajszego poranka. Ogrodnicy przycinali trawę, krzewy oraz ustawili specjalną bramę z roślin. Z kolei na specjalnie przygotowanych stołach pojawiły się czarne obrusy. Od godziny 10:00 zjeżdżali się także pierwsi przyjaciele artysty.

Oni i rodzina producenta rozpoczęli oficjalne ostatnie pożegnanie o 14:30. Na terenie posiadłości w Fuledzie ustawił się żałobny orszak, który przeszedł przez teren osady. Na czele konduktu niesiona była trumna z ciałem producenta. Jedną z osób, która pomagała w przenoszeniu trumny był prywatny ochroniarz Piotra Woźniaka-Staraka.

Kondukt dotarł w końcu do specjalnie przygotowanej tablicy kamiennej, na której, według relacji Fakt24, wyryto imię i nazwisko zmarłego filmowca, a także daty jego urodzin i śmierci. Dokładnie pod tym skromnym nagrobkiem, złożono trumnę do ziemi. Nad kamienną płytą ustawiono wspomniany wcześniej łuk z kwiatów. Po momencie ostatniego pożegnania, odbył się obiad.

Przypomnijmy, że Piotr Woźniak-Starak zginął 18 sierpnia po tym, jak podczas nocnego pływania wypadł ze swojej motorówki. Dziennikarze Kuriera Olsztyńskiego podają, że według ich zdobytej wiedzy, producent miał zaczepić ciałem o śrubę motorówki, przez co nie miał szans na przeżycie. Nurkowie szukali jego ciała 5 dni.

Gdzie można pochować ciało zgodnie z prawem?

Wiele osób zastanawia się, czy można złożyć ciało na terenie prywatnej posiadłości. Jeden z artykułów polskiego prawa mówi o tym, że zmarłego można pochować poza obrębem cmentarza, o ile spełniony jest szereg warunków gwarantujących bezpieczeństwo takiej decyzji. Przede wszystkim bliscy zmarłego muszą wybudować specjalną katakumbę - pomieszczenie z niszami w ścianie. Według Onetu bliscy Piotra Woźniaka-Staraka spełnili wszystkie wymogi i złożyli specjalne dokumenty (wraz z pozytywną opinia geologa) do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku.

Rodzinie filmowca składamy najszczersze kondolencje. 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.