Maria Czubaszek w niebieskiej koszuli, Piotr Najsztub w szarej marynarce, Anna Wendzikowska w białej bluzce
Fot. ONS
NA ŚWIĘTA

Ucieczka od rzeczywistości. Świąteczni outsiderzy: Maria Czubaszek, Piotr Najsztub, Anna Wendzikowska

Ewelina Gołębiowska 24 grudnia 2015 22:00
Maria Czubaszek w niebieskiej koszuli, Piotr Najsztub w szarej marynarce, Anna Wendzikowska w białej bluzce
Fot. ONS

Maria Czubaszek, Piotr Najsztub i Anna Wendzikowska spędzają święta inaczej niż większość Polaków. Choinka, uroczysta kolacja, prezenty? Nic z tego. Celebrowanie tradycji świątecznych nie jest dla nich. Dlaczego?

Święta Bożego Narodzenia według Marii Czubaszek

"Kiedy ktoś jest głodny, to w kuchni są parówki. Nie siadamy razem do stołu, każdy może sięgnąć sam do lodówki. U nas żadnych drzewek w domu nie ma, żadnego "Wśród nocnej ciszy", żadnych prezentów, bo tego nie lubię. Nigdy nie przepadałam za świętami i nic się nie zmieniło", powiedziała Maria Czubaszek w magazynie "Skarb". 

Jak zatem Maria Czubaszek spędza te kilka dni?

"Jak są święta, to mąż siedzi w jednym pokoju przy swoim komputerze, a ja w drugim albo przed telewizorem albo coś czytam. Jest tak, jak co dzień. Normalnie", mówi Maria Czubaszek.

Dziennikarka dodaje, że to dla niej spokojne dni, bo wtedy nikt nie dzwoni i nie prosi ją o żadnej wywiad czy nagranie programu. 

 

Maria Czubaszek

Maria Czubaszek pod studiem TVP

Święta Bożego Narodzenia według Piotra Najsztuba

A jak święta wyglądają u Piotra Najsztuba?

Od wielu lat spędzaj Wigilię sam. Nie mam żadnych rytuałów, żadnej choinki. Po latach zrozumiałem, że to mnie tworzy. Ten rodzaj samotności pozwala mi się dowiedzieć jeszcze lepiej, kim jestem. Jak jestem sam, myślę o sobie - powiedział Piotra Najsztub.

Dodał, że nawet w swojej restauracji zabrania zawieszania ozdób świątecznych, zarówno w Wielkanoc, jak i w Boże Narodzenia. 

 

Piotr Najsztub

Piotr Najsztub pozuje do zdjęć
Fot. ONS

Święta Bożego Narodzenia według Anny Wendzikowskiej

Co prawda nie w samotności, ale również w nietypowy sposób spędza święta Anna Wendzikowska. Jak?

"Lubię i chętnie wyjeżdżam w tym okresie, bo często są to dla mnie jedyne wolne dni i jedyna szansa na podróż w okresie jesienno-zimowym", powiedziała Anna Wendzikowska. 

Dziennikarka spędza w Polsce Wigilię, a później leci gdzieś w daleką podróż. Gdzie ucieka w tym roku? Do Hiszpanii.  Ty również nie celebrujesz świąt jak Piotr Najsztub, Anna Wendzikowska i Maria Czubaszek? Weź udział w naszej sondzie!

 

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska w czarnej seksowniej sukience na pokazie mody
Fot. Eastnews

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.