Olaf Lubaszenko
Fot. Szymon Szcześniak
Pożegnanie

Olaf Lubaszenko w żałobie. Zmarła jego ukochana mama. Aktor opublikował łamiący serca wpis

Asja Łamtugina miała 82 lata. Była gwiazdą kilku kultowych produkcji

Marcjanna Maryszewska 31 marca 2023 17:15
Olaf Lubaszenko
Fot. Szymon Szcześniak

Olaf Lubaszenko pogrążony w żałobie. Zmarła jego ukochana mama, 82-letnia Asja Łamtugina, która również była aktorką. Na koncie ma role w najpopularniejszych produkcjach. Pod wspólnym zdjęciem aktor zamieścił wzruszające, wyciskające łzy z oczu słowa... „Dziękuję za Twoją bezwarunkową miłość" - napisał, żegnając się z rodzicielką. 

Nie żyje mama Olafa Lubaszenki. Tak pożegnał ją aktor

O śmierci mamy fani producenta dowiedzieli się bezpośrednio od niego. Olaf Lubaszenko zamieścił na Instagramie czarno-białe zdjęcie z mamą, które już kiedyś opublikował w mediach społecznościowych. Na ujęciu trzymają wspólną fotografię sprzed blisko pięciu dekad — powstała ona w Białymstoku, gdzie Asja Łamtugina często występowała. Tymczasem syn dotrzymywał jej towarzystwa przy każdej sprzyjającej okazji... Był przy niej zawsze, aż do samego końca.

CZYTAJ TAKŻE: Los nie był dla niej łaskawy. Hanna Mikuć podniosła się po rodzinnej tragedii

Na pierwszy rzut oka widać, że aktora i jego mamę łączyła szczególna więź. Zdają się potwierdzać to słowa, którymi Olaf Lubaszenko pożegnał w dniu dzisiejszym zmarłą mamę. Pani Asja dopiero co świętowała 82. urodziny, co również zostało kilkanaście tygodni temu upamiętnione w sieci... Odeszła 31 marca 2023 roku. „Wiadomość najsmutniejsza ze smutnych… Dziś odeszła moja kochana Mama… Dziękuję za Twoją bezwarunkową miłość... Do zobaczenia, Mamo, kocham Cię" — czytamy pod zdjęciem na Instagramie reżysera.

Asja Łamtugina bez wątpienia była ogromną inspiracją dla dorastającego Olafa, który zapragnął pójść jej szlakiem i również zostać aktorem. Jej największą miłością był teatr, lecz ma w dorobku zawodowym ma wiele wyjątkowych ról. Zagrała w kultowych filmach tj. "Chłopaki nie płaczą", "Złoty środek" czy "Pan Tadeusz". Pojawiła się w serialu "Czterej pancerni i pies" — jednak doskonale odnajdywała się także w tych bardziej współczesnych produkcjach. Kojarzyć będą ją z pewnością widzowie seriali "Na Wspólnej" oraz "M jak miłość".

Łączymy się w smutku i składamy najszczersze kondolencje...  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Robert Gallinowski nie żyje. Niemiecki aktor odszedł nagle. Miał 53 lata

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.