stanislaw wolski nie zyje
Fot. Tatiana Jachyra / Studio69 / Forum
POŻEGNANIE

Nie żyje Stanisław Wolski. Czy to już klątwa „Świata według Kiepskich”?

Trzecia śmierć członka obsady w ciągu pół roku

Aleksandra Andrzejak 26 lutego 2021 11:27
stanislaw wolski nie zyje
Fot. Tatiana Jachyra / Studio69 / Forum

Nie żyje Stanisław Wolski, miał 72 lata. Aktor teatralny i telewizyjny. Znany między innymi z serialu Świat Według Kiepskich. To już trzecia śmierć członka obsady tej produkcji w ciagu pół roku. 

Stanisław Wolski nie żyje

Stanisław Wolski zmarł 25 lutego 2021. Miał 72 lata. Wieści o jego śmierci przekazał wrocławski Teatr Kalambur, z którym aktor był związany, na swoim profilu na Facebooku. Stanisław dzień przed śmiercią zdążył jeszcze porozmawiać z przyjaciółmi. Radosny i pełen sił umawiał się z nimi na spotkanie w parku.

,,Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie!” - przekazał Teatr Kalambur na swoim profilu na Facebooku.

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku…...

Opublikowany przez Teatr Kalambur Czwartek, 25 lutego 2021

Stanisław Wolski: kariera

Stanisław Wolski był aktorem teatralnym i telewizyjnym. Zagrał w takich produkcjach jak Wojna polsko-ruska, Mała Moskwa, Świat Według Kiepskich, Pierwsza Miłość, Przygody psa Cywila czy Tancerze. Artysta także animatorem kultury, autorem piosenek, twórcą happeningów i przedstawień ulicznych. Stworzył teatr alternatywny Theatrum 70 i współtworzył kabaret Gralak Marian. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…