Robert Janowski, Viva! 2012
Fot. Piotr Porębski/METALUNA
O TYM JEST GŁOŚNO

Już wiadomo, kto zastąpi Roberta Janowskiego w Jaka to melodia?!

Dobry wybór?

Sylwia Olech 17 sierpnia 2018 21:31
Robert Janowski, Viva! 2012
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Chyba nikt nie wyobraża sobie programu Jaka to melodia? bez Roberta Janowskiego… A jednak! Gospodarz popularnego teleturnieju po 21 latach zrezygnował z jego prowadzenia z powodu zmian, które chciał wprowadzić prezes TVP Jacek Kurski. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, od września Jaka to melodia?  pojawi się w ramówce już w nowej formule i z nowym prowadzącym. Kto nim został?

Czarne chmury nad programem Roberta Janowskiego

Zamieszanie wokół programu Jaka to melodia? trwa już od jakiegoś czasu. Najpierw w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że prezes TVP, Jacek Kurski zamierza zmienić formułę programu. Nowa wizja nie podobała się jednak Robertowi Janowskiemu, który od początku istnienia show był jego gospodarzem. Janowski nie chciał podpisać proponowanej mu umowy dotyczącej prowadzenia kolejnych odcinków Jaka to melodia?. Monika Janowska, menedżerka prezentera, uzasadniała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl: Robert Janowski nie może się podpisać pod projektem, który jakością odbiega od poziomu, do którego przez lata przyzwyczaił widzów TVP. Ostatecznie Janowski postanowił pożegnać się z programem. Wszystko to, niestety, wydarzało się w niezbyt miłej atmosferze… Co więcej, produkcją teleturnieju nie będzie już zajmować się firma Media Corporation, a jego realizację przejmie Telewizja Polska.

Nowa formuła i nowy prowadzący Jaka to melodia?

Zgodnie z ustaleniami portalu Wirtualnemedia.pl w jesiennej ramówce TVP pojawi się już odświeżona wersja teleturnieju Jaka to melodia?, z nową scenografią i oprawą. No i z nowym prowadzącym…

Casting, który zorganizowała TVP, wygrała ponoć Halina Mlynkova i to ona miała być nową gospodynią programu. Piosenkarka ma doświadczenie, prowadziła m.in. The Voice of Poland, Sylwestra z Dwójką, czy koncerty opolskie za czasów prezesa Juliusza Brauna. To właśnie pod Mlynkovą zorganizowano nową scenografię, i oprawę, ale piosenkarka w ostatniej chwili zrezygnowała z udziału w programie!

W tej sytuacji, jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska przekazała funkcję prowadzącego… Norbertowi Dudziukowi, czyli Norbiemu. On także brał udział w castingu, który wygrała Mlynkova. I to on będzie teraz „nowym Robertem Janowskim”. Ale to nie koniec nowości… W nowej wersji Jaka to melodia? pojawią się także piosenki disco polo! TVP chce w ten sposób przyciągnąć nowych widzów do programu.

Kim jest Norbi?

Norbi, czyli Norbert Dudziuk, to piosenkarz, prezenter radiowy, dziennikarz telewizyjny. Ma 46 lat. Jako piosenkarz zadebiutował w 1997 roku, a jego pierwszy album zdobył Fryderyka w kategorii Album roku. Większość osób kojarzy Norbiego z hitem Kobiety są gorące.

Dudziuk związany był z Radiem Olsztyn, prowadziła też teleturnieje Fabryka gry, No to gramy! i Salon gier.

Jeśli chodzi o życie prywatne, to w marcu 2016 roku Norbi ożenił się po raz trzeci. Cichy ślub odbył się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szydłowcu. Ukochana wokalisty, Marzena Chełmińska, jest znaną w regionie biznesmenką.

Myślicie, że Norbi będzie równie lubianym prowadzącym co Robert Janowski? Będziecie oglądać Jaka to melodia? w nowej formule?  

Norbi w dżinsach

Norbi z żoną

Norbi z żoną
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.