Tao Porchon-Lynch
Fot. Getty Images
WSPOMNIENIE

Tao Porchon-Lynch nie żyje. Najsłynniejsza nauczycielka jogi miała 101 lat...

Była inspiracją dla miliona ludzi na całym świecie

Gabriela Czernecka 26 lutego 2020 08:25
Tao Porchon-Lynch
Fot. Getty Images

Nie żyje Tao Porchon-Lynch. Dla wielu ludzi na całym świecie była inspiracją. Joga była jej sposobem na życie. Stała się jednym z najsłynniejszych mistrzów jogi. „Nie ma rzeczy niemożliwych”, mawiała. I faktycznie, patrząc na Tao zawisającą bez wysiłku nad ziemią w pozycji kwiatu lotosu, nikt nie miał wątpliwości, że żyła zgodnie z tą zasadą. Niestety właśnie poinformowano o jej śmierci...

Tao Porchon-Lynch nie żyje

Nie żyje Tao Porchon-Lynch. Najsłynniejsza joginka na świecie miała 101 lat. Zanim jednak została mistrzynią jogi, była aktorką i pracowała w przemyśle filmowym. Była modelką, producentem filmowym, międzynarodowym dystrybutorem filmowym, dyrektorem telewizyjnym, wydawcą i współzałożycielką American Wine Society. 

Jej fani mówią wprost, że uczyła nie tylko jogi, ale także odnalezienia jedności ze światem i zyskania wewnętrznego szczęścia. A od czego zaczęła się jej pasja do jogi? Tao Porchon-Lynch w wieku ośmiu lat była świadkiem, jak grupa młodych praktykujących jogę ćwiczyła na plaży. W wywiadzie dla Guinness World Records wyznała, że tak bardzo ją to zafascynowało, że: „Chciałam robić niesamowite rzeczy, które robili ze swoimi ciałami”. Idąc wbrew radzie ciotki, która twierdziła, że ​​joga jest przeznaczona głównie dla mężczyzn, zaczęła uprawiać jogę, chociaż nie angażowała się w nią zawodowo, aż do znacznego czasu w jej życiu. Decyzję o rezygnacji z kariery aktorskiej podjęła po wizycie w Indiach. Tam przeszła przemianę duchową i odnalazła swój cel w życiu. Nakręciła nawet o tym film To Light a Candle.

Jej mottem były słowa „Nie ma rzeczy niemożliwych”. Od 1982 roku wykształciła i certyfikowała ponad stu mistrzów jogi. W maju 2012 roku. Guinness World Records uznała Tao Porchon-Lynch za najstarszego na świecie instruktora jogi w wieku 93 lat. W 2015 roku pojawiła się w sezonie 10. edycji Amerykańskiego Mam Talent

Żyła według zasady: nie ma nic, czego nie możesz zrobić. Zmarła w wieku 101 lat.  

TAGI #joga #śmierć

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?