beata kozidra, dawid podsiadło, margaret, pomoc dla Ukrainy
O TYM JEST GŁOŚNO

Beata Kozidrak, Dawid Podsiadło, Margaret... Polscy muzycy przekazali prawie milion złotych na pomoc dla Ukrainy!

„Wyrażamy solidarność z ludźmi dotkniętymi skutkami rosyjskiej agresji”

Damian Brillowski 1 marca 2022 08:44
beata kozidra, dawid podsiadło, margaret, pomoc dla Ukrainy

Polscy artyści muzyczni postanowili zmobilizować siły i przekazać na rzecz oblężonej wojną Ukrainy pokaźną sumę pieniędzy. W geście solidarności udało im się zebrać prawie milion złotych. Wśród darczyńców znaleźli się m.in. Beata Kozidrak, Dawid Podsiadło, Margaret Artur Rojek, Mrozu czy Daria Zawiałow. 

Polacy wspierają Ukrainę 

Odkąd Rosja w barbarzyński sposób dokonała inwazji na Ukrainę, polskie społeczeństwo ruszyło z pomocą dla zaatakowanych Ukraińców i Ukrainek. Również gwiazdy nie pozostały bierne. W swoich mediach społecznościowych na bieżąco relacjonują, co dzieje się za wschodnią granicą Polski, a także udostępniają linki do różnych zbiórek i niezbędne informacje o trwających akcjach humanitarnych. Niektórzy decydują się na bezpośrednią pomoc, zapewniając uchodźcom zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport z granicy polsko-ukraińskiej. 

W wyniku wybuchu wojny, na Rosję zostały nałożone dotkliwe sankcje ze strony Unii Europejskiej. Nawet Szwajcaria, która do tej pory była krajem neutralnym, dołączyła do UE w sprawie sankcji wobec Rosji. Państwo rosyjskie zostało definitywnie wykluczone z rozgrywek piłkarskich FIFA i UEFA oraz udziału w Eurowizji. 

Swój sprzeciw wobec agresywnej polityki Władimira Putina wyraziło wiele polskich i zagranicznych gwiazd. Wśród nich byli m.in. Małgorzata Kożuchowska, Krzysztof Ibisz, Natalia Kukulska, Robert Lewandowski, Madonna, Christian Dior czy Natalia Oreiro. 

Czytaj także: Kożuchowska, Dowbor, Lis, Piróg... Gwiazdy wspierają Ukrainę po zbrojnym ataku wojsk Władimira Putina

Ukraina, flaga ukraińska
Fot. Adobe Stock // aviavlad

Polacy artyści przekazali prawie milion złotych dla Ukrainy 

Solidarni z Ukrainą okazali się również polscy artyści, którzy w zaledwie pięć dni uzbierali imponującą kwotę pieniędzy. Wszystko, po to aby wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów cierpiącym w wyniku agresywnych ataków ze strony Władimira Putina. 

Wśród gwiazd, które finansowo wsparły Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, znajdują się m.in. Margaret, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Beata Kozidrak, Mrozu, Dawid Podsiadło, Bedoes, Sokół, Żabson, Marika, Paulina Przybysz, Natalia Szroeder, Malik Montana, Vito Bambino, TEDE, Taco Hemingway, Pezet, Gromee, Young Leosia i wielu innych. Pełna lista muzyków, którzy dołączyli do inicjatywy na poniższych zdjęciach. 

Tak liczna reprezentacja muzyków zaowocowała oszałamiającą zbiórką pieniędzy. Polskim artystom na przestrzeni pięciu dni udało się zebrać prawie milion złotych, o czym poinformowali we wspólnym oświadczeniu. 

„Wobec wydarzeń w Ukrainie wyrażamy solidarność z ludźmi dotkniętymi skutkami rosyjskiej agresji. Ukraińskie społeczeństwo stanęło w obliczu zagrożenia przemocą i wojennym terrorem. Jako artyści i artystki oraz osoby z branży muzycznej i kreatywnej chcemy okazać wsparcie tym, którzy potrzebują go teraz najbardziej. Łączną kwotą 935671 zł wspieramy zbiórkę prowadzoną przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej”, napisali polscy artyści. Na zakończenie zachęcili także swoich fanów do okazania pomocy Ukrainie. „Jeśli możecie - wspierajcie tę i inne inicjatywy pomocowe dla Ukrainy”, podkreślili. 

Na podobny gest zdecydowali się również małżeństwo amerykańskich aktorów Ryan Reynolds i Blake Lively, którzy przekażą milion dolarów organizacji ONZ na poczet ukraińskich uchodźców. 

„W ciągu ostatnich 48 godzin niezliczeni mieszkańcy Ukrainy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i szukania schronienia w innych krajach. Potrzebują pomocy”, napisał gwiazdor na Instagramie pod zdjęciem przedstawiającym małe dziecko. 

Czytaj także: Giorgio Armani oddał hołd walczącej Ukrainie. Pokazał swoją kolekcję w kompletnej ciszy

Polscy muzycy przekazuja milion zł na Ukrainę
Fot. instagram @dylanwishop

Polscy muzycy przekazuja milion zł na Ukrainę
Fot. instagram @dylanwishop

Polscy muzycy przekazuja milion zł na Ukrainę
Fot. instagram @dylanwishop

Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016, 3/2016
Fot. Michał Pańszczyk

Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016 rok

Dawid Podsiadło, VIVA! Listopad 2015
Fot. Łukasz Ziętek

Dawid Podsiadło, VIVA! listopad 2015 rok

Margaret, VIVA! 5/2016
Fot. Zuza Krajewska/ LAF FM

Margaret, VIVA! 5/2016 rok

Blake Lively, Ryan Reynolds
Fot. SplashNews.com/East News

Ryan Reynolds, Blake Lively

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.