Zofia Bielewicz w spektaklu "30 sekund", 32. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka polska 2007", 14.04.2007, Opole
Fot. PAP/Krzysztof Świderski
pożegnanie

Nie żyje Zofia Bielewicz. „Świat według Kiepskich” pożegnał kolejnego artystę

Aktorka miała 93 lata...

Marta Nawacka 20 września 2021 08:59
Zofia Bielewicz w spektaklu "30 sekund", 32. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka polska 2007", 14.04.2007, Opole
Fot. PAP/Krzysztof Świderski

„Świat według Kiepskich” to od lat uwielbiany przez widzów serial, który cieszy się sporą popularnością. Ostatnio jednak producenci i obsada musieli pożegnać niektórych odtwórców kultowych ról... 19 września dołączyła do nich kolejna aktorka: Zofia Bielewicz. Miała 93 lata.

Zmarła Zofia Bielewicz

Dla kobiety teatr był całym życiem i to na jego deskach spędziła jego większą część. Zadebiutowała w 1945 roku w Teatrze Groteska w Krakowie, a w 1974 roku związała się z opolskim Teatrem im. Jana Kochanowskiego. Na swoim koncie ma ponad 140 ról. „Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu Teatru Kochanowskiego w Opolu. W 2000 roku Zofia Bielewicz świętowała 50-lecie pracy artystycznej.

Koledzy z teatru oraz fani pożegnali utalentowaną aktorkę. „Ogromny smutek, pustka, cisza… ale i wdzięczność losowi za wszystkie wspólne, artystyczne chwile”, „Cudowna aktorka, piękno wdzięk i wielki talent…. mało jest takich aktorów”, „Pamiętam Ją. Wielka dama i aktorka”, „Smutna wiadomość. Wielki talent i głos”, brzmiały niektóre komentarze. Na razie nie poinformowano o przyczynie śmierci artystki. Rodzinie i przyjaciołom Zofii Bielewicz składamy kondolencje.

Czytaj też: Nie żyje Stanisław Wolski. Czy to już klątwa „Świata według Kiepskich”?

„Świat według Kiepskich” żegna aktorów

Zofia Bielewicz była znana widzom także z serialu komediowego „Świat według Kiepskich”, w którym grała Malinowską. Obsada i twórcy produkcji w ostatnim czasie pożegnali już Dariusza Gnatowskiego, odtwórcę roli Arnolda Boczka, Ryszarda Kotysa, czyli kultowego Paździocha, Stanisława Wolskiego oraz Mikołaja Müllera. 

Zobacz także: Znana jest prawdopodobna przyczyna śmierci Ryszarda Kotysa: „Liczyliśmy się z tym po cichu”

Zofia Bielewicz w spektaklu
Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Zofia Bielewicz w spektaklu "30 sekund", 32. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka polska 2007", 14.04.2007, Opole

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.