Piotr Głowacki, Agnieszka Marek, Agnieszka Głowacka, uroczysta premiera filmu „Mistrz”, Warszawa, 26.08.2021 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News
HISTORIE MIŁOSNE

„Myśmy dojrzewali do miłości, jak jabłka”... Oto miłosna historia Agnieszki i Piotra Głowackich 

Aktorzy właśnie świętują 9. rocznicę ślubu

Damian Brillowski 19 listopada 2021 18:55
Piotr Głowacki, Agnieszka Marek, Agnieszka Głowacka, uroczysta premiera filmu „Mistrz”, Warszawa, 26.08.2021 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Piotr Głowacki to uwielbiany przez widzów i ceniony przez krytyków filmowych aktor. Jego role zarówno bawią, jak i skłaniają do refleksji. Znanych z takich produkcji filmowych jak: „Bogowie”, „Ziarno prawdy”, „Bodo”, „Planeta singli” czy „Disco polo”. Ostatnio mogliśmy podziwiać go na ekranach kin w filmie „Mistrz”. A co wiadomo o jego życiu prywatnym? Od wielu lat tworzy szczęśliwy związek z aktorką Agnieszką Głowacką. Para doczekała się bliźniaków, którym nadali wyjątkowe imiona. Poznaj romantyczną historię miłości Agnieszki i Piotra Głowackich. 

Historia poznania Agnieszki i Piotra Głowackich

O życiu prywatnym aktora Piotra Głowackiego wiadomo niewiele. Aktor dość mocno strzeże swojej prywatności i unika życia na świeczniku. Wiadomo, że od 9 lat jest szczęśliwym mężem pięknej aktorki Agnieszki Głowackiej z domu Marek. Para poznała się w szkole teatralnej. To właśnie miłość do sztuki, teatru i filmu połączyła na dobre dwa studenckie serca. Okazuje się, że to Piotr jako pierwszy zakochał się w swojej drugiej połówce.

W rozmowie z reporterką Jastrzabpost wyznał: „Myśmy dojrzewali do miłości, jak te jabłka właśnie. Długo chodziliśmy obok siebie, spotykaliśmy się od czasu do czasu, wychodziliśmy na spacery, a potem tak nagle usiedliśmy któregoś dnia, spojrzeliśmy, i… w którymś momencie człowiek musi sobie wybrać kogoś, z kim będzie siedział do końca życia”, opowiadał aktor tuż po tym, jak wraz z żoną otrzymali od magazynu "PANI" srebrne jabłka za swoją wyjątkową miłość. 

Zakochani stanęli na ślubnym kobiercu 18 listopada 2012 roku. Od tego momentu ich uczucie jeszcze bardziej się umocniło. Stali się sobie naprawdę bliscy i cieszyli się każdą chwilą spędzoną we dwoje. 

Czytaj także: Piotr Głowacki o roli Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego: „wolność nie zwalnia nas z odpowiedzialności”

Piotr Głowacki, Agnieszka Marek, Agnieszka Głowacka, uroczysta premiera filmu „Mistrz”, Warszawa, 26.08.2021 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Agnieszka Głowacka i Piotr Głowacki na uroczystej premierze filmu „Mistrz”, Warszawa, 26.08.2021 rok

Agnieszka i Piotr Głowaccy zostali rodzicami bliźniaków  

Pięć lat po ślubie aktorska para powitała na świecie bliźniaki. Wychowanie równocześnie dwójki dzieci wiąże się z większą odpowiedzialnością, ale dla aktorów nie stanowiło to problemu. Dumny ojciec przyznał w wywiadzie z magazynem „Show”, że gdy dzieci były małe i jeździły w podwójnym wózku to podczas spacerów wzbudzały dość duże zainteresowanie wśród pozostałych przechodniów. „Na spacerze z dwojaczkami jest się trochę jak na wybiegu, nasze podwójne szczęście wzbudza zdwojoną ciekawość przechodniów. Tym bardziej cieszy fakt, że ci, którzy przyglądają się nam profesjonalnie, również podchodzą do nas z sympatią i nie przekraczają zwykłej granicy, którą wyznacza grzeczność. Dzięki temu swobodnie możemy doświadczać pierwszych miesięcy rodzicielstwa", zdradził Piotr Głowacki. 

