Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Są nowe informacje o stanie zdrowia księcia Filipa. W końcu dobra wiadomość!

Królowa Elżbieta II nareszcie może odetchnąć...

Gabriela Czernecka 16 marca 2021 12:38
Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Gdy książę Filip trafił do szpitala nikt nie przypuszczał, że spędzi tam tak dużo czasu. Jaki jest stan zdrowia męża królowej? Pałac od kilku dni milczał, a brytyjska prasa pisała wprost, że monarchini jest załamana tym, że stan zdrowia księcia Edynburga nie poprawia się. Dziś Windsorowie uciszają plotki o złym sapomoczuciu księcia - Filip wyszedł ze szpitala! Poznajcie szczegóły.

Książę Filip wyszedł ze szpitala. Nowe zdjęcia męża królowej

Książę Filip po miesiącu przebywania w szpitalu, właśnie opuścił placówkę. 99-letni książę Edynburga opuścił szpital limuzyną, a drogę do niej osłonięto parawanem. Książę do samochodu dostał się w asyście lekarzy.

książę Filip 2021
Fot. Getty Images

Mąż królowej trafił do szpitala w połowie lutego. Wówczas w oświadczeniu Pałacu Buckingham mogliśmy przeczytać, że książę trafił do placówki z powodów czysto profilaktycznych. Wizyta, która miała być jedynie „środkiem zapobiegawczym” zamieniła się w długi pobyt w klinice, w czasie którego książę przebył poważny zabieg serca. Chwilowo wiadomości na temat stanu zdrowia księcia Filipa zeszły na dalszy plan przez wywiad, którego udzielili Meghan i Harry.

Okazało się, że książę ma infekcję i wymaga profesjonalnego leczenia. Z uwagi na zaawansowany wiek księcia Filipa (ma 99 lat), brytyjska prasa wyraziła swoje zaniepokojenie jego stanem zdrowia. By nie wzbudzać paniki, sytuację próbował ratować książę William, który przyznał jakiś czas temu, że dziadek czuje się naprawdę dobrze. Chwilę później jego słowa potwierdził syn królowej Elżbiety II, hrabia Edward, który w jednym z wywiadów przyznał, że książę czuje się dobrze, ale humor nie za bardzo mu dopisuje, ponieważ „nie przepada za szpitalami i bezczynnością”.

Na co chorował książę Filip?

Wersja Edwarda i Williama przestała być wiarygodna, gdy świat obiegły poruszające zdjęcia księcia Karola, który nie krył łez. Wówczas zaczęto podejrzewać, że książę w rzeczywistości nie czuje się najlepiej, a pałac ukrywa prawdziwy stan jego zdrowia. Chwilę później wydano kolejne bardzo lakoniczne oświadczenie, w którym wyjawiono, że książę został przewieziony do szpitala specjalizującego się w chorobach serca, gdzie przeszedł operację. Przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej dodali, że małżonek królowej Elżbiety II spędzi w szpitalu co najmniej kilka dni, przeznaczonych „na leczenie, odpoczynek i rekonwalescencję”. Księżna Camilla, która odwiedzała wówczas ośrodek szczepień w Croydon, zapytana o stan zdrowia księcia Filipa powiedziała wprost, że „nieznacznie się poprawia”, choć „chwilami odczuwa ból”. 

Jeszcze wczoraj media donosiły, że mija miesiąc odkąd książę Filip przebywa w szpitalu. Rzecznik Pałacu Buckingham utrzymywał, że stan księcia Edynburga jest stabilny, to 99-latek wciąż przebywa w szpitalu. New Idea powołując się na swojego informatora twierdził, że pałac nie chce siać paniki, stąd nie informował o prawdziwym samopoczuciu FIlipa: „Po dramacie, jaki miał miejsce po wywiadzie Harry’ego i Meghan z Oprah, wygląda na to, że stan zdrowia księcia pogorszył się”, podawał tabloid.

Książę Filip opuścił szpital

Według informatora magazynu królowa miała byc zrozpaczona i bezradna. Martwiła się o zdrowie męża, bo w jego wieku każda infekcja może nieść za sobą tragiczne skutki. Fakt, że w czasie gdy książę przebywa w szpitalu opublikowano wywiad Harry’ego i Meghan, nie pomagał mężowi królowej w odzyskaniu sił. Na szczęście dziś radosna wiadomość została przekazana fanom rodziny królewskiej. Książę Filip wyszedł ze szpitala. Mamy nadzieję, że swoje setne urodziny, które przypadają na 10 czerwca, będzie miał już okazję świętować w gronie najbliższych!  

książę Filip opuścił szpital
Fot. Getty Images

książę Filip choroba
Fot. Getty Images

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.