Księżna Meghan, fryzura Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ujawniono oficjalny zawód Meghan i... nowy tytuł, jaki otrzymała od królowej!

Taki sam otrzymała przed laty księżna Kate!

Gabriela Czernecka 20 lipca 2019 07:32
Księżna Meghan, fryzura Meghan
Fot. Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry ogłosili właśnie, jaką nazwę będzie nosić ich nazwa i czym będzie się zajmować. Jakiś czas temu książęca para Sussex zapowiedziała, że zamierza prowadzić osobną działalność od tej, którą prowadzi książę William i księżna Kate. Sądzono, że to jeden ze skutków konfliktu między parami, ale tak naprawdę to decyzja strategiczna - William zajmuje drugie, a Harry dopiero szóste miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. Ich funkcje w rodzinie są więc kompletnie inne. Teraz Meghan i Harry podzielili się z fanami szczegółami dotyczącymi swojej fundacji. Poznajcie szczegóły.

Fundacja Harry'ego i Meghan

Meghan Markle i książę Harry nie będą dłużej prowadzili fundacji charytatywnej The Royal Foundation, którą przed laty wspólnie założyli synowie księżnej Diany. Jak poinformował Pałac Buckingham w swoim oficjalnym oświadczeniu, wraz z dniem 1 lipca powstała należąca wyłącznie do Harry'ego i Meghan fundacja Sussex Royal The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex.

Harry i Meghan przedstawili także nowy zespół, który pomoże im w ogarnianiu bieżących spraw i zajmą się poszczególnymi działalnościami fundacji. Od teraz rozwojem fundacji zajmą się, m. in. specjalistka od PR-u Sara Latham i Natalie Campbell, która przez lata współpracowała z The Royal Foundation. 

Oficjalny zawód Meghan

Co ciekawe, przy okazji w oficjalnym oświadczeniu Pałac Buckingham ujawnił zawód księżnej. Okazuje się, że oprócz tytułu księżnej Sussex, królowa podarowała jej kolejny. Oprócz tytułu Jej Wysokość Księżna Sussex (oraz dodatkowych: Hrabina Dumbarton Szkocji i Baronowa Kilkeel w Irlandii Północnej), Meghan otrzymała kolejny, połączony z nowym zawodem, którym od tej pory ma się trudnić. Z dokumentów wynika, że oficjalnym zawodem Meghan jest Księżniczka Wielkiej Brytanii.

Do jej obowiązków należy więc m.in. reprezentowanie rodziny królewskiej w kraju i za granicą oraz udzielanie poparcia fundacjom i organizacjom charytatywnym. Przypomnijmy, że taki sam zawód kilka lat wcześniej otrzymała księżna Kate. Wiedzieliście o tym?  

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Trooping the Colour księżna Meghan
Fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.