Jednocześnie dodał, że wspólnie z żoną będą wychowywać dzieci z dala od świata mediów. "Nie zamierzamy specjalnie ukrywać dzieci, ale postępujemy tak, jak czujemy i myślę, że mój zawód nie ma na to większego wpływu. Pierwsze lata życia dziecka czy stawanie się rodzicem to tak intensywny moment, że wolimy się nie rozpraszać mediami. Z drugiej strony nie mam zamiaru demonizować internetu", stwierdził aktor.

Okazuje się, że wybór imion dla dzieci nie należał do najłatwiejszych. W końcu rodzice nadali bliźniakom wyjątkowe imiona - Ida i Aaron. Artysta ma nadzieję, że będą one w przyszłości  inspiracją dla maluchów. „Każdy, kto przechodził etap wymyślania imion dla dzieci, siedział na pewno godzinami nad listami najpopularniejszych imion w kraju i na świecie. My spędziliśmy tak całe dnie, kiedy Agnieszka była w ciąży. Muszę przyznać, że uwielbialiśmy to wyobrażanie sobie naszych dzieci w kontekście imion, ich znaczeń, pochodzenia. (...) Oboje z żoną zajmujemy się sztuką, jesteśmy artystami. W naturalny sposób szukaliśmy imion, które mogą być inspiracją dla naszych dzieci. Dzieci mają podwójne imiona, również dlatego, że nie chcieliśmy się spierać. Teraz wszyscy są zadowoleni", tłumaczył ojciec bliźniąt w wywiadzie dla „Show”.

Czytaj także: Na przekór wszystkim! Oto historia miłości Agnieszki i Grzegorza Hyży

Agnieszka i Piotr Głowaccy świętują 9. rocznicę ślubu 

Pomimo że aktor jest bardzo zapracowany, nie zapomina o swojej żonie Agnieszce. 18 listopada przypadła 9. rocznica ślubu państwa Głowackich. Mężczyzna z tej okazji opublikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie przedstawiające małżonków w dniu ślubu. Na fotografii został uwieczniony moment krojenia weselnego tortu przez młodą parę. Co warte uwagi, aktor w dniu ślubu miał długie, kręcone włosy. 

„Dokładnie 9 lat temu, dzień w którym stało się wszystko. Kocham Cię Agnieszka Głowacka”, napisał pod zdjęciem dumny mąż, wyznając swojej żonie miłość.  

Pod postem w sekcji komentarzy fani aktora pospieszyli z gratulacjami i życzeniami. 

"Wszystkiego dobrego dużo miłości i radości na kolejne lata", "Gratuluję! Cudne macie dzieciaczki", "Życzymy Wam rzeczywistości piękniejszej od marzeń", "Niech wasza wspólna podróż nigdy się nie kończy! Dużo zdrowia, nowych szczytów do zdobywania, życzliwych ludzi dookoła, oczu szeroko otwartych na tę drugą kochaną osobę i wytrwałości", "Dalszych szczęśliwych lat na wspólnej drodze życia", pisali zachwyceni internauci. Jedna z obserwatorek zwróciła uwagę na fryzurę Piotr Głowackiego w dniu ślubu. "Jaką czuprynę miałeś 😍 Gratulacje i kolejnych kochających dziewiątek", napisała. 

My również przyłączamy się do gratulacji i życzymy małżonkom kolejnych cudownych lat spędzonych u swego boku.  

Czytaj także: Dzieli ich 17 lat, łączy miłość. Oto niezwykła historia Krystiana Wieczorka i Marii Szafirskiej

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.