Jego małżeństwo odbiega od hollywoodzkich standardów!

Weronika Kostyra 16 maja 2022 12:02

Na ekranie często gra uwodzicieli i twardzieli, ale w prawdziwym życiu Pierce Brosnan od 28 lat jest wierny jednej kobiecie. Nadal jest szaleńczo zakochany w swojej żonie, choć złośliwi wypominają mu, że wzorem innych gwiazd powinien wymienić ją na młodszy model. On jednak wie, jak wiele jej zawdzięcza, szczególnie po traumie, jaką przeżył. Aktor stracił pierwszą żonę i córkę, obie umarły na raka… Tę historię przypominamy w dniu 69. urodzin gwiazdora.

Pierce Brosnan: śmierć pierwszej żony 

Pierce Brosnan nazwał kiedyś żonę „moją Gwiazdą Północną, która zawsze wskazuje mi dobrą drogę”. Brak mu częstej hollywoodzkiej próżności. Ale nie jest też z żoną z przyzwyczajenia. Mimo że ich dwaj synowie są już dorośli, oboje zachowują się jak para nowożeńców. Nieustannie trzymają się za ręce, nie szczędzą sobie czułości, a przed pocałunkami nie mogą powstrzymać się nawet na czerwonym dywanie. Razem spędzają każdą chwilę.

Ale kiedy Pierce poznał Keely, nadal opłakiwał swoją pierwszą żonę. Australijska aktorka Cassandra Harris w wieku 43 przegrała walkę z rakiem jajnika w 1991 roku. Byli małżeństwem przez 11 lat. Brosnan został sam z synem Seanem, a także dziećmi Cassandry z poprzedniego małżeństwa, które adoptował, Charlotte i Christopherem.

ZOBACZ TEŻ: Złamane życie pasierba Pierce'a Brosnana. Christopher walczy z uzależnieniami. Od kilku lat nie utrzymuje kontaktu z ojczymem

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: historia miłości

Brosnan i Keely spotkali się na imprezie na plaży w Meksyku w 1994 roku. Wybrali się na pierwszą randkę kilka dni później i rozmawiali do 3 rano. Brosnan został obsadzony w roli Bonda w tym samym roku i jego kariera nabrała rozpędu. Wysyłał ukochanej bilety lotnicze wszędzie tam, gdzie pracował, aby mogli spędzić więcej czasu razem. Keely okazała aktorowi wsparcie, którego potrzebował. Energiczna prezenterka telewizyjna była jego siłą. „Ma taką siłę, że bez niej nie byłabym w stanie żyć. Kiedy Keely patrzy na mnie, słabnę…”, powiedział kiedyś aktor.

Bezpieczny związek był mu potrzebny także przez bolesne dzieciństwo, którego doświadczył. Jego ojciec zostawił matkę, kiedy Pierce miał dwa lata. Ta pojechała do Londynu, aby pracować jako pielęgniarka i zostawiając małego syna z krewnymi. Z matką zamieszkał ponownie dopiero jako 11-latek, kiedy wyszła ona ponownie za mąż. W szkole w Anglii był jednak prześladowany za swój irlandzki akcent.

Pierce i Keely ślub wzięli dopiero w 2001 roku (sześć miesięcy po urodzeniu drugiego syna). Na wystawnym przyjęciu weselnym w Irlandii para wspólnie pokroiła sześciopiętrowy tort. Ich synowie są już dorośli. Dylan ma 21 lat, Paris – 17. Obaj są modelami. W międzyczasie aktor miał jednak problemy ze swoimi starszymi dziećmi, które nadużywały alkoholu narkotyków. Keely nie chciała, by ich zachowanie miało wpływ na młodszych chłopców. W 2013 roku na rodzinę spadł cios, na raka zmarła adoptowana córka Brosnana, Charlotte.

Czytaj też: Charlotte Brosnan: straciła ojca, matkę, mierzyła się z depresją i toczyła nierówną walkę z rakiem

Choć Brosnan dzięki żonie podniósł się po tych wydarzeniach, przyznaje: „Szklanka nie jest dla mnie w połowie pełna, proszę mi wierzyć. Melancholijny irlandzki czarny pies siedzi we mnie od czasu do czasu”. Aktor i jego urocza żona świętowali w zeszłym roku 20. rocznicę ślubu oraz 27 lat spędzonych razem od chwili poznania. Brosnan zamieścił z tej okazji na Instagramie ich wspólne zdjęcie. Widać, że łączy ich prawdziwe uczucie znacznie odbiegające od hollywoodzkich standardów. Dziś przy okazji urodzin ulubieńca widzów wierzymy, że miłość dodaje mu na co dzień najwięcej sił. 

1/6
Pierce Brosnan z żoną Keely Shaye Smith, historia miłości
Copyright @East News
1/6

Pierce Brosnan z żoną w 2017 roku

2/6
Pierce Brosnan z żoną Keely Shaye Smith, historia miłości
Copyright @East News
2/6

Zakochani w 2002 roku

3/6
Pierce Brosnan z żoną Keely Shaye Smith, historia miłości
Copyright @East News
3/6

To ona dodaje mu sił i motywacji do życia. Tu zdjęcie z 2017 roku

4/6
Pierce Brosnan z żoną Keely Shaye Smith, historia miłości
Copyright @East News
4/6

Para nie unika publicznych wyjść - pamiątka z 2018 roku

5/6
Pierce Brosnan z żoną Keely Shaye Smith, historia miłości
Copyright @East News
5/6

W tym roku aktor i ukochana będą świętować 28 lat razem. Tu zdjęcie sprzed 17 lat

6/6
Pierce Brosnan z żoną Keely Shaye Smith, historia miłości
Copyright @East News
6/6

Życzymy wszystkiego najlepszego!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.