Edyta Górniak, Allan Krupa, Viva! 2009
Fot. Iza Grzybowska/YOYK
O TYM SIĘ MÓWI

Ma wyjątkową więź z mamą, właśnie kończy 19 lat. Tak dziś wygląda życie Allana Krupy

Wokalistka była dla niego jak mama i tata

Olga Figaszewska 27 marca 2023 13:53
Edyta Górniak, Allan Krupa, Viva! 2009
Fot. Iza Grzybowska/YOYK

Allan Krupa, jedyne dziecko Edyty Górniak, kończy dziś 19 lat. Nastolatka łączy bliska relacja z mamą. Oboje doskonale wiedzą, że są najważniejszymi osobami w swoim życiu i nic nigdy tego nie zmieni. Allan postawił na szkołę wojskową, zaczyna stawiać także coraz pewniejsze kroki w świecie muzyki. O swojej mamie mówi w samych pięknych słowach, zaś z ojcem nie utrzymuje kontaktu... Jak dziś wygląda jego życie?

Allan Krupa o mamie, Edycie Górniak w pierwszym wywiadzie - archiwalne wypowiedzi

Edyta Górniak samotnie wychowywała jedynego syna. Musiała się nauczyć, jak być dla niego zarówno matką i ojcem. „Bardzo nienaturalne jest być mniej pobłażliwym, egzekwować, być konsekwentnym, nie okazywać nadmiernej czułości. Matka z natury chce obronić, zrozumieć, uchronić przed bólem. Jest sercem, miłością i wybaczeniem. Ale zrozumiałam, że jeżeli będę dla niego wyłącznie mamą, on się nie umocni”, mówiła artystka w rozmowie VIVĄ! W 2019 roku.

Artystka wypracowała ze swoim synem wyjątkową więź. Wychowała swoje dziecko na wartościowego, młodego, wrażliwego człowieka. Allan Krupa udzielił swojego pierwszego wywiadu, w którym opowiedział o tym, jaką mamą jest Edyta Górniak. 

„Jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że ma na mnie dobry wpływ, mamy niesamowite zaufanie do siebie oraz bardzo dobry i zdrowy kontakt, ale również dlatego, że ma pozytywny wpływ na innych ludzi i dobre relacje z nimi. Nigdy na przykład nie spotkałem osoby, która by się z nią nie dogadała. Każdy mi jej zazdrości”, wyznał w rozmowie z Super Expressem.

Edyta Górniak, Viva! lipiec 2009
Fot. Iza Grzybowska/MAKATA

Edyta Górniak z synem, Allanem w sesji VIVY! z 2009 roku

Sprawdź: Allan Krupa podjął ostateczną decyzję w sprawie matury 2021. Przeważyło jedno!

Co Allan Krupa najbardziej ceni w Edycie Górniak? 

Nastolatek ceni w mamie to, że daje mu głos, liczy się z jego zdaniem w podejmowaniu decyzji i ma do niego ogromne zaufanie. „Przez okres dorastania dostałem też bardzo dużo wolności, dzięki czemu szybko się usamodzielniłem i ukształtowałem dzisiejszego siebie. Wszystko powyższe to tylko mały procent cech, które czynią moją mamę wyjątkową”, dodaje.

Edyta Górniak stara się poświęcać synowi wiele czasu. Oboje uwielbiają podróżować i kolekcjonują te wspomnienia z dalekich wypraw. Nastolatek rozumiał to, że mama starała się pogodzić życie prywatne i zawodowe. A to nie zawsze było łatwe. Nigdy nie był zazdrosny o to, że Edyta Górniak oddała część siebie muzyce. Najbardziej ich relację umocniły rodzinne doświadczenia. 

„Zazdrość to dla mnie najgorsza cecha człowieka, dlatego też nigdy nie byłem zazdrosny i nigdy nie będę, ponieważ przez to, co razem z moją mamą przeszliśmy, wiem, że jesteśmy dla siebie nawzajem najważniejsi i nic tego nie zmieni”, dodawał w Super Expressie. Chciałby, żeby dalej spełniała się w tym, co kocha najbardziej i nie miała powodów do zmartwień.

Z okazji Dnia Matki dwa lata temu złożył Edycie Górniak wyjątkowe życzenia. ,,Najbardziej życzę jej tego, aby po tylu ciężkich latach swojej kariery robiła tylko to, czego naprawdę pragnie w muzyce. Żeby zawsze była szczęśliwa i bezpieczna oraz abyśmy mieli taki kontakt na zawsze!", dodał. 

Czytaj też: Ewelina Bator szczerze o żałobie po śmierci Żory Korolyova. „Codziennie rano wstaję i witam się z nim”

Allan Krupa, Edyta Górniak
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Allan Krupa ma 19 lat. Jest zakochany, tworzy muzykę

Allan Krupa uczył się w liceum wojskowym, ale postanowił nie przystępować do matury. „Ogólnie uważam, że studia to jest strata czasu. Uważam, że tak naprawdę studia nie są potrzebne, by coś osiągnąć w życiu”, tłumaczył na swoim Instagramie. Edyta Górniak nie ingerowała w decyzję syna. Zawsze dawała mu dużo swobody i wierzy w to, że jest wystarczająco dojrzały, żeby sam mógł kierować swoim życiem. Mama zawsze była dla niego najbliższą osobą i w zasadzie jedynym rodzicem.

Po licznych skandalach z udziałem swojego ojca, Dariusza Krupy, Allan nie utrzymuje z nim kontaktu. W mediach nie raz donoszono o ich braku kontaktów, o niechęci mężczyzny do ich utrzymywania i podejrzeniach, że były mąż Edyty Górniak nie płaci na Allana alimentów. „Nie płaci, nigdy nie płacił. Allan ma tylko mnie, ale radzimy sobie super. Wszystko, co zechce, ma ode mnie. Zminimalizował swoje potrzeby”, potwierdziła artystka w rozmowie z Pudelkiem. Syn diwy chciał nawet zmienić nazwisko, które nosi po ojcu.

Czytaj też: Wzruszający gest polskich skoczków. Na podium pamiętali o Dawidzie i Marcie Kubackich

Edyta Górniak, Allan Krupa, 2023

Edyta Górniak, Allan Krupa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

A jak układa mu się w życiu prywatnym? Allan jest od niedawna w związku z TikTokerką. Angelikę Dziedzic ogląda coraz więcej osób - najpopularniejsze filmy mają 100 tysięcy wyświetleń. Jak wygląda codzienność pary? "Zamieszkaliśmy razem. Jest fajnie. Myślę, że oboje jesteśmy już na takim poziomie mentalnym, że nie pozabijamy się, mieszkając razem. Trwa to już jakiś czas, idzie nam dobrze. Super nam się żyje. Bez zarzutów. Super jest", mówił dla SE.pl nastolatek.

Dodał też, że nie wyklucza ślubu. Szczególnie podoba mu się wizja ceremonii w Dubaju. Co na to mama? „Jeśli Allan będzie szczęśliwy, to ja także będę szczęśliwa. Ale ślub bym mu odradzała, bo to tylko ładnie brzmi, gorzej się nosi”, wyznała.

Bo jak zawsze chce dla swojego syna najlepiej. Także w temacie planów muzycznych, w których wspiera Allana jak może. Do tej pory mamy w pamięci sylwestrowy występ piosenkarki i jej syna, który rozgrzał publiczność TVP. 

Przy okazji urodzin życzymy nastolatkowi spełnienia marzeń. 

Zobacz także: Allan Krupa poszedł w ślady mamy. Powstał debiutancki teledysk 18-latka

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?