Piotr Żyła
Fot. East News
SPORT

Piotr Żyła w wyjątkowy sposób uczcił zwycięstwo Kamila Stocha!

To nagranie podbija Internet! Zobacz, dlaczego!

Olga Figaszewska 19 lutego 2018 10:00
Piotr Żyła
Fot. East News

W sobotę Kamil Stoch po raz trzeci sięgnął po olimpijskie złoto! Polak stanął na najwyższym podium w Pjongczang. Dla fanów i kolegów z drużyny było to niezwykłe wzruszające wydarzenie. W wyjątkowy sposób postanowił je uczcić Piotr Żyła!

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim w Pjongczang

To kolejny sukces, który polski skoczek może odnotować na swoim koncie. „Nie da się tego opisać słowami, pozostawię to do opisywania historykom. Na każdy medal trzeba było inaczej zapracować. Zapracowałem na ten bardzo szczerze, tu trzeba było zrobić to, co się umie i coś jeszcze”, mówił w rozmowie z mediami po odebraniu medalu.

Medal zadedykował przede wszystkim ukochanej małżonce, Ewie, która wpiera go na każdym kroku. Ale także drużynie. „Bo na ten sukces zapracowało wielu”, dodał Kamil Stoch.

Wzruszające gest Piotra Żyły

Głośno jest nie tylko o kolejnym osiągnięciu Kamila Stocha, ale także wzruszającym geście ze strony Piotra Żyły. Polscy skoczkowie tworzą zgraną ekipę, mają do siebie dystans, utrzymują zdrową rywalizację prywatnie się przyjaźnią. Wspierają się w porażkach, a sukces jednego z nich, to idealny powód do świętowania.  Piotr opublikował na swoim facebookowym profilu materiał, na którym wykonuje na gitarze hymn Polski.

Nagranie szturmem podbija Internet! A fani w komentarzach gratulują Piotrowi kolejnego talentu.

„I to świadczy o Wielkim Sportowcu. Tak fantastycznie się cieszyć i szczerze gratulować, kiedy samemu się jest "przegranym"... Niech się ludzie śmieją, ale ja Ci biję Brawo Piotrze! Piękny i wzruszający przykład”, „Mistrzowskie wykonanie 👍 To jak się cieszysz ze złota Kamila świadczy o Twojej wielkości. Powodzenia w poniedziałek, trzymamy kciuki😁🏂”,

„Tak wygląda pięknie świętowanie zwycięstwa i złotego medalu dla Polski. Po prostu bezcenna chwila i to aż druga w tym dniu, Pieter mega po prostu tyle wspaniałych chwil w jednym dniu to coś cudownego”, czytamy w komentarzach.

Gest Piotra docenił sam Kamil Stoch. „Bardzo mi było miło i dziękuję mu za to”, skomentował mistrz olimpijski w rozmowie z mediami.

Co powiecie na 300 zł z podobizną Stocha?

Na tym Piotr Żyła nie poprzestał. Na Facebooku zamieścił grafikę i swój pomysł na kolejny polski banknot z wizerunkiem polskiego skoczka.

„Mam troszke ostatnio dużo wolnego czasu, a i jeszcze dzisiej trenerzy pozwolili wypić jedno piwo:-) a jakoś spać sie mi nie chce:-/ i tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy a na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-) a dla czego to sobie sami odpowiedzcie:-P tak że prośba do Pana prezydenta Andrzeja Dudy na śniadanie Pan zawsze mozesz zaprosić, ale jak by sie pięknie płaciło nominałem 300zł;-) a i wszyscy by byli bogatsi:-))”, napisał.

A już 19 lutego, w poniedziałek o godzinie 13.30 odbędzie się konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Czy polska reprezentacja sięgnie po złoto?
Trzymamy kciuki!  

 

 

Fot. East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?