KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ujawniono oficjalny zawód Meghan i... nowy tytuł, jaki otrzymała od królowej!

Taki sam otrzymała przed laty księżna Kate!

Gabriela Czernecka 20 lipca 2019 07:32
Księżna Meghan, fryzura Meghan
Fot. Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry ogłosili właśnie, jaką nazwę będzie nosić ich nazwa i czym będzie się zajmować. Jakiś czas temu książęca para Sussex zapowiedziała, że zamierza prowadzić osobną działalność od tej, którą prowadzi książę William i księżna Kate. Sądzono, że to jeden ze skutków konfliktu między parami, ale tak naprawdę to decyzja strategiczna - William zajmuje drugie, a Harry dopiero szóste miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. Ich funkcje w rodzinie są więc kompletnie inne. Teraz Meghan i Harry podzielili się z fanami szczegółami dotyczącymi swojej fundacji. Poznajcie szczegóły.

Fundacja Harry'ego i Meghan

Meghan Markle i książę Harry nie będą dłużej prowadzili fundacji charytatywnej The Royal Foundation, którą przed laty wspólnie założyli synowie księżnej Diany. Jak poinformował Pałac Buckingham w swoim oficjalnym oświadczeniu, wraz z dniem 1 lipca powstała należąca wyłącznie do Harry'ego i Meghan fundacja Sussex Royal The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex.

Harry i Meghan przedstawili także nowy zespół, który pomoże im w ogarnianiu bieżących spraw i zajmą się poszczególnymi działalnościami fundacji. Od teraz rozwojem fundacji zajmą się, m. in. specjalistka od PR-u Sara Latham i Natalie Campbell, która przez lata współpracowała z The Royal Foundation. 

Oficjalny zawód Meghan

Co ciekawe, przy okazji w oficjalnym oświadczeniu Pałac Buckingham ujawnił zawód księżnej. Okazuje się, że oprócz tytułu księżnej Sussex, królowa podarowała jej kolejny. Oprócz tytułu Jej Wysokość Księżna Sussex (oraz dodatkowych: Hrabina Dumbarton Szkocji i Baronowa Kilkeel w Irlandii Północnej), Meghan otrzymała kolejny, połączony z nowym zawodem, którym od tej pory ma się trudnić. Z dokumentów wynika, że oficjalnym zawodem Meghan jest Księżniczka Wielkiej Brytanii.

Do jej obowiązków należy więc m.in. reprezentowanie rodziny królewskiej w kraju i za granicą oraz udzielanie poparcia fundacjom i organizacjom charytatywnym. Przypomnijmy, że taki sam zawód kilka lat wcześniej otrzymała księżna Kate. Wiedzieliście o tym?  

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Trooping the Colour księżna Meghan
Fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.