stanislaw wolski nie zyje
Fot. Tatiana Jachyra / Studio69 / Forum
POŻEGNANIE

Nie żyje Stanisław Wolski. Czy to już klątwa „Świata według Kiepskich”?

Trzecia śmierć członka obsady w ciągu pół roku

Aleksandra Andrzejak 26 lutego 2021 11:27
stanislaw wolski nie zyje
Fot. Tatiana Jachyra / Studio69 / Forum

Nie żyje Stanisław Wolski, miał 72 lata. Aktor teatralny i telewizyjny. Znany między innymi z serialu Świat Według Kiepskich. To już trzecia śmierć członka obsady tej produkcji w ciagu pół roku. 

Stanisław Wolski nie żyje

Stanisław Wolski zmarł 25 lutego 2021. Miał 72 lata. Wieści o jego śmierci przekazał wrocławski Teatr Kalambur, z którym aktor był związany, na swoim profilu na Facebooku. Stanisław dzień przed śmiercią zdążył jeszcze porozmawiać z przyjaciółmi. Radosny i pełen sił umawiał się z nimi na spotkanie w parku.

,,Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie!” - przekazał Teatr Kalambur na swoim profilu na Facebooku.

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku…...

Opublikowany przez Teatr Kalambur Czwartek, 25 lutego 2021

Stanisław Wolski: kariera

Stanisław Wolski był aktorem teatralnym i telewizyjnym. Zagrał w takich produkcjach jak Wojna polsko-ruska, Mała Moskwa, Świat Według Kiepskich, Pierwsza Miłość, Przygody psa Cywila czy Tancerze. Artysta także animatorem kultury, autorem piosenek, twórcą happeningów i przedstawień ulicznych. Stworzył teatr alternatywny Theatrum 70 i współtworzył kabaret Gralak Marian. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?