Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Bliscy pożegnali aktora w Krakowie...

Serialowy Arnold Boczek zmarł w wieku 59 lat

Gabriela Czernecka 3 listopada 2020 20:53
Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Nagła śmierć Dariusza Gnatowskiego mocno wstrząsnęła fanami jego talentu. Smutna wiadomość dotarła do nas we wtorek, 20 października tego roku. Krakowski aktor, znany głównie z roli Arnolda Boczka, zmarł w wieku 59 lat. Przed śmiercią cierpiał na zapalenie płuc i niewydolność oddechową, ale artysta od dawna był bardzo ciężko chory. Miał cukrzycę typu 2., a z chorobą pomagały mu walczyć córka i żona. Wciąż opłakuje go mnóstwo osób, ale w pogrzebie wzięli udział tylko nieliczni...

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

O śmierci Dariusza Gnatowskiego poinformowało jako pierwsze RMF FM. Aktor, znany głównie z roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich, zmarł w wieku 59 lat. Cierpiał na zapalenie płuc i niewydolność oddechową, od dawna zmagał się rownież z cukrzycą typu 2. Kiedy służby sanitarno-epidemiologiczne otrzymały wyniki jego testu na koronawirusa, okazało się, że był zakażony.

Dariusz Gnatowski był uwielbiany przez kolegów z branży. „Był taki człowieczy w tym wszystkim. To nie jest ten przypadek, że ktoś umiera, a wszyscy zaczynają mówić o nim w superlatywach. Dariusza za jego życia wszyscy uwielbiali. Jak się na kogoś wkurzył, to też potrafił to wprost powiedzieć na głos, miał kręgosłup i swoje zdanie. To jest obecnie bardzo rzadkie w tym środowisku, bo dookoła są sami nadwrażliwcy, chroniący siebie samych. „Gnatu” był prawdziwym facetem. Był także świetnym kompanem”, wspominała aktora w rozmowie z Plejadą Joanna Kurowska, która miała przyjemność okazjonalnie grać z nim w serialu Świat według Kiepskich.

Wiele osób, zarówno środowisko artystyczne, jak i fani aktora, z pewnością chcieli tłumnie uczestniczyć w jego ostatniej drodze... Jednak w wyniku wprowadzonych obostrzeń (cała Polska objęta została czerwoną strefa), wydawało się to niemożliwe. Jak komentowała w rozmowie z Super Expressem Joanna Kurowska: „Z powodu obostrzeń nie będę mogła uczestniczyć w pogrzebie. Jest mi przykro, że nie będę mogła pożegnać swojego przyjaciela”.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na dwa dni. 30 października 2020 roku w Bazylice św. Michała Archanioła w Krakowie odbyła się msza w intencji zmarłego. Dziś, podczas drugiej uroczystości, rodzina pochowała aktora na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Żonie Dariusza Gnatowskiego – Annie – i ich córce Julii w tym trudnym dniu towarzyszyli przyjaciele oraz fani artysty... 

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego, 3 listopada 2020 roku

Dariusz Gnatowski, pogrzeb
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego, 3 listopada 2020 roku

Dariusz Gnatowski, pogrzeb
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego, 3 listopada 2020 roku

Dariusz Gnatowski, pogrzeb
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.