książę Filip, królowa Elżbieta II
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ostatnie życzenie księcia Filipa przed śmiercią. Poruszająca prośba do królowej Elżbiety II

Czy monarchini zdecydowała się ją spełnić?

Gabriela Czernecka 9 kwietnia 2021 14:47
książę Filip, królowa Elżbieta II
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Elżbieta II przekazała światu przykrą wiadomość poprzez oficjalny komunikat Pałacu Buckingham. Jak podawał wcześniej jeden z brytyjskich magazynów, książę Filip niedługo przed śmiercią wyjawił ukochanej swoje ostatnie życzenie. Prośbę kierował właśnie do żony...

Książę Filip nie żyje. Informację potwierdził Pałac Buckingham

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat. Odszedł dwa miesiące przed swoimi setnymi urodzinami... Wiadomość o jego śmierci potwierdził Pałac Buckingham. W ostatnich miesiącach ukochany monarchini zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 

W połowie lutego książę trafił do szpitala. Był przenoszony do innych placówek aż dwa razy. W jednej z nich przeszedł operację na otwartym sercu. Gdy został wypisany w połowie marca, świat obiegły zdjęcia z jego podróży ze szpitala do zamku w Windsorze. Wygląd męża Elżbiety II nie napawał optymizmem... Tym bardziej, że chwilę później jeden z magazynów ujawnił, że zdecydowano się na ten krok tylko po to, żeby książę Filip mógł pożegnać się z najbliższymi i odejść w miejscu, które kocha. Dziś rano przedstawiciele Pałacu Buckingham wydali oświadczenie, w którym potwierdzili najgorsze. Mąż królowej Elżbiety II nie żyje. Odszedł 9. kwietnia 2021 roku nad ranem.

Zobacz także: Sprawiedliwy i czuły czy surowy i stanowczy? Jakim ojcem był książę Filip 

książę Filip romanse
Fot. ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Ostatnie życzenie księcia Filipa. Prosił królową Elżbietę II o wybaczenie

Według The Globe, kiedy książę leżał przykuty do łóżka, rozmyślał o minionych latach swojego życia.

„Przykuty do łóżka w zamku Windsor z Elżbietą i nasilającym się poczuciem winy wie, że zegar tyka, wie, że teraz albo nigdy”, podawało źródło magazynu. Podobno zdał sobie sprawę z tego, że to być może jego ostatnia szansa na to, by szczerze porozmawiać z żoną i przeprosić ją za lata niewierności: „Mieli do czynienia z niewiernością małżeńską. Podobnie jak większość arystokratów, Elżbieta zachowywała spokój i nie zadawała zbyt wielu pytań”, podawał informator tabloidu.

Zobacz także: Tajemnice królewskiej alkowy, czyli wszystko, co wiemy o romansach Elżbiety II...

książę Filip zdrady
Fot. HUSSEIN ANWAR/SIPA/EAST NEWS

W przeszłości książę Filip słynął z tego, że lubił korzystać z uroków życia. Męża królowej wielokrotnie oskarżano o zdrady, romanse z arystokratkami i nieumiejętność zachowania się w świetle reflektorów. Mówiono, że królowa w pełni poświęciła się obowiązkom i od lat żyje w smutnym małżeństwie. Mimo to żaden skandal realnie nie ujrzał światła dziennego, a ich małżeństwo trwało nieprzerwanie od ponad 70 lat.

Mówi się, że to przede wszystkim zasługa Elżbiety II, która tolerowała zachowanie męża i dawała mu niezliczoną liczbę szans. „Filip czuje, że musi ją przebłagać. Będzie błagał o jej wybaczenie. Czynów, jakich się dopuścił, a które ją zraniły jest naprawdę wiele. To jego ostatnie życzenie, żeby mu przebaczyła”, mówiło źródło. Czy królowa zdecydowała się wybaczyć małżonkowi? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy...  

Zobacz także: Zdradzał królową czy to tylko plotki? Oto cała prawda o romansach księcia Filipa!

książę Filip kochanki
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.