O NIM SIĘ MÓWI

Czarne chmury nad programem Jaka to melodia! Co dalej z Robertem Janowskim?

Kto go zastąpi?

Monika Katarzyna Krupska 3 sierpnia 2018 13:30

Od kilku dni fani Jaka to melodia? zastanawiają się, co dalej będzie z ich ulubionym programem. Wieloletni prowadzący Robert Janowski poinformował na swoim Facebooku o planowanych zmianach. Co więcej, o całej sytuacji 57-latek miał dowiedzieć się przypadkiem. Czy zobaczymy go w kolejnym sezonie? 

Co dalej z programem Jaka to melodia? 

„Niewiele Wam dzisiaj powiem, ponieważ nikt z TVP1 (...) jeszcze do mnie nie dzwonił. Ale wiem, że idzie zmiana”, napisał Rober Janowski w mediach społecznościowych. „Pojechali po całości – tną producenta (też nic nie wie jeszcze!!!), scenografia do wyrzutki, reżyser „za dobry”, bo ostatni sezon najlepszy w rankingach (nowy – MAREK BIK – współautor „dobrej zmiany” miał już, w poprzednich latach, okazję się wykazać, ale coś poszło nie tak”, dodał.

Jak podaje tygodnik Na Żywo program ma zostać zmieniony, ponieważ telewizja pragnie przyciągnąć przed ekrany młodszych widzów. Planowane zmiany nie zostały jednak uzgodnione z dotychczasowym producentem Media Corporation oraz z głównym zainteresowanym, czyli Robertem Janowskim. 

Medialną burzę plotek w końcu w czwartek wieczorem postanowił zakończyć Jacek Kurski. Jak donosi portal wirtualnemdia.pl prezes TVP zaprosił Janowskiego na spotkanie. Robert otrzymał zaproszenie do kontynuowania prowadzenia programu, ale ze zmianami. O co dokładnie chodzi? 

„Chcemy, aby Robert Janowski był prowadzącym do końca umowy z MC, a nawet dłużej, o ile uzgodnimy warunki współpracy i odnowienia formuły”, powiedział Kurski w rozmowie z wirtualnemedia.pl. „Formuła wymaga pewnego odświeżenia, co wynika z wszelkich danych i wykresów. Te informacje przekazałem panu Janowskiemu i osobiście zaprosiłem go do kontynuowania prowadzenia programu. Nie mam jednak zwyczaju prowadzenia negocjacji za pośrednictwem mediów i nie będę tolerował, a tym bardziej ulegał próbie wytwarzania niepotrzebnej psychozy tam, gdzie potrzebne jest profesjonalne zarządzanie kwestią korekty formatu, tak by dostarczać naszym widzom ofertę jeszcze lepszej jakości”, dodał. 

Co ciekawe, telewizja publiczna nie ma praw do nazwy Jaka to melodia?. Nowy producent będzie musiał porozumieć się w tej kwestii z MC lub program zmieni nazwę. Nieoficjalnie mówi się, że gdyby Robert Janowski nie przyjął propozycji Kurskiego zastąpić go mogą Barbara Kurdej-Szatan lub Halina Mlynkova.

Będziecie oglądać nową wersję programu?  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.