Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Są nowe informacje o stanie zdrowia księcia Filipa. W końcu dobra wiadomość!

Królowa Elżbieta II nareszcie może odetchnąć...

Gabriela Czernecka 16 marca 2021 12:38
Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Gdy książę Filip trafił do szpitala nikt nie przypuszczał, że spędzi tam tak dużo czasu. Jaki jest stan zdrowia męża królowej? Pałac od kilku dni milczał, a brytyjska prasa pisała wprost, że monarchini jest załamana tym, że stan zdrowia księcia Edynburga nie poprawia się. Dziś Windsorowie uciszają plotki o złym sapomoczuciu księcia - Filip wyszedł ze szpitala! Poznajcie szczegóły.

Książę Filip wyszedł ze szpitala. Nowe zdjęcia męża królowej

Książę Filip po miesiącu przebywania w szpitalu, właśnie opuścił placówkę. 99-letni książę Edynburga opuścił szpital limuzyną, a drogę do niej osłonięto parawanem. Książę do samochodu dostał się w asyście lekarzy.

książę Filip 2021
Fot. Getty Images

Mąż królowej trafił do szpitala w połowie lutego. Wówczas w oświadczeniu Pałacu Buckingham mogliśmy przeczytać, że książę trafił do placówki z powodów czysto profilaktycznych. Wizyta, która miała być jedynie „środkiem zapobiegawczym” zamieniła się w długi pobyt w klinice, w czasie którego książę przebył poważny zabieg serca. Chwilowo wiadomości na temat stanu zdrowia księcia Filipa zeszły na dalszy plan przez wywiad, którego udzielili Meghan i Harry.

Okazało się, że książę ma infekcję i wymaga profesjonalnego leczenia. Z uwagi na zaawansowany wiek księcia Filipa (ma 99 lat), brytyjska prasa wyraziła swoje zaniepokojenie jego stanem zdrowia. By nie wzbudzać paniki, sytuację próbował ratować książę William, który przyznał jakiś czas temu, że dziadek czuje się naprawdę dobrze. Chwilę później jego słowa potwierdził syn królowej Elżbiety II, hrabia Edward, który w jednym z wywiadów przyznał, że książę czuje się dobrze, ale humor nie za bardzo mu dopisuje, ponieważ „nie przepada za szpitalami i bezczynnością”.

Na co chorował książę Filip?

Wersja Edwarda i Williama przestała być wiarygodna, gdy świat obiegły poruszające zdjęcia księcia Karola, który nie krył łez. Wówczas zaczęto podejrzewać, że książę w rzeczywistości nie czuje się najlepiej, a pałac ukrywa prawdziwy stan jego zdrowia. Chwilę później wydano kolejne bardzo lakoniczne oświadczenie, w którym wyjawiono, że książę został przewieziony do szpitala specjalizującego się w chorobach serca, gdzie przeszedł operację. Przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej dodali, że małżonek królowej Elżbiety II spędzi w szpitalu co najmniej kilka dni, przeznaczonych „na leczenie, odpoczynek i rekonwalescencję”. Księżna Camilla, która odwiedzała wówczas ośrodek szczepień w Croydon, zapytana o stan zdrowia księcia Filipa powiedziała wprost, że „nieznacznie się poprawia”, choć „chwilami odczuwa ból”. 

Jeszcze wczoraj media donosiły, że mija miesiąc odkąd książę Filip przebywa w szpitalu. Rzecznik Pałacu Buckingham utrzymywał, że stan księcia Edynburga jest stabilny, to 99-latek wciąż przebywa w szpitalu. New Idea powołując się na swojego informatora twierdził, że pałac nie chce siać paniki, stąd nie informował o prawdziwym samopoczuciu FIlipa: „Po dramacie, jaki miał miejsce po wywiadzie Harry’ego i Meghan z Oprah, wygląda na to, że stan zdrowia księcia pogorszył się”, podawał tabloid.

Książę Filip opuścił szpital

Według informatora magazynu królowa miała byc zrozpaczona i bezradna. Martwiła się o zdrowie męża, bo w jego wieku każda infekcja może nieść za sobą tragiczne skutki. Fakt, że w czasie gdy książę przebywa w szpitalu opublikowano wywiad Harry’ego i Meghan, nie pomagał mężowi królowej w odzyskaniu sił. Na szczęście dziś radosna wiadomość została przekazana fanom rodziny królewskiej. Książę Filip wyszedł ze szpitala. Mamy nadzieję, że swoje setne urodziny, które przypadają na 10 czerwca, będzie miał już okazję świętować w gronie najbliższych!  

książę Filip opuścił szpital
Fot. Getty Images

książę Filip choroba
Fot. Getty Images

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…