Pierce Brosnan, syn Christopher Brosnan, Beverly Hills, Kalifornia, USA, 20.03.1992 rok
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images
Z życia gwiazd

Złamane życie pasierba Pierce'a Brosnana. Christopher walczy z uzależnieniami

Od kilku lat nie utrzymuje kontaktu z ojczymem...

Marta Nawacka 13 listopada 2021 19:00
Pierce Brosnan, syn Christopher Brosnan, Beverly Hills, Kalifornia, USA, 20.03.1992 rok
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Choć w życiu zawodowym wiedzie mu się świetnie, to w prywatnym zupełnie sobie nie radzi. Christopher Brosnan, pasierb Pierce'a Brosnana, walczy z uzależnieniami od używek i od lat nie utrzymuje kontaktów z ojczymem. Agent 007 nie akceptował jego stylu życia i nie chciał pozwolić na to, by mężczyzna całkowicie je sobie zniszczył...

Christopher Brosnan: kariera

Christopher Brosnan jest synem producenta filmowego i pasierbem znanego aktora. Jego matka także była aktorką, zatem można powiedzieć, że czynny udział w świecie filmu był mu pisany. Chris wielokrotnie współpracował z ojczymem na planie różnych filmów. Ich stosunki jednak nie były zbyt dobre ze względu na uzależnienia mężczyzny, których Pierce Brosnan nie akceptował. Aktor nie mógł pogodzić się z tym, że jego pasierb się niszczy.

Rodzicami Christophera i jego siostry Charlotte byli producent filmowy Dermot Harris oraz aktorka Cassandra Harris. W 1977 roku Dermot i Cassandra się rozwiedli, a w życie kobiety wkroczył Pierce Brosnan. Ożenił się z nią w 1980 roku, tworząc rodzinę z dziećmi aktorki i traktując je jak własne. W końcu, po śmierci ich biologicznego ojca w 1986 roku, znany z roli agenta 007 mężczyzna adoptował Chrisa i jego siostrę. „Kliknęliśmy jako rodzina. Najpierw byłem Pierce’em, potem stałem się tatą Pierce’em, a następnie ojcem. Charlotte i Chris byli dla mnie wyjątkowi”, mówił kiedyś Pierce w jednym z wywiadów.

Dzięki swojemu pochodzeniu i późniejszym nazwisku, Christopher Brosnan miał łatwiejszy start w świecie show-biznesu. Pierce Brosnan wprowadzał go w ten świat i zabierał na plany zdjęciowe. Wkrótce okazało się, że Chris ma spory talent. W 1995 roku był asystentem reżysera w filmach, w których grał jego ojczym: „Batman Forever” i „Goldeneye”, a dwa lata później Pierce i jego pasierb współpracowali ze sobą przy filmie „Robinson Crusoe”. Wkrótce otrzymał kolejne propozycje, a w jego dorobku są m.in.: „Powrót Supermana”, „Świat to za mało”, „Jutro nie umiera nigdy” czy „Afera Thomasa Crowna”. Co ciekawe, Christopher Brosnan realizował się także przy reżyserowaniu teledysków i odpowiadał za klipy Sophie Ellis-Bextor, Cypress Hill czy Aphex Twins. Na swoim koncie ma także spoty reklamowe.

Czytaj też: Charlotte Brosnan: straciła ojca, matkę, mierzyła się z depresją i toczyła nierówną walkę z rakiem

Pierce Brosnan, syn Christopher Brosnan, Beverly Hills, Kalifornia, USA, 20.03.1992 rok
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Pierce Brosnan, syn Christopher Brosnan, Beverly Hills, Kalifornia, USA, 20.03.1992 rok

Pierce Brosnan z synami Seanem i Christopherem, premiera
Fot. EAST NEWS

Pierce Brosnan z synami Seanem i Christopherem, premiera "Le Neveu", 1998 rok, Francja

Problemy Christophera Brosnana

Gdy wydawało się, że w życiu rodziny zapanował spokój i szczęście, Charlotte i Chris musieli zmierzyć się z kolejną tragedią. W 1991 roku na raka jajnika zmarła ich matka, Cassandra. To był ogromny cios zarówno dla Pierce'a Brosnana, jak i dla jego dzieci, jednak mężczyzna robił wszystko, by przeszli przez to razem. W końcu po trzech latach podczas jednego z wywiadów poznał swoją przyszłą żonę, Keely Shaye Smith. Popularny aktor długo jednak nie mógł się nacieszyć spokojną atmosferą. Christopher miał okres buntu. Już od nastoletnich czasów sprawiał ojczymowi problemy, wpadł w nałogi: początkowo tylko alkohol, a potem także narkotyki. W 1996 roku zatrzymano go za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, co ostatecznie skończyło się grzywną w wysokości tysiąca dolarów. Gdy po roku ta sama sytuacja się powtórzyła, Chris trafił na trzy miesiące do więzienia. Mężczyzna w 2001 roku zgłosił się na odwyk, ale leczenie okazało się nieskuteczne.

W 2002 roku, po wypełnionej alkoholem i narkotykami całonocnej imprezie w Londynie, Christopher Brosnan zemdlał w domu jednego ze swoich znajomych. Przewieziono go do szpitala, gdzie lekarzom na szczęście udało się go uratować. Mimo to w jego życiu nic się nie zmieniło... Pierce Brosnan nie mógł już dłużej patrzeć na autodestrukcję pasierba i zerwał z nim kontakt. „Christopher jest nadal bardzo zagubiony. Szokująco. Wiem, gdzie on jest, ale prowadzi trudne życie. Mogę mieć tylko silną wiarę w to, że wyzdrowieje. Poddał próbie wszystkich w tej rodzinie, ale najbardziej siebie samego. Wie, jak z tego wyjść, ale nie chce", wyznał aktor w 2005 roku w wywiadzie dla Playboya. Kontaktu nie utrzymują do dziś.

Christopher Brosnan wraz z rozwojem swojej kariery i zagłębiania się w świat show-biznesu, coraz bardziej wsiąkał również w uzależnienia od używek. W 2006 roku wystąpił w reality show Love Island, ale przeszło to bez echa. Równocześnie z udziałem w innych produkcjach coraz bardziej pogrążał się w swoich nałogach. Każde publiczne pojawienie się Chrisa w Londynie budzi wielką sensację. Przeważnie na pierwsze miejsce wysuwa się troska i obawa o jego zdrowie. Tak jak w 2019 roku, kiedy niekontrolowane ruchy, blizny, przerażający wyraz twarzy oraz przypalane papierosami ręce mężczyzny wzbudziły niepokój i spekulacje co do jego stanu zdrowia. W 2020 roku widziano go ponownie, lecz tym razem Christopher Brosnan wyglądał o niebo lepiej. Zachowywał się spokojniej, miał schludne ubranie i bardziej zadbaną cerę. Być może pasierb Pierce'a Brosnana w końcu zaczął walczyć z nałogami...  

Zobacz także: Dzięki żonie Pierce Brosnan otrząsnął się po traumie z przeszłości...

Pierce Brosnan, syn Christopher Brosnan, córka Charlotte Harris, Złote Globy, 18.01.1992 rok
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Pierce Brosnan, syn Christopher Brosnan, córka Charlotte Harris, Złote Globy, 18.01.1992 rok

Christopher Brosnan, Londyn, 23.07.2019
Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Christopher Brosnan, Londyn, 23.07.2019

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.