Pierce Brosnan z córką Charlotte Brosnan, Londyn, 2006
Fot. EAST NEWS
WSPOMNIENIE

Charlotte Brosnan: straciła ojca, matkę, mierzyła się z depresją i toczyła nierówną walkę z rakiem

Adoptowanej córce Pierce'a Brosnana życie nie szczędziło tragedii...

Marta Nawacka 20 sierpnia 2021 14:49
Pierce Brosnan z córką Charlotte Brosnan, Londyn, 2006
Fot. EAST NEWS

Gdy straciła biologicznego ojca, Pierce Brosnan nie tylko ją adoptował, ale również dał nazwisko. Charlotte Brosnan i popularnego aktora połączyła głęboka więź, mimo że nie łączyły ich więzy krwi. Dziewczyna była oczkiem w głowie Pierce'a, jednak życie nie szczędziło jej tragedii... 8 lat temu filmowy James Bond pochował ukochaną córkę.

Pierce Brosnan – związek z Cassandrą Harris

Aktor poznał Cassandrę Harris w latach 70., kiedy była jeszcze żoną producenta filmowego, Dermonta Harrisa. Była kilka lat starsza od Pierce'a Brosnana, nie miało to jednak wpływu na ich uczucie. Pod koniec lat 70. kobieta zostawiła dla niego swojego męża. Wraz z dziećmi, kilkunastoletnimi Charlotte i Christopherem, przeniosła się do Europy. Nastolatków bardzo przyciągał filmowy świat i oboje wiedzieli, że kiedyś zwiążą z nim swoją przyszłość. Popularny aktor i jego ukochana nie chcieli jednak, żeby Charlotte zbyt wcześnie zaczęła przygodę z aktorstwem i przez to straciła normalne dzieciństwo.

W 1991 roku Cassandra zmarła po długiej i trudnej walce z rakiem jajnika. Miała 43 lata. Po śmierci kobiety Pierce Brosnan podjął się opieki nad jej dziećmi.

Zobacz także: Dzięki żonie Pierce Brosnan otrząsnął się po traumie z przeszłości...

Pierce Brosnan z córką Charlotte Brosnan
Fot. EAST NEWS

Pierce Brosnan z córką, Charlotte Brosnan

Pierce Brosnan, Charlotte Brosnan, Westwood, Kalifornia, 10.06.1991 rok
Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection via Getty Images

Pierce Brosnan, Charlotte Brosnan, Westwood, Kalifornia, 10.06.1991 rok

Charlotte Brosnan – kariera i zmagania z chorobą

Po osiągnięciu pełnoletności Charlotte Brosnan rozpoczęła karierę aktorską. Na początku były to niewielkie role, ale z czasem zyskała uznanie krytyków i zaczęła się rozwijać. U boku ojczyma, Pierce'a Brosnana, zagrała w pierwszym filmie – komedii, która okazała się wielkim hitem. Świat filmu stał przed kobietą otworem i wyglądało na to, że ma przed sobą wielką karierę. Charlotte jednak nagle z niej zrezygnowała. Wybrała rodzinę i to jej chciała się poświęcić. Wzięła ślub, a w 1998 roku urodziła córeczkę.

Niedługo później w mediach zaczęły pojawiać się informacje o jej złym stanie zdrowia. Charlotte Brosnan miała depresję, nadużywała narkotyków i alkoholu. W 2003 roku zgłosiła się na odwyk i to właśnie dzięki wsparciu najbliższych udało jej się wyjść z nałogów. Radość nie trwała jednak długo... Tak jak wcześniej jej mama i babcia, teraz również Charlotte zaczęła zmagania z rakiem jajnika. Jej batalia trwała trzy lata, ale niestety to choroba zwyciężyła. 28 czerwca 2013 roku Charlotte Brosnan zmarła. Miała 41 lat. Osierociła dwoje dzieci i zostawiła kochającego męża.

Pierce Brosnan zdobył się jedynie na krótkie oświadczenie, które idealnie obrazowało ogrom straty i żalu z jakimi mierzy się aktor. „Jesteśmy załamani stratą naszej pięknej, kochanej dziewczynki”, napisał, podając jeszcze, że kobieta zmarła o godzinie 14, otoczona najbliższymi, kochającymi ją ludźmi. Po tym tragicznym wydarzeniu filmowy Bond otrzymywał kondolencje z całego świata. Na Instagramie aktora co roku w urodziny Charlotte oraz Cassandry można zobaczyć życzenia, które zamieszcza, by upamiętnić ukochane kobiety. Od kilku lat Pierce Brosnan jest też zaangażowany w działania charytatywne oraz wspieranie zbiórek na badania nad lekiem na raka jajnika. Obecnie związany jest z dziennikarką Keely Shaye Smith, którą poznał kilka lat po śmierci mamy swojej adoptowanej córki, Charlotte.  

Czytaj też: Pierce Brosnan pokazał synów. Ich wspólne zdjęcia robią w sieci furorę!

Charlotte Brosnan z córką
Fot. EAST NEWS

Charlotte Brosnan z córką

Pierce Brosnan z córką Charlotte Brosnan, Londyn, 2006
Fot. EAST NEWS

Pierce Brosnan z córką Charlotte Brosnan, Londyn, 2006 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.