Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Pamiętnik księżniczki” doczeka się kontynuacji? Znamy doniesienia o trzeciej części filmu!

Sabina Zięba 31 lipca 2017 16:30
Fot. East News

Seria "Pamiętników księżniczki" autorstwa Meg Cabot przed laty stała się światowym bestsellerem. Każda z czternastu części trafiła na pierwsze miejsca rankingów najlepiej sprzedających się powieści dla nastolatków. Książki opowiadające o miłosnych rozterkach i codziennym życiu Mii Thermopolis, która pewnego dnia niespodziewanie dowiaduje się o tym, że jej ojciec to książę europejskiego minipaństwa, a ona sama jest jedyną dziedziczką genowiańskiego tronu, sprzedały się w milionach egzemplarzy, a także doczekały się dwóch filmowych adaptacji. Czy doczekamy się trzeciej?

Polecamy też: Po tym filmie zapragniesz zobaczyć Francję! Co wyjątkowego jest w "Paryż może poczekać"?

Ekranizacje "Pamiętników księżniczki"

Historia Mii została po raz pierwszy zekranizowana w 2001 roku, a kolejna część powstała trzy lata później. Mimo tego, że filmy różnią się od serii książek (w produkcji ojciec głównej bohaterki nie żyje, a babcia wprowadzająca Mię do dystyngowanego świata jest uroczą i miłą staruszką, co nie pokrywa się z wizją Meg Cabot), podbiły serca widzów na całym świecie. Równocześnie rozsławiły młodą aktorkę wcielającą się w księżniczkę, Anne Hathaway. To właśnie w "Pamiętniku księżniczki" debiutowała dzisiejsza zdobywczyni Oscara. Potem w wywiadzie dla Glamour powiedziała: "Ten film był jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem. Po nim przylgnęła do mnie łatka grzecznej dziewczynki. Przez pierwsze osiem lat mojej kariery musiałam walczyć jak lwica o jakąkolwiek inną rolę".

Przez 12 lat fani niecierpliwie czekali na kolejną część, by w zeszłym roku usłyszeć szczęśliwą informację. Reżyser dwóch poprzednich obrazów, Garry Marshall, w rozmowie z magazynem People powiedział: "Widziałem się z Hathaway parę tygodni temu. Chyba chcemy, aby "Pamiętnik księżniczki 3" powstał na Manhattanie. Anne jest teraz w zaawansowanej ciąży, więc musimy poczekać na narodziny dziecka. Myślę, że później się za to zabierzemy". Niestety cztery miesiące po tej wiadomości niespodziewanie zmarł. Teraz jednak Meg Cabot ujawniła kolejne informacje.

Polecamy też: Oscary: Meryl Streep ma najwięcej nominacji. A kto dostał najwięcej statuetek w historii?

"Pamiętnik księżniczki 3"

Pisarka zdradziła Entertainment Weekly, że istnieje scenariusz filmu, dodając, że jeżeli ten projekt zostanie zrealizowany to dla hołdu zmarłego reżysera. Powiedziała również, że ekranizacja zupełnie odejdzie od serii książek, nazywając je "dwoma różnymi wszechświatami".

Wcześniej chęć uczestniczenia w produkcji wyraziła już Julie Andrews, grająca Clarissę Renaldi, a także Heather Matarazzo, wcielająca się w najlepszą przyjaciółkę Mii, Lilly Moscovitz. Wygląda na to, że wszystko zależy teraz od Anne Hathaway...

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.