Królowa Elżbieta sylwetka, życie, dzieci
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Pożegnanie

Wielka Brytania. Tak brzmiały ostatnie słowa Elżbiety II. Duchowny ujawnił całą prawdę

Jej wiadomość chwyta za serce…

Marcjanna Maryszewska 21 września 2022 21:06
Królowa Elżbieta sylwetka, życie, dzieci
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września, a jedenaście dni później cały świat pożegnał monarchinię Wielkiej Brytanii podczas uroczystości pogrzebowych. Duchowny towarzyszący Jej Wysokości ujawnił, jak brzmiały jej ostatnie słowa na łożu śmierci. Królowa miała do przekazania wzruszającą wiadomość… 

Ostatnie słowa królowej Elżbiety II. Co powiedziała?

Cała Wielka Brytania i fani brytyjskiej rodziny królewskiej pogrążyli się w żałobie po tym, jak o 19:30 polskiego czasu przekazano informację o śmierci królowej. Elżbieta II była postacią znaną i cenioną na całym świecie i nieustannie pracowała na rzecz monarchii. Pomimo podeszłego wieku cieszyła się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i optymizmem do ostatniego dnia. Zaledwie na dwa dni przed śmiercią monarchini przyjęła w swojej posiadłości nową premier Liz Trussaby mianować ją na stanowisko.

Pogorszenie się zdrowia seniorki rodu momentalnie postawiło na nogi brytyjską monarchię. Elżbieta II ostatnie tygodnie swojego życia spędzała w prywatnej rezydencji Balmoral, z którą wiąże się wiele wyjątkowych wspomnień - takich jak oświadczyny księcia Filipa. To tam odwiedził ją zaprzyjaźniony duchowny Rev Dr Iain Greenshields, który również towarzyszył królowej w jej ostatnich chwilach.

Czytaj także: Wielka Brytania. Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią. Czy dowiedział się o jej śmierci jako ostatni?

Królowa Elżbieta II i książę Filip, 13.03.2015

Królowa Elżbieta II i książę Filip, 13.03.2015
Fot. Chris Jackson/Getty Images

„Ta wiadomość była dla mnie wielkim szokiem, kiedy usłyszałem, że jest bardzo chora, bo była w rewelacyjnej formie przez cały ostatni weekend” - mówił w rozmowie z telewizją ABC.

Królowa do końca cieszyła się sprawnym umysłem i doskonałą pamięcią. Według relacji duchownego z zaangażowaniem opowiadała o czasach dzieciństwa i wspominała swoje konie. „Ona była życiem i duszą wszystkich rzeczy. Mówiła mi w bardzo osobisty sposób o czasach, gdy była dzieckiem, o swoich koniach z przeszłości, pamiętała imiona tych, które miała nawet 40 lat temu, podobnie jak miejsca i imiona ludzi.”

Mężczyzna ujawnił również ostatnie słowa królowej. To, co powiedziała na łożu śmierci, wzrusza do łez…

„Powiedziała mi, że niczego nie żałuje” - wyznał.  

Źródło: JastrząbPost

Sprawdź również: Wielka Brytania. Rodzina królewska opublikowała ostatnią wiadomość do królowej Elżbiety II

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.