Ryszard Kotys na co zmarł?
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
WSPOMNIENIE

Znana jest prawdopodobna przyczyna śmierci Ryszarda Kotysa: „Liczyliśmy się z tym po cichu”

Co dalej ze „Światem według Kiepskich”?

Rafał Kowalski 29 stycznia 2021 08:48
Ryszard Kotys na co zmarł?
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci 88-letniego aktora Ryszarda Kotysa. Artysta uświetnił swoją obecnością wiele filmów i serialu, m.in.: Kingsajz, Świat Według Kiepskich czy Erratum. Od kilkunastu godzin ulubieńca publiczności żegnają między innymi jego koledzy z planu. Wśród ciepłych słów i wspomnień znalazło się też zdanie, które wskazuje na prawdopodobną przyczynę śmierci 88-latka.

Ryszard Kotys – na co zmarł? Wspomnienia o aktorze

W sieci pojawiło się wiele ciepłych słów o zmarłym aktorze, których autorami są jego koledzy z planu hitu Polsatu. Po Andrzeju Grabowskim wypowiedziała się między innymi Marzena Kipiel-Sztuka, czyli serialowa Halinka. „Ryszard był cudownym, ciepłym człowiekiem i fantastycznym kolegą. Dla mnie zaszczytem było to, że mogłam z nim być po imieniu. Zaszczytem było przebywać w jego towarzystwie, pracować z nim, czy jeść po prostu obiad na stołówce. To jeden z tych mężczyzn, o których mówi się dżentelmen”, powiedziała aktorka dla Faktu.

Z kolei dla portalu WP Gwiazdy przekazała kilka słów serialowa żona Paździocha, Renata Pałys. „Zawsze się śmialiśmy, że jesteśmy wirtualnym małżeństwem dłużej niż niejedna para w realu. Spędzaliśmy ze sobą cały wolny czas między zdjęciami, uwielbiałam z nim siedzieć i rozmawiać. […] Rysiek był demonem intelektu. To może dziś niemodne określenie, ale miał tak rozległą wiedzę, że to się nie mieści w głowie”, podkreśliła aktorka, dodając że jeszcze w styczniu ostatni raz widziała się na planie z Ryszardem Kotysem.

Świat według Kiepskich obsada
Fot. Tomasz Zukowski/East News

W ostatnich latach 88-letni artysta zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi. Opowiadał między innymi o zanikach pamięci. „Gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc, nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony", zdradził aktor kilka lat temu Rewii. Z kolei dwa lata temu Ryszard Kotys przeszedł zapalenie płuc, które na chwilę wykluczyło go z pracy zawodowej.

Jaka była przyczyna jego śmierci? Rodzina nie podała oficjalnego powodu, ale światło na sprawę rzuciła wspomniana wcześniej Renata Pałys sugerując, że wiekowy aktor przegrał walkę z COVID-19. „Jak dotarła do nas wiadomość, że Rysiek jest w szpitalu na koronawirusa, to liczyliśmy się z tym po trochu”, powiedziała aktorka ze smutkiem serwisowi WP Gwiazdy  i dodała, że nie wie, co dalej z losami serialu Świat według Kiepskich. „Dziś właśnie wracam na plan serialu, nie mnie o tym decydować, jak to będzie realizowane. Życie jest okrutne, ale show must go on”, wyznała gwiazda Polsatu.

Bliskim zmarłego aktora przesyłamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Ryszard Kotys przyczyna śmierci, Paździoch
Fot. Michal WARGIN/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.